Бербенець, Людмила.
    Текст-пастиш у творчості Юрія Андруховича [Текст] / Людмила Бербенець // Слово і час. - 2007. - № 2. - С. 49-59. - Біблогр: в прим.
Рубрики: Літературознавство--письменники--поетика
   Українська література--постмодернізм--пастиш

Анотація: У мистецтві та літературі постмодернізму особливої популярності набула практика пастишу (з фр. pastiche - від італ. pasticcio - стилізована опера попурі - "метод організації тексту як програмно еклектичної конструкції... семантично, жанрово-стилістично та аксіологічно різнорідних фрагментів, співвідношення між якими не можуть бути однозначно задані)


Дод.точки доступу:
Андрухович, Юрій \про нього\




    Бербенець, Людмила.
    Аромат як метафора тексту [Текст] / Людмила Бербенець // Слово і час. - 2009. - № 11. - С. 28-38. - Бібліогр.: с. 37-38.
Рубрики: Німецька література, 20 cт.
Кл.слова (ненормовані):
Пастиш -- Подвійне кодування -- Страх впливу
Анотація: У статті запропоновано новий підхід до розуміння відомого роману "Парфуми: Історія одного вбивці" П. Зюскінда. Цей текст - складний пастиш: він містить низку мотивів, уривків, алюзій, узятих із різноманітних джерел і творів. Отже, інтерпретація роману залежить від компетенції його читача. Ідеться також про те, що основний персонаж роману Гренуй теж був пастишером; проведено паралель між мистецтвом геніального парфумера та поетичною творчість загалом.


Дод.точки доступу:
Зюскінд, Патрік (Німецький письменник 20 століття) \о произв.\




    Бербенець, Людмила.
    Література і масова культура [Текст] / Людмила Бербенець // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 120-122
Рубрики: Симпозіуми--Літературознавство
Анотація: 28-29 жовтня відбувся черговий, уже п'ятий міжнародний міждисциплінарний симпозіум, організований відділом теорії літератури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.





    Бербенець, Людмила.
    ХІ міжнародна конференція молодих учених [Текст] / Людмила Бербенець // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 31
Рубрики: Конференції--Міжнародні--Україна
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна конференція -- літературознавство -- дослідження
Анотація: У статті йдеться про ХІ міжнародну конференцію молодих учених, що відбулася 15-17 червня 2011 року в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Напрямки конференції традиційно охоплювали широке коло літературознавчих досліджень. Доповідачі мали можливість представити свої доповіді з теорії літератури, історії української літератури, історії зарубіжних літератур, літературної компаративістики, літературного джерелознавства і текстології.





    Бербенець, Людмила.
    Література як предмет масового споживання [Текст] / Людмила Бербенець // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 77-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Література--Рецепція, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
кітч -- літературний туризм -- літературний музей -- рімейки
Анотація: Стаття присвячена вивченню процесів комодифікації та гомогенізації, які можна спостерігати в сучасному культурному виробництві. Авторка розглядає шляхи та особливості залучення масової аудиторії до споживання й рецепції сучасних трансформацій літературних творів.





    Нич, Ришард.
    Інноваційна гуманітаристика: текст як лабораторія. Традиції, гіпотези, пропозиції [Текст] / Ришард Нич ; пер. з пол. Людмила Бербенець // Слово і час. - 2015. - № 3. - С. 41-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука--Гуманітарні науки
   Літературознавство--Текстологія

Кл.слова (ненормовані):
теорія тексту -- кіберкультура -- мистецтво -- дисциплінарна криза
Анотація: У статті подано роздуми щодо сучасної дискусії про гуманітарні й точні науки, а також про наукову політику. Перспектива так званого "техноуніверситету" веде до поступової маргіналізації гуманітаристики.


Дод.точки доступу:
Бербенець, Людмила \пер. з пол.\




    Бербенець, Людмила.
    Існування на межі: реальність і гіперреальність у романі "adibas" Зази Бурчуладзе [Текст] / Людмила Бербенець // Слово і час. - 2016. - № 3. - С. 65-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Грузії, 20-21 ст.
   Грузинська література--Проза, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
медіум -- медіа -- нео-війна -- "п'ятиденна війна" -- протез -- private life
Анотація: У статті простежено, як у романі "adibas" грузинського письменника Зази Бурчуладзе показані образи сучасного світу; сучасної людини, для якої різноманітні ґаджети - це протези, розширення її тіла; війни (реальної і гіперреальної); нео-війни, трансльованої он-лайн, супроводжуваної тероризмом тощо. Авторка проводить паралелі між проблемами, змальованими в романі, і поглядами М. Маклюена, Ж. Бодріяра, У. Еко на реальність, медіа, private life.