539.163
В 548


   
    Вихід е0-електронів з поверхні мішені при бомбардуванні α-частинками різних енергій на циклотроні У-120 [Текст] / А. О. Вальчук [и др.] // Український фізичний журнал. - 2008. - Т. 53, № 9. - С. . 853-857. - Бібліогр. : с. 857 (9 назв.)
УДК
Рубрики: Фізика--Елементарні частинки
Кл.слова (ненормовані):
Електрони малої енергії -- Іонізація атомів -- Спектр α-частинок -- Спектр збігів
Анотація: Визначено виходи електронів близьконульової енергії, які випромінюються з поверхні алюмінієвої мішені при її бомбардуванні α-частинками різних енергій з циклотрона. Показано, що вихід обернено пропорційний швидкості α-частинок.


Дод.точки доступу:
Вальчук, А. О.; Купряшкін, В. Т.; Сидоренко, Л. П.; Феокістов, О. І.; Борзаковський, А. Є.; Куц, В. І.




    Ковальчук, В. А.
    СР-властивості хігсівського бозона у процесах Ф → WW/ZZ → 4 ферміона у поперечному базисі [Текст] / В. А. Ковальчук // Український фізичний журнал. - 2008. - Т. 53, № 10. - С. . 937-945. - Бібліогр. : с. 945 (16 назв.)
Рубрики: Фізика--Елементарні частинки
Кл.слова (ненормовані):
Хігсівська частка -- Теорія електрослабких взаємодій -- Лептони -- Адрони -- Суперсиметричні моделі
Анотація: Досліджено прояви порушення СР-інваріантності і Т-непарні кореляції за найбільш загальної ФVV (V=W± , Z) за допомогою вивчення поляризаційних ефектів у процесах Ф → WW/ZZ→ 4 ферміона у поперечному базисі. Виявлено, що для вимірювання просторової парності хігсівського бозона ефективним буде вивчення азимутального розподілу процесу Ф →ZZ→ (e- e+)(μ- μ+) у поперечному базисі.





    Даневич, Федір Анатолійович.
    Про розвиток в Україні неприскорювальної фізики елементарних частинок [Текст] : за матеріалами доповіді на засіданні Президії НАН України 12 січня 2022 року / Федір Анатолійович Даневич // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 3. - С. 71-80 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізика--Елементарні частинки
Анотація: Неприскорювальна фізика елементарних частинок - це нова галузь фізики, яка досліджує властивості елементарних частинок без застосування прискорювачів. У рамках цього напряму, що бурхливо розвивається в останні 20-30 років, отримано низку вагомих результатів. Зокрема, спостереження осциляцій нейтрино, спричинених масою цих частинок, стало першим експериментальним доказом неповноти Стандартної моделі елементарних частинок і взаємодій. І хоча за останні 20 років роботи в цій галузі було відзначено п’ятьма нобелівськими преміями, в Україні вона залишається майже непоміченою, і це при тому, що кілька колективів українських науковців активно проводять дослідження з фізики елементарних частинок без використання прискорювачів і отримують результати найвищого світового рівня.