Вілкул, Т. Л.
    Володимир Мономах [Текст] : тексти і версії / Т.Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2004. - № 1. - С. 53-71
Рубрики: Україна.Історія--Персоналії, XI-XII ст.


Дод.точки доступу:
Володимир, Мономах \про нього\




    Вілкул, Т. Л.
    Галицько-Волинський літопис про постриження литовського князя Войшелка [Текст] / Т.Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2007. - № 4. - С. 26-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Київська Русь--Історія, ХІІІ ст.
Анотація: Стаття присвячена двом сюжетам про охрещення та почернечення литовського князя Войшелка за часів Данила Романовича.





    Вілкул, Т. Л.
    "Въшествие в Іерусалимъ" Александра Македонського, "Хроніка" Георгія Амартола в "Александрії Хронографічній [Текст] / Т.Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2011. - № 5. - С. 162-179
Рубрики: Історіографія
Анотація: "Хроніка" Амартола справила великий вплив на давньоруські світські твори й аналіз її версій дає певний матеріал для обговорення ранньої історії літописів і хронографів.





    Вілкул, Т. Л.
    Створення легенди про Совія в "Іудейському хронографі" другої половини ХІІІ ст [Текст] / Т.Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2012. - № 4. - С. 188-201
Рубрики: Джерелознавство--Історія України
Анотація: Аналізується легенда, що оповідає про язичницьке минуле та звичаї дохристиянської Литви.





    Вілкул, Т. Л.
    "Старьци" та "старьишины" в "Повісті временних літ" і давньослов"янському Восьмикнижжі [Текст] / Т.Л. Вілкул // Укр. іст. журн. - 2012. - № 5. - С. 165-189. - Бібліогр. в кінці стор.
Рубрики: Історія України, Х-ХІ ст.
Анотація: У статті досліджуються наявні В "Повісті временних літ" та Восьмикнижжі такі соціальні терміни, як "старці" та "старійшини"Автор приходить до висновку, що намагаючись описати давню історію Русі, літописець застосував біблійні взірці, що демонструють дуже складну, проте водночас статичну картину політичних і соціальних відносин.





    Вілкул, Т. Л.
    Цитати з Восьмикнижжя в ранніх давньоруських літописах, або Як змінюється смисл історичних повідомлень [Текст] / Т.Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2013. - № 1. - С. 125-147
Рубрики: Історіографія--Історієписання
Анотація: Розглядаються приклади цитування біблійних книг Восьмикнижжя в давньоруських літописах. Пропонується залучати ранні біблійні тексти - більш-менш подібні тим, що були доступними в ХІ- ХІІІ ст.





    Вілкул, Т. Л.
    Походження хронографічних джерел Початкового літопису: пункт відліку - "Хронограф за великим викладом" [Текст] / Т.Л. Вілкул // Український історичний журнал. - 2014. - № 2. - С. 144-177
Рубрики: Історія України--Джерелознавство
Анотація: Розглядається виникнення ідеї так званого Початкового зводу кінця ХІст. та "Хронографа за великим викладом іполеміка навколо них. ;обидва тести начебто є давнішими за "Повість временних літ".