Осадча, Юлія.
    Конференція "Феномен пограниччя. Білоруська, українська та польська літератури: взаємовпливи та взаємопроникнення" [Текст] / Ю. Осадча // Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 93-94.
Рубрики: Конференції і конгреси--Літературні--Україна--Польща
Анотація: 17-18 жовтня 2007 р. у Закладі української філології та Закладі білорусистики Університету ім. Марії Склодовської-Кюрі у Любліні (Польща) пройшла міжнародна конференція "Феномен пограниччя. Білоруська, українська та польська літератури: взаємовпливи та взаємопроникнення", що започаткувала цикл конференцій, присвячених взаємним впливам у трьох літературах від середньовіччя до постмодернізму.





    Калмикова, Г.
    Культура та демократичне врядування в Україні: взаємозв"язок та взаємовпливи [Текст] / Г. Калмикова // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2008. - № 4. - С. 38-46. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Демократизм--Культурна політика
Анотація: Аналізуються взаємодії, взаємодоповнення та зміцнення понять "культура" та "демократичне врядування" в сучасних умовах державного управління України. Розглянуто сутність поняття культури, світогляду, розвитку суспільства. Проаналізовано витоки та риси українського демократизму, функції культури, її тенденції.



061
У 333


    Шандор, Ф.
    Секуляризаційні впливи на інститут політики (взаємовпливи між інститутами релігії та політики) [] / Ф. Шандор // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Політологія, соціологія, філософія. - Ужгород : Вид. Ужгородського нац. ун-ту "Говерла", 2007. - Вип. 7-8. - С. 328-333. - Бібліогр. : с. 333.
УДК
Рубрики: Соціологія--Соціальні інститути--Політичні інститути
   Соціологія релігії--Релігійне відродження--Україна, 20-21 ст.


Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71097 - Б.ц. (вільний)




    Малиновська, Олена Анатоліївна.
    Безпека та міграція: взаємозв'язки та взаємовпливи [Текст] / Олена Анатоліївна Малиновська // Стратегічні пріоритети : наук.-аналіт. щокварт. зб. - 2011. - № 2. - С. 143-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія--Міграційні процеси
Кл.слова (ненормовані):
Сек'юритизація -- Десек'юритизація





   
    Угорсько-українські сакральні взаємовпливи [Текст] / автор передмови Є. Кабанець // Хроніка-2000. - 2011. - Вип. 2(88): Україна-Угорщина. - С. 61-79. - (Х-ХІІІ ст.). - Текст подано церковнослов"янською мовою.
Рубрики: Історія церкви--персоналії--Україна, ХІ ст.
Анотація: Український переклад житійної оповіді Про Мойсея Угрина,одного з перших насельників київських печер, з яких пізніше постав Києво-Печерський монастир.Оповідь передрукована з Києво-Печерського патерика.


Дод.точки доступу:
Кабанець, Є. \автор передмови.\; Мойсей, Угрин \про нього\




    Курінна, М. А.
    Весільна обрядовість Запорізького регіону: міжетнічні взаємовпливи : за матеріалами етнографічних досліджень українського та чеського населення Запорізької області / М. А. Курінна // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 6. - С. 38-45. - Бібліографія в приміт.
Рубрики: Весільні обряди--Чехи--Запорізька область (Україна)
   Весільні обряди--Українці--Запорізька область (Україна)

   Чеська діаспора--Весільні обряди--Запорізька область (Україна)

Анотація: У статті розглянуто комплекс весільних звичаїв та обрядів українського й чеського населення, яке проживає на території Запорізької області. У ході порівняльного аналізу виявлено групу традиційних чеських весільних обрядів наявність яких допомагає чехам усвідомлювати свою належність до певної культурної спільноти і створює сприятливе підгрунтя для збереження їх ідентичності. Окремо виділено групу обрядів, що виникли в чеському середовищі внаслідок міжетнічної інтеграції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кривопішин, Олександр.
    Південно-Західні акціонерні товариства і цукробурякове виробництво в Київській, Волинській, Подільській губерніях: взаємовпливи розвитку [Текст] / Олександр Кривопішин // Краєзнавство. - 2012. - № 3. - С. 142-150 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виробництво України--Цукрова промисловість--Історія , 19 ст.
   Історія Російської імперії--Виробництво--Цукрова промисловість, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
експорт цукрової продукції -- цукровий буряк





