Лазарович, М.
    Українське село в кривавих жорнах комунізму: прелюдія до геноциду / М. Лазарович // Психологія і суспільство. - 2011. - № 1. - С. 34-53. - Бібліогр.: 41 назв.
Рубрики: Історія України--Голодомор
Кл.слова (ненормовані):
ГОЛОДОМОР -- КУРКУЛЬСТВО -- антикомуністичні селянські протести
Анотація: Відслідковано причини та передумови Голодомору 1932-33 років в Україні, що став однією з найтрагічніших сторінок світової історії. Досліджено злочинні дії керівництва Радянського Союзу під час насильницької колективізації селянських господарств та політики "ліквідації куркульства як класу". Значну увагу приділено антикомуністичним селянським протестам, які нерідко переростали у збройні повстання. Підсумовано, що Голодомор мав знищити основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні селянські господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах:
(18.05.2011р. - Б.ц.) (вільний)




    Прибиткова, Ірина
    Парадокси радянського класоутворення: поява та ліквідація класу куркулів як синхронний процес [Текст] / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 2. - С. 98-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Історія--Колективізація--СРСР, 1930-ті рр.
   Депортація--Селяни--СРСР, 1930-ті рр.

Кл.слова (ненормовані):
куркульство як клас -- конфіскація майна -- колонізаційні селища -- примусове використання робочої сили
Анотація: Автор використовує архівні документи в дослідженні масової насильницької колективізації селянських: господарств у СРСР у 1930-х роках XX століття. Зокрема, проаналізовано законодавчі акти, що регламентують їх класифікацію і вирізнення з-поміж них куркульських за низкою ознак. Документи свідчать: ліквідація куркульства як класу супроводжується масовим виселенням репресованих селян у віддалені малообжиті райони країни і створенням там мережі колонізаційних селищ. Конфіскація майна відсувається на другий план, пріоритетного значення набуває завдання забезпечення народного господарства примусово використовуваною дешевою робочою силою.

Є примірники у відділах:
(вільний)