Головна
Місце
зберігання
примірників

Бази даних


Систематична картотека статей- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Книги (28)БД Авторефератів (39)Краєзнавча картотека (8)Конференції і вісники (1)Фонд Австрійської бібліотеки (1)Періодика (48)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Українознавство<.>
Загальна кількість знайдених документів : 18
Показані документи с 1 за 18
1.


    Білий, О.
    Політична думка Трипілля та сучасність (історіософські гіпотези з неусталеного українознавства) [Текст] / О.Білий, С.О.Макеєв Шарварок // Політична думка. - 2000. - N1. - С. 111-125
Рубрики: Трипільське суспільство
   Історіософія України

   Українознавство



Дод.точки доступу:
Макеєв , С.; Шарварок, О.

Знайти схожі

2.


    Пасемко І.
    Українознавство - вагомий чинник духовності українського народу [Текст] / Пасемко І.; Пасемко І.; І. Пасемко // Дивослово. - 2001. - № 2. - С. 59-61
Рубрики: Українознавство


Знайти схожі

3.


    Токар, Л.
    Не заблукати б в орієнтирах ідентифікації і самоідентифікації [Текст] / Л. Токар // Віче. - 2004. - № 10. - С. 65-69 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гуманітарні цінності
   Українознавство



Знайти схожі

4.


    Ковальчук, Г.
    Ярослав Дмитрович Ісаєвич [Текст] : до 70-річчя від дня народження / Г. Ковальчук // Бібліотечний вісник. - 2006. - № 1. - С. 49-51
Рубрики: Українознавство


Дод.точки доступу:
Ісаєвич, Я.Д. (Директор Інституту українознавства ім. Крип"якевича) \о нем\

Знайти схожі

5.


    Сопляк , К.
    Поза рідною культурою [Текст] / К. Сопляк // Дивослово. - 2007. - № 3. - С. 28-30
Рубрики: Українознавство
Анотація: В статті друкується уривок з одного документу про культуру, документальне свідчення належить селянинові-автодидакту.


Знайти схожі

6.


   
    Пісні про правду [Текст] // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2007. - № 1. - С. 154-159.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Фольклор--Кобзарство
   Українознавство

Кл.слова (ненормовані):
Урок -- народні співці -- кобзарі
Анотація: Урок з українознавства(фольклору) на тему: "Кобзарі та лірники"

Є примірники у відділах:
(27.03.2007р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1

Знайти схожі

7.


    Кононенко, П.
    "Українознавство - це політика й філософія держави" [Текст] / П. Кононенко; Інтерв'ю М. Славинський // Віче. - 2008. - № 13-14. - С. 68-69 : портр
Рубрики: Українознавство
Анотація: Розмова з директором Науково-дослідного ін-ту українознавства МОН України, доктором філологічних наук, професером Петром Кононенком про утвердження українознавства


Дод.точки доступу:
Славинський, М. \інтерв'ю.\

Знайти схожі

8.


    Токар, Л.
    Нові тенденції в суспільних процесах на початку ХХІ століття та їх осмислення в українознавчих дослідженнях [Текст] / Л. Токар // Віче. - 2009. - № 5. - С. 34-36 : портр
Рубрики: Українознавство
Анотація: Про розвиток сучасного українознавства та роль Українознавства як базової науки і освітньої дисципліни


Знайти схожі

9.


    Гомотюк, Оксана.
    Злети, падіння й розвій українознавства: історичні уроки [Текст] / Оксана Гомотюк; Оксана Гоиотюк // Психологія і суспільство. - 2009. - № 4. - С. 11-24. - Бібліогр. : 33 назв.
Рубрики: Українознавство
Анотація: У статті досліджено процес визрівання, становлення і розвитку наукових засад українознавства у 90-ті роки XIX - першій третині XX століття. Основний сегмент розвідки становить аналіз концептуальних досліджень фундаторів українознавства, які сприяли науковій систематизації знань про Україну та українців і зробили вагомий внесок в опрацювання його теоретичних і методологічних основ. З"ясовано процес формування парадигми українознавчої думки, простежено роль наукових осередків та інституцій, їхніх друкованих органів як на території України, так й української діаспори. Проаналізовано вплив національно-визвольних змагань і українського державотворення 1917-1920 років на інституціалізацію українознавства як науки і навчальної дисципліни, причини та наслідки згортання українознавчих студій в умовах радянського тоталітаризму.


Знайти схожі

10.


    Гомотюк, Оксана.
    Михайло Грушевський - архітектор науки про українство [Текст] / Оксана Гомотюк // Психологія і суспільство. - 2010. - № 2. - С. 26-52. - Бібліогр.: 92 назв.
Рубрики: Українознавство
Анотація: У статті описується наукова діяльність М. С. Грушевського, окреслюється його роль у позиціонуванні українознавства як науки. Наголошується на наукових заслугах перед українським народом, оскільки ним подано визначення терміна "українознавство"; окреслено його методологічні й методичні засади, виділено головні компоненти; розгорнуто українознавчі студії, сформовано дослідницькі кадри. У цьому контексті проаналізована діяльність Михайла Грушевського у науково-теоретичному та науково-організаційному аспектах українотворення.


Знайти схожі

11.


    Кононенко, Петро.
    "Українознавство - це політика й філософія держави" [Текст] / Петро Кононенко ; розмову вів Микола Славинський // Науковий світ. - 2011. - № 6. - С. 2-5. : портр.
Рубрики: Вчені українські
   Українознавство

   Науково-дослідні інститути--Національний науково-дослідний інститут українознавства--Україна

Анотація: Розмова із директором Національного науково-дослідного інституту українознавства, доктором філологічних наук Петром Кононенко.


