Степанова, Ганна.
    Публіцистична спадщина Олеся Досвітнього [Текст] / Ганна Степанова // Слово і час. - 2009. - № 9. - С. 30-41. - Бібліогр.: с. 41.
Рубрики: Літературознавство--Видатні діячі--Україна
   Українська література--Публіцистика

Кл.слова (ненормовані):
Публіцистика -- Діалогічна побудова -- Соціологічна критика -- Літературна дискусія -- Мотив -- Аргумент
Анотація: Стаття становить собою спробу критичного розгляду публіцистичної спадщини О. Досвітнього, яка на сьогодні маловивчена. Акцентуючи важливість дослідження публіцистики письменника для простереження витоків його художньої творчості, авторка приділяє значну увагу соціально-політичній і культурній проблематиці його статей, їхній жанровій специфіці, розділяючи їх відповідно на кілька груп та підгруп, а також засобам побудови діалогу із читачем, полемічним і стилістичним прийомам. Окремо розглядається питання участі О. Досвітнього в літературній дискусії 1925-1928 рр.


Дод.точки доступу:
Досвітній, Олесь \о нем\




    Лубчак, В. М.
    Альманахи "З-над хмар і долин" і "З потоку життя": спроба запровадження європейського культурного простору [Текст] / В. М. Лубчак // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - N 4(квітень). - С. 10-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Журнали українські--"З-над хмар і долин"
   Журнали українські--"З потоку життя"

Кл.слова (ненормовані):
літературна дискусія
Анотація: Стаття присвячена історії виходу у світ південноукраїнських літературних альманахів «З-над хмар і долин» (Одеса, 1903) і «З потоку життя» (Херсон, 1905) та їхньої ролі в літературній дискусії 1901–1904 рр. У матеріалі акцентується увага на публіч-них зверненнях упорядників та видавців альманахів до українських письменників з проханням працювати над новими темамита формами, активніше звертати увагу на кращі зразки європейського мистецтва, відмовлятися від народницької манериподачі матеріалів та більше працювати в напрямку модерну.





    Василенко, Вадим.
    Інтелектуальна утопія Юрія Шереха [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2022. - № 1. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Українська література--Літературний процес, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
європеїзм -- естетична позиція -- літературна дискусія
Анотація: У статті досліджуються літературно-критичні погляди Юрія Шереха періоду Мистецького українського руху (МУРу), з’ясовується його розуміння феноменів «вісниківства» та неокласицизму, зміст і значення теорії «національно-органічного стилю», ідеї антеїзму.


Дод.точки доступу:
Шерех, Юрій Володимирович (славіст-мовознавець, історик української літератури ; 1908-2002) \про нього\