Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=римське право<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Вовк, Вікторія.
    Культурно-антропологічний підхід у викладанні курсу "Римське приватне право" [Текст] / Вікторія Вовк // Філософські обрії. - 2013. - Вип. 29. - С. 120-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Антропологічний аспект
   Правова освіта--Методика викладання

Кл.слова (ненормовані):
римське право -- культурно-правова антропологія -- юридична освіта


Знайти схожі

2.


    Онищенко, Ганна.
    Теорії виникнення трасту як специфічного інституту передачі прав на майно / Ганна Онищенко // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 3. - С. 21-24
Рубрики: Довірчі товариства--Походження--Формування
Кл.слова (ненормовані):
траст -- управління майном -- Римське право -- Салічна правда -- вакуф
Анотація: Аналізуються існуючі теорії походження трасту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Зінченко, О. В.
    Юридичні конструкції як засіб регулятивного впливу на право [Текст] / О. В. Зінченко // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 23-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правознавство--Юридичні конструкції
Кл.слова (ненормовані):
римське право -- юридичні явища -- юридична техніка -- правовідносини
Анотація: Досліджуються юридичні конструкції як засіб регулятивного впливу на право. Автор робить висновок, що юридичні конструкції виступають дієвим механізмом у подоланні некерованості та неорганізованості у процесі розвитку права.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Кодинець, Анатолій.
    Концепція прав на безтілесні речі: історичний аспект та сучасне розуміння [Текст] / Анатолій Кодинець // Юридична Україна. - 2015. - № 1. - С. 34-41. - Бібліогр. в примітках: с. 39-40
Рубрики: Інтелектуальна власність--Правова природа--Теоретико-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
безтілесна річ -- речові права -- майно -- римське право -- інформація -- результат інтелектуальної діяльності -- цивільне законодавство
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичних аспектів визначення правової природи категорії «безтілесні речі» як з позиції класичної римської юриспруденції, так і з огляду на сучасне праворозуміння, аналіз концепції методології юридичної регламентації приватноправових відносин, у тому числі відносин у сфері використання результатів творчої діяльності та інформації. На підставі дослідження резюмується, що у чинному законодавстві відсутні передумови для розширеного тлумачення категорії «безтілесні речі», за якого нею охоплюються не лише права, а й будь-які нематеріальні блага, які є об'єктом цивільних прав. За такого підходу здійснюватиметься штучне перенесення правового режиму речей на нематеріальні блага, що ускладнюватиме адекватне правове регулювання відносин з приводу їх використання, належного та ефективного захисту суб'єктів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Байрачна, Валентина.
    Християнсько-правовий вимір впливу рецепції римського права на чинне цивільне право України [Текст] / Валентина Байрачна // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 201-205. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Цивільне право--Становлення--Вплив християнсько-правового чинника--Україна
Кл.слова (ненормовані):
рецепція -- римське право -- цивільне право -- правова система -- дигести юстиніани -- цивільний кодекс україни -- християнство
Анотація: У статті розглядається значення впливу християнської релігії та рецепції римського права на чинне цивільне право України. Автором сформовано висновки і пропозиції, які спрямовані на вдосконалення доктрини філософії права та цивільного права України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Самойленко, Євген.
    Особливості правового регулювання річкового судноплавства в епоху докласичного міжнародного права [Текст] / Євген Самойленко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 161-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Річковий транспорт--Правове регулювання--Історія
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна ріка -- римське право -- річкове судноплавство -- Вестфальський мир 1648 року
Анотація: Стаття присвячена характеристиці правового режиму судноплавного використання міжнародних рік від найдавніших часів до Вестфальського миру 1648 року. На основі аналізу міжнародних актів та актів внутрішньодержавного права автор виділяє специфічні риси регламентації річкового судноплавства в зазначений період.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Дагович, Тетяна.
    Право і релігія в драматичній поемі Лесі Українки «Адвокат Мартіан» [Текст] / Тетяна Дагович // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 39-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
раннє християнство -- римське право -- релігія -- право і література
Анотація: У статті розглядається взаємодія права і релігії в драматичній поемі Лесі Українки «Адвокат Мартіан». Дослідження тексту показує, що Мартіан є носієм складної релігійної форми, котра містить як правові компоненти раннього християнства, так і віру в закон як в інкарнацію справедливості та блага. Суперечності між правом і релігією не спостерігається, проте виникає конфлікт між християнством і римським правом, з одного боку, та людським співчуттям - з другого. В результаті Мартіан утрачає зв’язок із людським. Цей розвиток, корисний для християнської громади й трагічний для героя та його оточення, означає не тільки жертву, але й повне розкриття Мартіанового хисту.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (Косач-Квітка Лариса Петрівна) \про неї\

Знайти схожі