Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:БД Авторефератів (3)Краєзнавча картотека (2)Конференції і вісники (21)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Персонаж<.>
Загальна кількість знайдених документів : 59
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-59 
1.


    Аліфіренко, Н.
    Зимівля звірів : заняття за мотивами казки для старших дошкільнят [Текст] / Наталя Аліфіренко // Дошкільне виховання. - 2011. - № 2. - С. 35-36.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне навчання--Організація занять
   Педагогіка--Дошкільне виховання--Естетичне

Кл.слова (ненормовані):
інтегроване заняття -- театр -- тетралізована казка -- Мельпомена -- персонаж -- міміка
Анотація: Розробка інтегрованого заняття, мета якого - продовжувати ознайомлювати дітей з театральними символами (подвійною маскою, музою театру Мельпоменою) та термінами (фойє, режисер); спонукати до творчої роботи за змістом казки; розвивати виразність мовлення; виховувати взаємоповагу, ввічливість та ін.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.


    Артамонов, Олександр.
    "Доктор Серафікус" В. Домонтовича: осмислення епохи через призму біблійних символів [Текст] / Олександр Артамонов // Слово і час. - 2015. - № 5. - С. 67-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Проза--Роман

Кл.слова (ненормовані):
негація -- персонаж -- андрогінність -- образ -- натуралізм
Анотація: Стаття розкрває історіософську складову роману В. Домонтовича "Доктор Серафікус". Аналіз тексту дає змогу інтерпретувати його крізь призму біблійного символізму як властивого європейському культурному простору засобу осмислення історичної дійсності. Сюжет роману інтерпретується як забезпечення історичного процесу, що виявляється через обернений біблійний символізм.


Дод.точки доступу:
Домонтович, Віктор Платонович (український письменник ; 1894-1969) \про твір\

Знайти схожі

3.


    Богданець-Білоскаленко, Н.
    Сучасна українська література для підлітків: огляд останніх років [Текст] / Наталія Богданець-Білоскаленко, Тетяна Качак // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 4. - С. 21-24. - Бібліогр.: 3 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Сучасна література
Кл.слова (ненормовані):
література для дітей та підлітків -- психологічні портрети -- морально-етичні аспекти -- літературний персонаж
Анотація: Здійснено короткий огляд сучасної української літератури для дітей та підлітків за останні роки. Адже після тривалої лакуни нарешті з'являється ціла кагорта сучасних письменників, які у своїх творах майстерно відтворюють проблеми дітей та підлітків, їхні взаємини та життя в соціумі.


Дод.точки доступу:
Качак, Т.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Бондаренко, Ю. І.
    Дослідження ціннісних та цільових пріоритетів персонажів у процесі шкільного аналізу літературного твору / Ю. І. Бондаренко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - № 7/8. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання
   Літературні персонажі--Українська література--Аналіз

Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- ціннісно-цільова програма
Анотація: У статті запропоновано окремий шлях аналізу образів-персонажів на основі їхньої ціннісно-цільової програми. Автор наукового матеріалу стверджує: названий підхід допомагає учням осмислити концептуальне значення літературного героя, усвідомити підпорядкованість його внутрішніх властивостей ціннісним пріоритетам, які визначив письменник.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Бондаренко, Ю. І.
    Мовна практика у процесі шкільного вивчення образів-персонажів літературного твору [Текст] / Ю. І. Бондаренко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - N 3(березень). - С. 25-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання
   Літературні персонажі--Методика аналізу

   Мовна практика--Уроки--Українська література

Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- мовна практика -- художня деталь
Анотація: Автор статті розкриває особливості мовної практики школярів під час вивчення образів-персонажів, яка полягає у використанні словесних засобів різного походження як «точки опертя» для аналітичної діяльності. У зв’язку з цим він демонструє види роботи, підпорядковані завданню формувати в учнів спеціальні знання та уміння для опрацювання художніх образів.


Знайти схожі

6.


    Бондаренко, Ю.
    Статусно-рольова характеристика персонажів на уроках літератури [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2013. - № 4. - С. 17-20. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Образи, персонажі творів
Кл.слова (ненормовані):
персонаж -- індивідуальна характеристика -- статусно-рольова характеристика -- рольова функція -- рольовий набір -- рольова комбінація
Анотація: У статті здійснено спробу розширити уявлення про індивідуальну характеристику персонажа на уроках словесності. Автор наукового матеріалу пропонує окрему її модель, основу якої складає дослідження рольових функцій літературних героїв. Це дає змогу школярам глибше глянути і на психологію дійової особи, і на її місце в структурі тексту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Бондаренко, Ю.
    Шкільний аналіз образів-персонажів за розвитком сюжету [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 6. - С. 32-35. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Аналіз твору
   Літературознавство--Аналіз твору

Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- сюжет -- послідовний аналіз -- компетентності -- статистичний характер -- динамічний характер -- етапи розвитку -- план
Анотація: У статті описано систему компетентностей та окреслено методичне забезпечення процесу вивчення образів-персонажів за розвитком сюжету. Автор розширює навчальний потенціал послідовного шляху аналізу, який досить часто застосовується в шкільній практиці, проте залишається недостатньо оціненим з погляду його ефективності в опрацюванні персонажів із статистичними та динамічними характерами.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Бондаренко, Юрій
    Вивчення образів-персонажів літературних творів за рівнями структури особистості [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 4. - С. 33-38. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ DNPB-VDPU
Рубрики: Українська література--Вивчення образів-персонажів
Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- психотип -- рівні структури особистості
Анотація: Автор статті пропонує використання психологічної інформації у процесі вивчення образів-персонажів художніх творів. Він демонструє систему діяльності, яка забезпечує цілісний підхід до осмислення учнями феномену літературного героя. В основі цього підходу лежить розроблена структура людської особистості, поділена психологами на рівні та відповідні їм компоненти психофізичної організації індивіда.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Бондаренко, Юрій
    Вивчення образів-персонажів літературних творів за рівнями структури особистості [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 5/6. - С. 26-31. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Теми
Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- рівні структури особистості -- психотип
Анотація: Автор пропонує поглиблене використання психологічної інформації у процесі вивчення образів-персонажів художніх творів. Він демонструє систему діяльності, яка забезпечує цілісний підхід до осмислення учнями феномена літературного героя. В основі цього підходу лежить розроблена структура людської особистості, поділена психологами на рівні (сфери) та відповідні їм компоненти психофізичної організації індивіда.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Бондаренко, Юрій
    Характеристика літературних героїв за рисами внутрішнього світу [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Процес навчання
Кл.слова (ненормовані):
літературний герой -- персонаж -- образ літературного героя -- читання в ролях -- визначення художнього надзавдання -- інтерв'ювання
Анотація: Учителю пропонуються ряд практичних видів роботи, які можна застосовувати з метою осмислення внутрішніх якостей образів-персонажів: дослідження суперечностей характеру героя, особистісне ставлення школярів до персонажів, інтерв'ювання героя та ін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Брайко, Олександр.
    Літературна рецепція культурної моди: "Оповідання про Сергія Петровича" Леоніда Андреєва і "Дрібниця" Володимира Винниченка [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2009. - № 10. - С. 50-65. - Бібліогр.: с. 65.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Російська література--Проза, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Наратив -- Натуралізм -- Персонаж
Анотація: У статті в компаративному аспекті аналізується художня рецепція ідей Ф. Ніцше та соціалістичного дискурсу у зразках малої прози російського й українського письменників. Розглядається наративна структура творів та особливості їх сюжету у зв'язку зі стильовими тенденціями в літературі кінця XIX - початку XX ст.


Дод.точки доступу:
Андреєв, Леонід (російський письменник ; 1871-1919) \о произв.\; Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, державний діяч і письменник ; 1880-1951)

Знайти схожі

12.


    Гаврилюк, Надія.
    Перебори "Дзвону" Ігоря Нижника [Текст] / Надія Гаврилюк // Слово і час. - 2011. - № 6. - С. 86-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 століття
Кл.слова (ненормовані):
Ліричний персонаж -- Духовний вимір
Анотація: У статті проаналізовано окремі твори, що входять до завершальної книжки чотирикнижжя вибраних поезій Ігоря Нижника "Дзвін".


Дод.точки доступу:
Нижник, Ігор (український поет ; 1935) \о произв.\

Знайти схожі

13.


    Галич, Артем.
    Портретні пошуки у спогадах Юрія Шевельова [Текст] / Артем Галич // Слово і час. - 2013. - № 7. - С. 82-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавці України, 20-21 ст.
   Українська література--Мемуаристика

Кл.слова (ненормовані):
історична особа -- персонаж -- документально-художня проза
Анотація: У статті розглянуто елементи портретування в мемуарах Юрія Шевельова. Автор наголошує, що важливими елементами його портретів є деталі - поза, жест, хода, костюм тощо.


Дод.точки доступу:
Шевельов, Юрій Володимирович (український мовознавець, літературознавець, літературний і театральний критик ; 1908-2002) \про нього\

Знайти схожі

14.


