Шаповал, Юрій.
    Німецький дипломат про голодомор [Текст] / Ю. Шаповал // Пам'ять століть. - 2008. - № 5-6. - С. 214-216.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія України--Голодомор
   Україна--Історія
Кл.слова (ненормовані):
голодомор -- дипломат -- архівні джерела
Анотація: Голодомор в Україні 1932-1933 років за документами Політичного архіву Міністерства закорндонних справ Федеративної Республіки Німеччина : рефератавна стаття на зібрання документальних свідчень, архівних матеріалів періоду 1932-1933 років, що переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та тяжкі наслідки голодомору, який штучно спричинений радянською владою

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Косів, Михайло.
    Злочин проти землі і неба [Текст] : [про історію ухвалення та прийняття Верховною Радою України Закону "Про Голодомор 1930-1933 років в Україні"] / Михайло Косів // Літературна Україна. - 2010. - 9 верес. (№ 32). - С. 1, 3
Рубрики: Історія України--Голодомор--1932-1933 рр.





    Лазарович, М.
    Українське село в кривавих жорнах комунізму: прелюдія до геноциду / М. Лазарович // Психологія і суспільство. - 2011. - № 1. - С. 34-53. - Бібліогр.: 41 назв.
Рубрики: Історія України--Голодомор
Кл.слова (ненормовані):
ГОЛОДОМОР -- КУРКУЛЬСТВО -- антикомуністичні селянські протести
Анотація: Відслідковано причини та передумови Голодомору 1932-33 років в Україні, що став однією з найтрагічніших сторінок світової історії. Досліджено злочинні дії керівництва Радянського Союзу під час насильницької колективізації селянських господарств та політики "ліквідації куркульства як класу". Значну увагу приділено антикомуністичним селянським протестам, які нерідко переростали у збройні повстання. Підсумовано, що Голодомор мав знищити основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні селянські господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах:
(18.05.2011р. - Б.ц.) (вільний)




    Папакін, Г. В.
    Неопубліковані сталінські дерективи листопада 1932 р.: Кремль і "чорна дошка" [Текст] / Г.В. Папакін // Український історичний журнал. - 2013. - № 6. - С. 45-58
Рубрики: Історія України--Голодомор
Анотація: Звертається увага на необхідність пошуку нових матеріалів, що засвідчують роль ЦК ВКП(б)та особисто Й.Сталіна в підштовхуванні до запровадження заходів з адміністративно-репресивного тиску на селян у період Голодомору 1932-1933 рр. - режиму "чорної дошки".





   
    Методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 81-х роковин Голодомору пам’яті тих, хто чинивспротив геноциду : додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 14.11.2014 3 1/9-593 // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 12. - С. 14-18
Рубрики: Історична освіта в школі--Методика викладання
   Історія України--Голодомор

Кл.слова (ненормовані):
Голодомор
Анотація: Запропоновано методичні рекомендації щодо проведення днів вшанування пам’яті загиблих на Україні в роки Голодомору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    О. Ж
    "Жовтий князь" В. Барки французькою мовою [Текст] : [рецензія] / О. Ж // Сучасність. - 1981. - Ч. 9. - С. 124-127
Рец. на кн. : Vassil Barka. Le prince jaune / Barka Vassil. - Gallimard, 1981

Рубрики: Історія України--Голодомор
   Українська література--Переклад



Дод.точки доступу:
Барка, В. \про твір\




    Авраменко, Ніна.
    Голод 1946-1947 років у спогадах жителів селища Лосинівка та документальних джерелах / Н. Авраменко // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2018. - № 12. - С. 21-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--історична регіоналістика
   Історія України--Голодомор

   Історія України--Методика викладання--Урок, 11 клас

Кл.слова (ненормовані):
голод 1946-1947 років
Анотація: Запропоновано розробку уроку, мета: використовуючи усні свідчення, документальні джерела, газетні публікації, схарактеризувати причини, масштаби та наслідки голоду 1946-1947 років в Україні, визначити особливості його перебігу в селищі Лосинівка, з’ясувати політику радянського керівництва стосовно територій, охоплених голодом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Марочко, Василь.
    Демограф Арсен Хоменко: гіпотези і реальні втрати від Голодомору / В. Марочко // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2019. - № 7/8. - С. 33-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Видатні особистості
   Історія України--Голодомор

Кл.слова (ненормовані):
Голодомор
Анотація: Йдеться про Арсена Петровича Хоменка - відомого українського статиста і демографа, одного з фундаторів прикладної демографічної науки в Україні, та його внесок у вивчення Голодомору в Україні.


Дод.точки доступу:
Хоменко, Арсен Петрович
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Доценко, Віктор.
    Закордонні єврейські організації і допомога голодуючим в Україні 1921-1923 рр. / В. Доценко // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2019. - № 7/8. - С. 36-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Голодомор
Кл.слова (ненормовані):
голод -- Американська допомогова організація
Анотація: Економічна політика більшовиків з її продрозверсткою та вилученням у селян продовольчих запасів, а також жорстока посуха 1921 р., яка охопила степові райони України, призвели до масового голоду серед мешканців південних і центральних районів України. Тільки завдяки тісній співпраці місцевих громадських об’єднань та представництв закордонних філантропічних товариств у 1921-1922 рр. вдалося розгорнути активну кампанію з допомоги голодуючим Півдня України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)