Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Книги (1)Конференції і вісники (26)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Омельчук, С.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 62
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-62 
1.


    Омельчук, С. Т.
    Гігієнічна оцінка динаміки працездатності операторів частин особливого призначення протягом робочих змін різної тривалості [Текст] / С.Т. Омельчук, А.С. Котуза; І.С. Трінька // Довкілля та здоров'я. - 2005. - № 2. - С.28-31. . - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Охорона здоров'я--Гігієна праці


Дод.точки доступу:
Котуза, А.С.; Трінька, І.С.

Знайти схожі

2.


    Омельчук, С. А.
    Методологічна сутність категорії досліджень із філософсько-гносеологічного погляду [Текст] / С. А. Омельчук // Педагогіка і психологія. - 2012. - № 4. - С. 36-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Дослідження--Навчальні
Анотація: Визначено філософсько-теоретичні основи категорії дослідження з погляду теорії пізнання; сформульовано сутність цієї категорії у взаємозв'язку з іншими науковими поняттями, якими оперують філософія та українська лінгводидактика; виділено інформативний, вольовий і смисловий аспект навчального дослідження.


Знайти схожі

3.
74.268.1Укр
О-57


    Омельчук, С.
    Вступні уроки української мови: (6 клас) [Текст] / С. Омельчук // Урок української. - 2007. - №6. - С. 34-38
ББК 74.268.1Укр
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--6 клас
Кл.слова (ненормовані):
КОМУНІКАЦІЯ
Анотація: Плани-конспекти уроків за темами "Краса й багатство української мови", "Загальне уявлення про ситуацію спілкування та її складові", "Жанри мовлення, особливості їхньої побудови. Навчальне аудіювання тексту художнього стилю".


Знайти схожі

4.
74.268.1Укр
О-57


    Омельчук, С.
    Вступні уроки української мови: (5 клас) [Текст] / С. Омельчук // Урок української. - 2007. - №5. - С. 46-49
ББК 74.268.1Укр
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--5 клас
   Українська мова--Мовленнєва діяльність

Анотація: Плани-конспекти уроків за темами: "Значення мови в житті суспільства. Українська мова - державна мова України", "Вхідний (діагностичний) контроль. Диктант", "Загальне уявлення про мовлення. Основні правила спілкування".


Знайти схожі

5.


    Городенська, К. Г.
    Українська лінгводидактична термінологія і сучасний фаховий дискурс [Текст] / К. Г. Городенська // Українська мова. - 2019. - № 4. - С. 128-132
Рец. на кн.: Омельчук С. Сучасна українська лінгводидактика: норми в термінології і мовна практика фіхівців. / С. Омельчук. - Київ, 2019

Рубрики: Лексикологія--Термінознавство українське
Анотація: Опубліковано рецензію на дану книгу. Зазначено. що автор грунтовно проаналізував творення та вживання термінів лінгводидактики, критично оцінив їхню нормативність, ретельно простежив дотримання граматичних, словотвірних, орфографічних, лексичних. стилістичних та інших норм у різних видах лінгводидактичного дискурсу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Омельчук, С.
    Українська лінгводидактична термінологія з погляду нормативності [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школах України. - 2014. - № 10. - С. 14-19. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Лексикологія--Термінологія
   Українська мова--Культура мови

Кл.слова (ненормовані):
лінгводидактичний термін -- термінологічна лексика -- термінологічні сполуки -- літературна норма -- нормативність
Анотація: У статті проаналізовано типові порушення основних літературних норм, які зафіксовано у фаховій лінгводидактичній літературі. Запропоновано загальні рекомендації щодо унормування української методичної термінології з урахуванням помітних змін, що відбулися за останні два десятиріччя в академічній мовознавчій науці, та сучасних здобутків вітчизняної прикладної лінгвістики.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Городенська, Катерина.
    Нові засади навчання морфології / Катерина Городенська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 6. - С. 57-58
Рец. на Омельчук, С. Навчання морфології української мови на засадах дослідницького підходу: теорія і практика : монографія / С. Омельчук. - К. : Генеза, 2014

Рубрики: Морфологія українська
   Рецензії на книги з мовознавства

Кл.слова (ненормовані):
дослідницький підхід -- українська морфологія -- навчання морфології