    Голобородько, Я.
    Менестрелі. Літературознавчий тетраптих : Мар'яна Савка - гербарій відчуттєвих рефлексій ; Анатолій Марущак. Мелос арт-форми [Текст] / Ярослав Голобородько // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 7/8. - С. 116-125.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Савка Мар'яна, ХХ-ХХІ ст.
   Українська література--Марущак Анатолій Петрович (р.н. 1953)

Кл.слова (ненормовані):
ідейно-художній аналіз поезії М. Савки -- збірка "Квіти цмину" -- мелодика самоти і смерті -- метафорика -- колір -- ліричний персонаж -- аналіз поезії А. Марущака -- концептуальне мислення -- образ-символ -- "я"-персонаж -- експресивність -- мелос медитативності -- семантичний мелос
Анотація: Публікація серії літературознавчих статей, присвячених сучасній українській поезії. У статті подано літературно-критичний аналіз поетичних збірок Мар'яни Савки і Анатолія Марущака, акцентовано увагу на особливостях їх художнього стилю та образності.


Дод.точки доступу:
Савка, М. \про неї\; Марущак, А. П. \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

15.
061
Л 890


    Горбань, Анфіса.
    Відношення "письменник - персонаж" у сучасному літературознавчому вжитку: повернення блудного автора [] : научное издание / А. Горбань // Вісник Львівського університету. Серія філологічна. - 2004. - Вип. 33: Теорія літератури та порівняльне літературознавство, Ч. 1. - С. . - Бібліогр.: 14 назв.
УДК
Рубрики: Літературознавство--Проблема автора

Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)

Знайти схожі

16.


    Гребенюк, Тетяна.
    Феномен недостовірної нарації в системі сучасних наративних студій [Текст] / Тетяна Гребенюк // Слово і час. - 2016. - № 6. - С. 12-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Наратив
   Літературознавство--Інтерпретація художніх творів

Кл.слова (ненормовані):
недостовірна нарація -- ненадійний оповідач -- когнітивна наратологія -- інтерпретативна стратегія -- гомодієтична оповідь -- персонаж
Анотація: Об’єкт уваги у статті - феномен недостовірної нарації, зокрема такі аспекти її літературознавчого дискурсу, як проблеми її визначення, механізмів творення й функціонування, типології недостовірної оповіді й ненадійних нараторів, а також питання про тип нарації, що може бути недостовірною, і тип наратора, котрий може розглядатися як ненадійний. Коротко окреслено проблеми й перспективи вітчизняного вивчення недостовірної оповіді.


Знайти схожі

17.


    Григорчук, Юлія.
    Повість Віри Вовк "Тотем скальних соколів": роль антропонімії у створенні художнього підтексту [Текст] / Юлія Григорчук // Слово і час. - 2012. - № 10. - С. 77-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Діаспора--Бразилія, 20-21 ст.
   Українська література--Проза--Повість

   Українська мова--Ономастика--Антропоніми

Кл.слова (ненормовані):
апелятив -- семантика -- символіка -- персонаж
Анотація: Статтю присвячено аналізу літературно-художнього антропонімікону повісті Віри Вовк "Тотем скальних соколів". Досліджено семантико-функціональні особливості антропонімів з урахуванням їх асоціативно-смислових зв'язків.


Дод.точки доступу:
Вовк, Віра (українська письменниця, літературознавець, драматург, перекладач ; 1926-) \про неї\

Знайти схожі

18.


    Десятов Д.
    Микита Хрущов як головний персонаж політичних анекдотів свого часу [Текст] / Десятов Д. // Історія в школі . - 2007. - №4. - С. 12- 16.
Рубрики: Усна народна творчість--Історичі анекдоти .Політичний анекдот.--Хрущов М.
Анотація: Про виникнення історичних анекдотів в радянські часи І про популярного персонажа М. Хрущова , керівника Радянського СОюзу.


Дод.точки доступу:
Хрущов, М. \про нього\

Знайти схожі

19.


    Дроздовський, Дмитро.
    Геній як "Інтелектуальна патологія": шлях Шерлока / Дмитро Дроздовський // Дніпро. - 2014. - № 3. - С. 112-115
Рубрики: Літературні персонажі--Шерлок Холмс
   Кінофільми--"Шерлок Холмс", 2010 р.

Кл.слова (ненормовані):
детективний персонаж
Анотація: Про детективного персонажа, головного героя книг англійського письменника Артура Конана Дойля - Шерлока Холмса.


Дод.точки доступу:
Дойл, Артур Конан (шотландський та англійський письменник ; 1859-1930) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.
   42/49
   І-672


    Жаданов, Юрій.
    Світ героїв Дж. Орвелла (Специфіка образної системи роману Дж. Орвелла"1984") [Текст] / Ю. Жаданов // Іноземна філологія : укр. наук. зб. - Львiв : Львів. нац. ун-т ім. І. Франка, 2007. - Вип. 118. - С. 62-70.
Рубрики: Англійська література--Епоха Відродження, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Утопія -- Тоталітаризм -- Новомова -- Антиутопія -- Образ -- Персонаж


Дод.точки доступу:
Орвелла, Джордж (Англійський письменник ; 1903-1950) \о произв.\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 512248 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-59