Степанова, Ганна.
    Публіцистична спадщина Олеся Досвітнього [Текст] / Ганна Степанова // Слово і час. - 2009. - № 9. - С. 30-41. - Бібліогр.: с. 41.
Рубрики: Літературознавство--Видатні діячі--Україна
   Українська література--Публіцистика

Кл.слова (ненормовані):
Публіцистика -- Діалогічна побудова -- Соціологічна критика -- Літературна дискусія -- Мотив -- Аргумент
Анотація: Стаття становить собою спробу критичного розгляду публіцистичної спадщини О. Досвітнього, яка на сьогодні маловивчена. Акцентуючи важливість дослідження публіцистики письменника для простереження витоків його художньої творчості, авторка приділяє значну увагу соціально-політичній і культурній проблематиці його статей, їхній жанровій специфіці, розділяючи їх відповідно на кілька груп та підгруп, а також засобам побудови діалогу із читачем, полемічним і стилістичним прийомам. Окремо розглядається питання участі О. Досвітнього в літературній дискусії 1925-1928 рр.


Дод.точки доступу:
Досвітній, Олесь \о нем\




    Шевчук, Тетяна.
    Г. Гесс де Кальве і Г. Сковорода: історія літературознавчого міфу [Текст] / Тетяна Шевчук // Слово і час. - 2009. - № 8. - С. 83-89. - Бібліогр.: с. 89
Рубрики: Літературознавство--Видатні діячі--Україна
   Просвітителі України

Анотація: У статті розглядається історія виникнення літературознавчого міфу про Г. Гесса де КАльве як мемуариста Г. Сковороди. надається історична довідка про життєвий шлях Г. Гесса де Кальве й витоки його відомостей про Г. Сковороду, які лягли в основу першого художнього нарису про українського філософа "Сковорода, циник нашего века" (1817). Встановлюється джерело неправдивої інформації з окресленням векторів її рецепції в подальших наукових розвідках.


Дод.точки доступу:
Сковорода, Григорій Савич (1722-1794) \про нього\; Гесс, Густав \про нього\