Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Українська література -- Поема, 19-20 ст.<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Романов, Сергій.
    Драматична поема Лесі Українки "На полі крові" як християнська екзегеза і авторський апокриф [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2011. - № 4. - С. 7-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 19-20 ст.
Анотація: У статті розглянуто драматичну поему Лесі Українки "На полі крові" через співвіднесеність двох її основних проблемно-тематичних рівнів - зовнішньо та внутрішньо. Твір письменниці досліджується крізь призму літературного прототексту - Біблії та інспірованої нею християнської картини світоустрою. За вихідну основу розгляду взято авторську стратегію моделювання реальності в координатах суб'єктивного і об'єктивного підходів до художнього освоєння матеріалу.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (українська письменниця, громадсько-культурна діячка, перекладач ; 1871-1913)

Знайти схожі

2.


    Яструбецька, Галина.
    "Одержима" Лесі Українки крізь призму теорії експресіонізму [Текст] / Галина Яструбецька // Слово і час. - 2011. - № 4. - С. 20-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Експресіонізм -- Криза -- Розпач -- Ірраціоналізм -- Фанатизм -- Динамічність
Анотація: Авторка статті прагне розширити стильову парадигму творчості Лесі Українки, умотивувавши наявність експресіоністичного складника на основі аналізу драматичної поеми "Одержима" і, таким чином, поповнити національні інгредієнти світового літературного експресіонізму українським компонентом, змістивши хронологічні межі.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (українська письменниця, громадсько-культурна діячка, перекладач ; 1871-1913)

Знайти схожі

3.


    Набитович, Ігор.
    Євген Маланюк і Дарія Віконська. Мистецька трансформація історії княжого роду Федоровичів у поемі “Побачення” [Текст] / Ігор Набитович // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 46-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.
Анотація: Історія мистецьких контактів Євгена Маланюка та Дарії Віконської – фрагментарна й маловідома. У статті розглянуто поему “Побачення” Маланюка, у якій подана мистецька трансформація історії княжого роду Федоровичів. Князівський український рід Федоровичів розсіявся по Европі, творячи її історію, культуру, економічний розвиток. Лінія, яка закінчувалася Кароліною-Іванною Федорович-Малицькою, залишилася українською. Інші розчинилися в інших національних культурах (найчастіше польській).


Дод.точки доступу:
Маланюк, Євген \про нього\; Віконська, Дарія \про неї\

Знайти схожі

4.


    Дагович, Тетяна.
    Право і релігія в драматичній поемі Лесі Українки «Адвокат Мартіан» [Текст] / Тетяна Дагович // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 39-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
раннє християнство -- римське право -- релігія -- право і література
Анотація: У статті розглядається взаємодія права і релігії в драматичній поемі Лесі Українки «Адвокат Мартіан». Дослідження тексту показує, що Мартіан є носієм складної релігійної форми, котра містить як правові компоненти раннього християнства, так і віру в закон як в інкарнацію справедливості та блага. Суперечності між правом і релігією не спостерігається, проте виникає конфлікт між християнством і римським правом, з одного боку, та людським співчуттям - з другого. В результаті Мартіан утрачає зв’язок із людським. Цей розвиток, корисний для християнської громади й трагічний для героя та його оточення, означає не тільки жертву, але й повне розкриття Мартіанового хисту.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (Косач-Квітка Лариса Петрівна) \про неї\

Знайти схожі