Дод.точки доступу:
Славинський, Микола \розмову вів.\; Кононенко, Петро Петрович (учений-українознавець і громадський діяч ; р. н. 1931) \про нього\

Знайти схожі

12.


    Кухар, Вікторія.
    Теоретико-методологічні аспекти вивчення поняття "субкультура" і його складової "молодіжна субкультура" в українознавчому вимірі [Текст] / В. Кухар // Освіта і управління. - 2012. - № 1. - С. 52-57. - Библиогр.: с. 56 (11 назв.)
Рубрики: Українознавство
   Молодіжна субкультура

   Феномен субкультури

Анотація: У статті досліджуються теоретико-методологічні аспекти вивчення поняття "субкультура" і його складової "молодіжна субкультура" в українознавчому вимірі. Основна увага акцентується на спробі охарактеризувати, проаналізувати і висвітлити головні аспекти понять "субкультура" та "молодіжна субкультура", а також з'ясувати причини зацікавленості молоді загалом та української зокрема цими явищами.


Знайти схожі

13.


    Мельник, Ольга.
    Погляди С. Русової на особу: історіографія питання [Текст] / О. Мельник // Освіта і управління. - 2012. - № 2-3. - С. 150-155. - Библиогр.: с. 154 (16 назв.)
Рубрики: Національна освіта
   Освітня концепція

   Українознавство

Анотація: Стаття присвячена аналізу стану розробки освітніх поглядів С. Русової на особу в науковій літературі. З'ясовано, що твори С. Русової є важливим світоглядним джерелом української освітньої думки, яке містить ідеї і підходи, що відповідають потребам сучасної трансформації системи освіти в Україні.


Знайти схожі

14.


    Гулай, Альона.
    Історичний контент навчально-методичних матеріалів з української мови в часописі "Дивослово" [Текст] / А. Гулай // Освіта і управління. - 2013. - № 1-2. - С. 123-128. - Библиогр.: с. 127 (12 назв.)
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
   Українознавство

   Мовна особистість

Анотація: У статті розглянуто інформаційне наповнення науково-методичного журналу "Дивослово". Зроблено спробу проаналізувати історичний контент на прикладі навчально-методичних матеріалів з української мови. Опрацьований матеріал поділено на групи: розробки уроків, методичні рекомендації для вчителів-словесників, позакласні заходи. Обгрунтовується висновок про важливість використання навчальних матеріалів історичного контенту на уроках з української мови для всебічного розвитку особистості.


Знайти схожі

15.


    Калакура, Ярослав.
    Українська духовність: історіографічний вимір [Текст] / Я. Калакура // Освіта і управління. - 2013. - № 1-2. - С. 134-143. - Библиогр.: с. 141 (53 назв.)
Рубрики: Українознавство
   Духовна культура

   Формування духовності

Анотація: У статті розглядаються сучасний стан і динаміка нарощування знань про витоки, основні етапи формування, сутність і структуру української духовності як інтегрального вияву духовної культури українського народу, його ціннісних орієнтацій.


Знайти схожі

16.


    Ушкалов, Леонід.
    Що таке Україна у просторі і часі? [Текст] : відповідь Михайла Драгоманова / Леонід Ушкалов // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 2. - С. 53-58. - Бібліогр. 39 назв
Рубрики: Вчені українські--Драгоманов М. П.--Погляди
   Українознавство

Кл.слова (ненормовані):
українці -- політична самостійність -- мова -- фольклор -- українська земля -- географія
Анотація: Автор розглядає, яким було уявлення про Україну М. Драгоманова, наголошуючи на особливому значенні мови і фольклору для формування українського етносу. У розумінні вченого географія була основою історії українства.


Дод.точки доступу:
Драгоманов, Михайло Петрович (український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч ; 1841-1895) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Зорівчак, Роксолана.
    Вільям Ричард Морфіл - перший україніст Великобританії [Текст] / Роксолана Зорівчак // Слово і час. - 2016. - № 1. - С. 36-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українознавство
Анотація: Розвідку присвячено діяльності Оксфордського професора Вільяма Ричарда Морфіла (1834-1909). Подано загальну характеристику його наукової діяльності з наголосом на українознавчих інтересах В. Р. Морфіла, його зацікавленнях українською історією, літературою, зокрема творчістю Т. Шевченка. Певну увагу звернено на наукову співпрацю між В. Р. Морфілом і слов'янським світом. Праці науковця, присвячені Україні, дозволяють зробити висновок, що він був першим україністом в англомовному науковому світі.


Дод.точки доступу:
Морфіл, Вільям Річард (Британський славіст та україніст) \про нього\

Знайти схожі

18.


    Гончарук, Тетяна.
    Джерела духовної культури галичан [Текст] / Т. Гончарук, С. Чолач // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2017. - № 4. - С. 145-159 . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Українознавство
Анотація: У статті аналізуються проблеми відродження української духовної культури, реформування національної системи освіти у другій половині ХІХ ст. на західноукраїнських землях. Увага зосереджуються на розвої української літератури, театрального і музичного мистецтва, живопису, а також на особливостях розвитку системи освіти. У дослідженні вивсітлено вплив культури та освіти на формування національної самосвідомості народних мас Галичини.


Дод.точки доступу:
Чолач, Софія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі