Брижицька, Світлана.
    До роковин смерті та перепоховання Тараса Шевченка в Україні (за матеріалами Книг вражень відвідувачів могили поета 1901-2001 рр.) [Текст] / С. Брижицька // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 31-39. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Спогади літературні
   Письменники--Україна, 19 ст.

Анотація: Традиція записувати до Книг вражень свої роздуми відвідувачів могили Т.Г. Шевченка започаткована ще в 90-х роках 19 ст. Ця традиція існує й сьогодні.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український письменник, художник, громадський діяч ; 1814-1861)




    Брижицька, Світлана.
    Українське кобзарство в Криму [Текст] : [Наукова конференція] / С. Брижицька // Слово і час. - 2006. - № 12. - С. 72-73.
Рубрики: Конференція --Міжнародна науково-практична --"Українське кобзарство - історія і сучасність"--Україна, Ялта, 7-9 вересня 2006 року
Анотація: Стаття написана внаслідок проведення міжнародної наукової конференції "Українське кобзарство - історія і сучасність". Організаторами її проведення виступили Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим.





    Брижицька, Світлана.
    Рушники в зібранні Шевченківського національного заповідника [Текст] / С. Брижицька // Народна творчість та етнографія. - 2007. - № 3-4. - С. 9-13 : Іл. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Рушники--Колекції--Україна
   Літературні музеї--Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)--Чернігів, місто (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
Шевченківський національний заповідник
Анотація: Місце розташування Шевченківського національного заповідника - безпосередньо Тарасова (Чернеча) гора у Каневі - значною мірою визначило специфіку фондового колекціонування музею Кобзаря, що входить до заповідника. Зібрання формується переважно за принципом дотичності музейних предметів до шевченківської тематики, тобто перевага надається тим із них, що можуть бути використані при створенні експозиції. Остання тематично підпорядкована життю і творчості Тараса Шевченка, історії його могили, вшануванню пам'яті духовного батька української спільноти. У цьому контексті колекція декоративного мистецтва, а це близько двох тисяч музейних предметів, також відіграє особливу роль. Адже завдяки їй експозиція набуває національних ознак (мистецтва і побуту) українців; виконує декоративну функцію. В основу зібрання рушників був покладений регіональний принцип, тобто увага приділялася тим із них, що були виготовлені у Наддніпрянській Україні

Є примірники у відділах:
(.2007р. - Б.ц.)Всі прим-ки видані
зайняті




    Брижицька, Світлана.
    Поза межами свого часу [Текст] / С. Брижицька // Образотворче мистецтво. - 2013. - № 1. - С. 14-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художники України--Персоналії
Анотація: У статті йдеться про творчість художників Тараса Григоровиа Шевченка, та Іллї Юхимовича Рєпіна.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович \о нем\; Рєпін, Ілля Юхимович \о нем\




    Брижицька, Світлана.
    Тарас Шевченко і розвиток національної ідентичності українців [Текст] / Світлана Брижицька // Дзвін. - 2020. - № 4. - С. 191-198. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Публіцистика України, 21 ст.

Анотація: У статті подано роздуми авторки про вплив постаті Тараса Шевченка на розвиток національної ідентичності українців в історичній перспективі. На думку дослідниці, є підстави вважати, що на сьогодні митець став не лише виразником українського національного "я", а й тією особою, літератором, мислителем, котрий долучився до процесу формування цього "я".


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч ; 1814-1861 рр.) \про нього\




    Брижицька, Світлана.
    Зарубіжні відвідувачі Тарасової гори про Тараса Шевченка / Світлана Брижицька // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 5. - С. 42-47. - Бібліогр. 25 назв
Рубрики: Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)--Вшанування пам'яті--Музейні книги--Аналіз вражень іноземців
Анотація: На матеріалах музейних книг вражень відвідувачів могили Тараса Шевченка та друкованих джерел вивчено сприйняття постаті мистця іноземними відвідувачами у період з 1918 по 2016 рр. Визначено, які наміри стоять за нотатками дописувачів і вплив їх на організацію дискурсу. Застосовано якісно-кількісний метод для виявлення і оцінки специфічних характеристик різних типів текстів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Брижицька, Світлана.
    Тарас Шевченко і самовизначення українців [Текст] / С. Брижицька // Дзвін. - 2022. - № 3-4. - С. 193-200. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
Анотація: Автор статті досліджує творчість Т. Шевченка з позиції етнічної та національної ідентичностей, досліджує процес національного самоствердження поета.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український письменник, художник, громадський діяч ; 1814-1861) \про нього\