CUKK-VDPU
С60


    Соловйова, Н.
    До питання психологічної характеристики героя в літературному творі (літературознавчий аспект) [Текст] / Н. Соловйова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2007. - № 5. - С. 19-20.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Образи і теми в літературі
Кл.слова (ненормовані):
літературний твір -- літературний герой
Анотація: Психологічний аналіз літератури XX ст. наведено праці загальнотеоретичного та практичного спрямування українських та зарубіжних літературознавців.

Є примірники у відділах:
(18.05.2007р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1


CUKK-VDPU
Л13


    Лавренчук, В.
    Проблеми рецепції постаті Івана Мазепи у світовому письменстві [Текст] / В. Лавренчук // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2008. - № 5. - С. 29-34. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Образи і теми в літературі
Кл.слова (ненормовані):
мазепіана
Анотація: Досліджується образ Мазепи в літературі різних народів, інтерпретації постаті Мазепи, що перебували в прямій залежності від епохи, політичної ситуації конкретної країни, світогляду письменників.


Дод.точки доступу:
Мазепа, Іван




    Хархун, Валентина.
    Ленін як тоталітарний Христос [Текст] / В. Хархун // Слово і час. - 2008. - № 11. - С. 14-29. - Бібліогр. : с. 29.
Рубрики: Літературознавство--Образи і теми в літературі
   Культурологія радянська--Культ Леніна

Кл.слова (ненормовані):
Євангеліє -- Географічна ленініана -- Тоталітарна Іконографія
Анотація: У статті досліджується механізм моделювання й оприявлення образу Леніна як тоталітарного Христа. Специфіку ленініани як тоталітарного євангелія авторка розглядає, аналізуючи мовні дії: розповіді як модусу створення, опису як модусу наповнення та розмови як модусу одкровення. У статті також досліджена нова іконографія з виразними христологічними конотаціями, в якій вирізнено символічний, історичний та ідеалістичний етапи моделювання образу Леніна.





    Левченко, Галина.
    Християнський аспект літературної творчості Ольги Кобилянської [Текст] / Г. Левченко // Слово і час. - 2008. - № 12. - С. 20-27. - Бібліогр. : с. 27.
Рубрики: Письменниці України, 19-20 ст.
   Українська література --Біблійні мотиви

   Літературознавство--Образи і теми в літературі

Кл.слова (ненормовані):
Мотив -- Код -- Дискурс -- Образ Христа
Анотація: У статті розглядається рецепція християнських мотивів у творчості О. Кобилянської, простежується взаємодія християнства з ніцшеанством, виокремлюються різні художні коди, сформовані християнським дискурсом, - глибинно-психологічний, іронічний, викривальний.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, О. \о произв.\; написано про Чернівці (Чернівецьку область), але автор не з Чернівців (Чернівецької області)




    Бетко, Ірина.
    Архетипальна постать блазня в українській постмодерній прозі (на прикладі творів Ю. Андруховича та ін.) [Текст] / І. Бетко // Слово і час. - 2009. - № 3. - С. 54-64. - Бібліогр.: с. 63-64
Рубрики: Українська література--Проза
   Літературознавство--Образи і теми в літературі

Кл.слова (ненормовані):
Міфологема -- Маска -- Тінь
Анотація: Стаття присвячена аналізу архетипальних і міфологічних первнів традиційної постаті блазня у прозі Ю. Андруховича та інших українських письменників-постмодерністів. Потужний екзистенційний потенціал цієї постаті дає змогу зрівноважити полярні символічні мотиви мудрості і божевілля, життя і смерті.


Дод.точки доступу:
Андрухович, Ю.І. \о произв.\