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Омельчук, С.
    Дослідницькі завдання з морфології за провідним логічним прийомом як засіб формування в учнів загальнопізнавальних умінь [Текст] : на матеріалі вивчення прикметника / Сергій Омельчук // Українська мова й література у сучасній школі. - 2013. - № 10. - С. 7-11. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Методика
Кл.слова (ненормовані):
дослідження -- дослідницький підхід до навчання -- види вправ
Анотація: У статті запропоновано зразки дослідницьких завдань з морфології, спрямованих на формування в учнів основних загальнопізнавальних умінь, зокрема інформаційних, інтелектуальних, дослідницьких. Розроблені автором завдання, дидактичним наповненням яких є поетичні таори Ліни Костенко, можна використовувати на аспектних уроках української мови в основній і старшій школі в процесі вивчення прикметника, його лексичних особливостей, граматичних ознак, стилістичних функцій у мовленні тощо.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Омельчук, С.
    Навчання учнів основної школи діалогічного мовлення: мотиваційний, змістовий і методичний аспекти [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 2. - С. 3-8. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Українська мова--Розвиток мовлення
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормовані):
діалогічне мовлення -- процес діалогізації -- мовленнєво-комунікативні вміння -- урок мовленнєвого розвитку -- 7 клас -- діалоги дискусійного характеру -- інтерв'ю в публіцистичному стилі -- робота з текстами
Анотація: У статті визначено мотиваційний, змістовий і методичний аспекти формування в учнів основної школи діалогічного мовлення на прикладі уроків мовленнєвого розвитку в 7 й 8 класах. Запропоновано методичний інструментарій до складанння й розігрування діалогів дискусійного характеру, діалогів, що доповнюють почутий або прочитаний текст, відповідно до запропонованої ситуації спілкування, пов'язаної з характеристикою людей. Також визначено методику складання інтерв'ю в публіцистичному стилі з урахуванням змін, внесених до змісту чинної програми з української мови для основної школи.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


    Омельчук, С.
    Нормативність у структурі сучасного наукового тексту педагогічного спрямування [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 1. - С. 49-61. - Бібліогр.: 20 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мовознавство--Мовлення наукове
   Українська мова--Наукові дослідження

Кл.слова (ненормовані):
наукове дослідження -- культура наукового мовлення -- мовна норма
Анотація: У статті проаналізовано типові порушення граматичних, орфографічних,лексико-семантичних норм, зафіксованих у дисертаціях та авторефератах на здобуття наукових ступенів кандидата та доктора педагогічних наук. Запропоновано рекомендації щодо унормування українського терміновживання, словотворення, написання й граматичної кваліфікації загальнонаукової й вузькоспеціальної термінології в царині педагогіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Омельчук, С.
    Динаміка граматичної норми в лінгводидактичному дискурсі: про вживання збірних числівників з іменниками [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 7/8. - С. 36-39. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Граматика
   Українська мова--Морфологія

   Українська мова--Культура мови

Кл.слова (ненормовані):
граматична норма -- збірний числівник -- нормативне поєднання слів -- наукове мовлення -- поєднання збірного числівника з іменниками середнього роду
Анотація: У статті проаналізовано динаміку граматичної норми поєднаних збірних числівників з іменниками середнього роду в лінгводидактичному науковому мовленні. Спираючись на історичні традиції мовознавства, граматики української мови різних років видання, напрацювання вчених і спостереження за функціюваннням збірних числівників у вітчизняній лінгводидактиці, автор досліджує історію й особливості появи цієї норми в українській мові.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

12.


    Омельчук, С.
    Сучасний стан навчання морфології української мови в основній школі на засадах дослідницького підходу [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 7. - С. 2-5. - Бібліогр.: 4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Методика
Кл.слова (ненормовані):
рівні сформованості дослідницьких умінь і навичок учнів -- інтенсивна мисленнєва активність учнів -- шляхи підвищення рівня сформованості дослідницьких умінь і навичок -- види дослідницьких завдань -- основні чинники розвитку в учнів дослідницьких здібностей під час вивчення морфології
Анотація: У статті проаналізовано стан розробки проблеми навчання морфології в сучасній основній школі на засадах дослідницького підходу за результатами анкетного опитування вчителів української мови й літератури шкіл з навчанням українською мовою.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Маліченко, С. М.
    Ефективність, конкурентоспроможність і технологічність нових аналітично селекційованих штамів бульбочкових бактерій сої [Текст] / С. М. Маліченко, С. В. Омельчук, П. М. Маменко, С. Я. Коць // Физиология и биохимия культурных растений. - 2013. - Т. 45, № 1. - С. 53-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія рослин
   Мікробіологія--Бактерії



Дод.точки доступу:
Омельчук, С. В.; Маменко, П. М.; Коць, С. Я.

Знайти схожі

14.


    Омельчук, С.
    Вивчення іменника на матеріалі лексичних новотворів : дослідницьке опрацювання [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 4. - С. 15-17. - Бібліогр.: 2 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Іменник--Методика
   Українська мова--Лексикологія--Методика

Кл.слова (ненормовані):
неологія -- лексичний новотвір (неологізм) -- компоненти навчання української мови -- дослідницькі вправи
Анотація: У статті запропоновано зразки дослідницьких вправ з морфології, дидактичним наповненням яких є лексичні новотвори (неологізми), на матеріалі вивчення іменника в основній школі.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

15.