    Поріцька, О. А.
    Культурні взаємовпливи в традиційному родинному побуті поліетнічного середовища Закарпаття [Текст] / О. А. Поріцька // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 2(березень-квітень). - С. 61-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: СІм'я--Побут--Закарпаття
Кл.слова (ненормовані):
Сучасний родинний побут
Анотація: Закарпатська область - місцевість, де проживають представники різних національностей, вона межує з п'ятьма державами, у її історії поєдналася історія європейської цивілізації. Протягом своєї історії цей край, перебуваючи у складі різних держав, зазнавши впливу багатьох сусідніх етносів і релігій, сформував самобутній підтип української культури. У статті розглянуто побут сучасної закарпатської сім'ї, простежено традиційні риси родинного побуту, характерні загалом для української родини, та досліджено нові реалії, що формуються під впливом нових соціально-економічних чинників і культурних взаємовпливів українців та представників національних меншин, які історично проживають з ними поряд.





    Величко, Т. В.
    Міжкультурні взаємовпливи в традиційній культурі населення Криму [Текст] : на прикладі українських поселень / Т. В. Величко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 2(березень-квітень). - С. 105-111. - Бібліографія в приміт.
Рубрики: Побут--Українці--Автономна Республіка Крим (Україна)
   Повсякденна культура--Українці--Автономна Республіка Крим (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
Міжкультурні взаємовпливи -- Етнокультурна адаптація -- Етнічна ідентичність
Анотація: У статті розглянуто проблеми формування традиційно-побутової культури українського населення Кримського півострова, проведено попередню класифікацію сіл з українським населенням, простежено ступінь міжкультурних взаємовпливів українців з представниками інших етнічних спільнот.





    Курінна, М. А.
    Система поховальної обрядовості в контексті етнічної ідентичності чехів Півдня України [Текст] : за матеріалами етнографічних досліджень Запорізької області / М. А. Курінна // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 2(березень-квітень). - С. 126-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжетнічні взаємовпливи--Похоронні обряди--Діаспора чеська--Запорізька область (Україна)
   Похоронні обряди--Діаспора чеська--Запорізька область (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
Поховальна обрядовість -- Поховальний фольклор -- Чеські переселенці -- Міжетнічні взаємовпливи
Анотація: Статтю присвячено поховальній обрядовості нащадків чеських переселенців, які проживають у Мелітопольському районі Запорізької області. Поряд із традиційними елементами, що визначають етнічні ідентичність чехів, виділено групу звичаїв та обрядів, які з'явилися в результаті міжетнічних взаємовпливів. Репрезентовано поховальний обрядний фольклор, розподілений згідно з віковими, статевими та тематичними характеристиками.





    Коваленко, Юлія.
    На колі історії [Текст] / Ю. Коваленко // Український театр. - 2014. - № 2. - С. 28-31 : кол. іл.
Рубрики: Театральне мистецтво--Театрознавчі конференції--"Національний театр у європейському мистецькому просторі : становлення, розвиток, самобутність, взаємовпливи"--Україна--Львів
Анотація: У статті висвітлюються враження від IV Всеукраїнської студентської театрознавчої конференції "Національний театр у європейському мистецькому просторі : становлення, розвиток, самобутність, взаємовпливи", як протяго чотирьої днів проходила у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Цьогоріч форум був присвячений одразу двом поважним датам : 150-річчю від дня створення Українського народного театру товариства "Руська бесіда" та 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Головко, О.
    Історіографія проблем міжетнічної взаємодії на українсько-молдовському пограниччі [Текст] / О. Головко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 5(вересень-жовтень). - С. 60-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжетнічні взаємовпливи--Українці--Молдовани--Середнє Придністров'я
Кл.слова (ненормовані):
Етноконтактна зона -- Міжетнічні взаємовпливи -- Пограниччя
Анотація: У статті проаналізовано історіографію питань міжетнічної взаємодії на українсько-молдовському пограниччі, зокрема в Середньому Придністров'ї. Відповідно до хронологічного підходу виділено етапи етнографічного вивчення регіону, пріоритетні напрями та центри дослідження, наголошено на специфіці залучення даних для подальших пограничних студій.





    Головко, О.
    Відрядження до Кишинева: результати та подорожні спостереження [Текст] / О. Головко // Народна творчість та етнологія. - 2015. - N 2(березень-квітень). - С. 120-123 : ілюстр.
Рубрики: Міжетнічні взаємовпливи--Українці--Молдовани--Середнє Придністров'я
Анотація: Автор розповідає про власну двотижневу поїздку до столиці Молдови на початку лютого 2015 р. Метою поїздки було зібрати джерельну базу та підібрати літературу для дисертаційного дослідження, присвяченого міжетнічним взаємовпливам на українсько-молдовському пограниччі.





