061
І - 712


    Майборода, Олександр.
    Принцип системності в управлінні етнополітичною сферою: проблеми і шляхи подолання [Текст] / Олександр Майборода // Наукові записки [Інституту політичних і етнографічних досліджень ім. І. Ф. Кураса]. - К., 2008. - Вип. 40 . - С. 6-28. - Бібліогр.: с. 26-28.
УДК
Рубрики: Етнонаціональна політика--Україна

Є примірники у відділах:
1 Інв.А 413193 - Б.ц. (вільний)




    Майборода, Олександр.
    Майбутнє національної державності: оптимізм переважає [Текст] / Олександр Майборода // Філософська думка. - 2015. - № 4. - С. 57-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія історії --Соціально-філософське дослідження--Україна
   Соціальна філософія--Глобалізація--Методологічні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
глобалістика -- футурологія -- глобалізація -- етнополітологія -- масові комунікації
Анотація: В статті автор досліджує поняття громадянського суспільства та створення національних держав в процесі політично-етичної глобалізації.





    Майборода, Олександр Микитович (д-р іст. наук, заступник дир. Ін-ту політ.та етнонац. досліджень ім. І. Ф. Кураса ; р. н. 1945).
    Імперії та етнічність: кризи взаємних впливів [Текст] / О. М. Майборода // Народна творчість та етнологія. - 2015. - N 5(вересень-жовтень). - С. 7-17. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0130-6936
Рубрики: Імперії і...--Етнічність
Кл.слова (ненормовані):
Імперії -- Етнічність -- Колонії -- Взаємовпливи
Анотація: У статті проаналізовано механізм міжнародно-правового закріплення принципу національно-державного структурування європейської системи починаючи з XVI ст. яке формально мало б покласти край пануванню імперій і передати управління системою в руки національних держав. Однак у ході дослідження вдалося констатувати. що насправді імперії не втратили здатності підпорядковувкати собі окремі елементи системи. Крім того. з поглибленням капіталістичності простору конкуренція між імперіями дедалі зростала: чим вищим було місце імперії в структурі системи. тим підпорядкованішими їм ставали торгові потоки, найвигідніші з яких для конденсування потенціалу національного енергетизму проходили вздовж Великого шовкового шляху.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Майборода, Олександр.
    Свято перемоги з присмаком гіркоти [Текст] / Олександр Майборода // Сучасність. - 1995. - № 5. - С. 109-112
Рубрики: Історія України--Друга світова війна--Національна пам'ять суспільства
   Публіцистика--20 століття






    Майборода, Олександр Микитович.
    Академічна політологія за чверть століття: здобутки і проблеми. До 25-річчя заснування Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України [Текст] / Олександр Микитович Майборода // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 11. - С. 92-98 : фот.
Рубрики: Наукові установи--Наукова діяльність--Україна
Анотація: У грудні 1991 р. рішенням Президії АН України було створено Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України. У статті йдеться про головні етапи в історії установи, основні напрями її наукової діяльності, а також про найвагоміші наукові здобутки та визначні практичні результати, отримані за 25 років.


Дод.точки доступу:
\про нього\




   
    75-річчя члена-кореспондента НАН України О.М. Майбороди [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 9. - С. 91
Рубрики: Вчені--Історики--Україна
Анотація: Олександр Микитович Майборода доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАН України. О.М. Майборода - автор понад 260 наукових публікацій, у тому числі 5 монографій. Під його керівництвом захищено близько 20 докторських та кандидатських дисертацій.


Дод.точки доступу:
Майборода, Олександр Микитович \про нього\




    Майборода, Олександр.
    "Режим-порядок" і "режим-структура" у політичній системі [Текст] / Олександр Майборода // Політичні дослідження. - 2021. - № 1. - С. 52-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політичні системи--Політичні режими
Кл.слова (ненормовані):
"режим-порядок" -- "режим-структура" -- політичне правління
Анотація: У статті розглянуто питання про типологізацію політичної системи залежно від режиму її функціонування. Автор виходить із положення, що політичний режим не є тотожним політичній системі, являє собою сукупність способів і методів політичного правління і за характером останніх оцінюється політична система у її "робочому" стані.