    Омельчук, С.
    Із калейдоскопа найцінніших спогадів про зустрічі : Про Х Чернігівські педагогічні зустрічі переможців і лауреатів Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року" в номінаціях "Українська мова й література", "Світова література", присвячені проблемі "Учительська справа як вільне мистецтво" [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 9. - С. 2-4.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Досвід
   Педагогіка--Конкурси всеукраїнські

Кл.слова (ненормовані):
спогади -- творчі портрети учителів -- презентації -- круглі столи -- творчість -- Ніжинщина -- Ічнянщина -- Бахмаччина -- творча інтелігенція -- мистецькі вечори -- педагогічні обрії
Анотація: Читачів ознайомлено із цінними спогадами про проведення Х Чернігівських педагогічних зустрічей. Стаття містить враження від цих оригінальних за формою проведення заходів, а також перелік аспектів діяльності учасників. Це, зокрема, яскраві майстер-класи вчителів-переможців, презентації системи методичної роботи, круглі столи, присвячені актуальним проблемам мовно-літературної освіти школярів, презентації, мистецькі вечори та ін. Приділено увагу також географії зустрічей, зокрема відвідуванню міст Ніжин, Батурин, Ічнянського та Ріпкинського районів. Автор вдячний організаторам зустрічей за те, що зміг долучитися до педагогічних обріїв і культурно-історичної спадщини Чернігівського краю.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

16.


    Омельчук, С.
    Дослідницькі завдання в системі навчання морфології української мови [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 4. - С. 2-6. - Бібліогр.: 19 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Методика
Кл.слова (ненормовані):
навчальна задача -- навчальне завдання -- дослідницьке завдання -- етапи виконання дослідницького завдання -- класифікація дослідницьких завдань з морфології -- функції дослідницьких завдань
Анотація: У статті визначено сутнісні характеристики дослідницьких завдань з морфології української мови, запропоновано класифікацію їх за основними параметрами, розкрито особливості функцій, які виконують дослідницькі завдання в процесі навчання української мови в основній школі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Омельчук, С.
    Вивчення іменників-власних назв в основній і старшій школі на матеріалі поетичних творів Ліни Костенко [Текст] : дослідницьке опрацювання / Сергій Омельчук // Українська мова й література в сучасній школі. - 2013. - № 7/8. - С. 23-26.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Іменник--Методика
   Українська література--Костенко Ліна Василівна (р.н. 1930)

Кл.слова (ненормовані):
іменник -- тематичні групи -- граматичні категорії -- синтаксична роль -- стилістична функція онімів -- види дослідницьких вправ
Анотація: У статті запропоновано зразки дослідницьких вправ з морфології, дидактичним наповненням яких є поетичні твори Ліни Костенко. Розроблені автором вправи можна використовувати на аспектних уроках української мови в основній і старшій школі, опрацьовуючи різноманітні граматичні категорії, властиві іменникам-власним назвам.


Дод.точки доступу:
Костенко, Ліна Василівна (українська письменниця-шістдесятниця, поетеса. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994). ; 1930 ) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

18.


    Омельчук, С.
    Дієслова у формулюваннях умови дослідницьких завдань з морфології української мови [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 2. - С. 13-17. - Бібліогр.: 3 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Дієслово--Методика
Кл.слова (ненормовані):
дієслово мислення -- прямий додаток -- рівні когнітивної (пізнавальної) сфери -- когнітивний домен -- дослідницькі завдання
Анотація: Статтю присвячено вивченню сутнісних характеристик дієслів у структурі формулювань умови дослідницьких завдань із морфології української мови з урахуванням рівнів когнітивної (пізнавальної) сфери. За допомогою цієї умови формулюють мету й предмет дослідження учнів, моделюють творчу (проблемну) ситуацію, розв'язання якої сприяє активному опануванню граматичного матеріалу, розвитку мисленнєвих здібностей учнів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

19.


   
    Симбіотичні властивості та насіннєва продуктивність сої у польових умовах за різних способів обробки насіння фунгіцидами [Текст] / А. В. Павлище [и др.] // Физиология растений и генетика. - 2018. - Т. 50, № 4. - С. 258-268 : рис. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Фізіологія рослин--Симбіоз
   Генетика рослин--Соя



Дод.точки доступу:
Павлище, А. В.; Якимчук, Р. А.; Омельчук, С. В.; Жемойда, А. В.; Коць, С. Я.

Знайти схожі

20.


   
    Ризосферные микроорганизмы как фактор регулирования формирования бобово-ризобиального симбиоза [Текст] / Н. Н. Мельникова [и др.] // Физиология растений и генетика. - 2018. - Т. 50, № 4. - С. 299-321. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Фізіологія рослин--Симбіоз


Дод.точки доступу:
Мельникова, Н. Н.; Михалкив, Л. М.; Омельчук, С. В.; Береговенко, С. К.

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-62