    Вербицька, Поліна.
    Соціокультурний вимір історичної освіти : матеріали на допомогу вчителю / П. Вербицька, О. Міхеєва // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2016. - № 1. - С. 34-40. - Зміст: Мова сімейного діалогу ; Транснаціональні сім’ї: адаптація та взаємовпливи у сучасному культурному середовищі
Рубрики: Історична освіта в школі--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
ксенофобія
Анотація: Запропоновано матеріал, який можна використати на уроках історії при вивченні національних особливостей та співжитті представників різних національностей.


Дод.точки доступу:
Міхеєва, Оксана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Майборода, Олександр Микитович (д-р іст. наук, заступник дир. Ін-ту політ.та етнонац. досліджень ім. І. Ф. Кураса ; р. н. 1945).
    Імперії та етнічність: кризи взаємних впливів [Текст] / О. М. Майборода // Народна творчість та етнологія. - 2015. - N 5(вересень-жовтень). - С. 7-17. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0130-6936
Рубрики: Імперії і...--Етнічність
Кл.слова (ненормовані):
Імперії -- Етнічність -- Колонії -- Взаємовпливи
Анотація: У статті проаналізовано механізм міжнародно-правового закріплення принципу національно-державного структурування європейської системи починаючи з XVI ст. яке формально мало б покласти край пануванню імперій і передати управління системою в руки національних держав. Однак у ході дослідження вдалося констатувати. що насправді імперії не втратили здатності підпорядковувкати собі окремі елементи системи. Крім того. з поглибленням капіталістичності простору конкуренція між імперіями дедалі зростала: чим вищим було місце імперії в структурі системи. тим підпорядкованішими їм ставали торгові потоки, найвигідніші з яких для конденсування потенціалу національного енергетизму проходили вздовж Великого шовкового шляху.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пономарьова, Ірина Семенівна (д-р іст. наук. проф. каф. міжнар. відносин та зовніш. політики Маріупол. держ. ун-ту ; р. н. 1958).
    Специфічні риси в системі харчування греків Приазов'я [Текст] / І. С. Пономарьова // Народна творчість та етнологія. - 2015. - N 5(вересень-жовтень). - С. 24-37 : вкл. л. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0130-6936
Рубрики: Діаспора грецька--Приазов'я
   Кухня грецька--Приазов'я

   Харчування--Греки--Приазов'я

   Страви--Кухня грецька--Приазов'я

Кл.слова (ненормовані):
Етнічні меншини -- Етнокультурні взаємовпливи -- Греки України -- Традиційні страви
Анотація: У статті проаналізовано стан збереженості традицій приготування їжі у греків приазов'я, з'ясовано ступінь етнокультурних взаємовпливів, що виникли з огляду на їхнє переселення на українську територію з Криму після російсько-турецької війни 1768-1774 років. Під час досліджень було зафіксовано та введено в науковий обіг низку локальних назв і рецептів місцевих страв. Завдяки використанню польових матеріалів, авторка простежила зміни в традиційній кухні греків Приазов'я та охарактеризували її сучасний стан.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Меленчук, Ольга.
    Кирило Студинський - дослідник і популяризатор творчості Тараса Шевченка [Текст] / Ольга Меленчук // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 16-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України , 19-20 ст.
   Шевченкознавство--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
спогади -- взаємовпливи -- культ Шевченка -- народнопісенний -- громади
Анотація: Уперше комплексно розглянуто здобутки К. Студинського в галузі українського шевченкознавства. З’ясовано, що вчений виступав не тільки як популяризатор творчості Т. Шевченка та його ідей, а і як вдумливий дослідник. У своїх публіцистичних статтях і виступах у дні шевченківських ювілеїв К. Студинський підносив роль і значення Т. Шевченка в національно-культурному відродженні Галичини.


Дод.точки доступу:
Студинський, К. \про нього\; Шевченко, Т. \про нього\




    Косаківський, В. А.
    Міжкультурні взаємовпливи та трансформації в містечку Чечельник на Поділлі в XIX - на початку XXI століття [Текст] / В. А. Косаківський // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 6(листопад-грудень). - С. 47-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурні взаємовпливи--Чечельник, селище (Вн)
Анотація: На основі багаторічного вивчення етнокультури подільського містечка Чечельник автор простежує міжкультурні взаємовпливи та трансформації в містечковому середовищі в XIX - на початку XX ст. Вони були зумовлені низкою причин, пов'язаних з історичними, суспільно-політичними й економічними обставинами та сучасними глобалізаційними тенденціями. Зай цей час селище з поліетнічного перетворилося на моноетнічне. Це позначилося на соціально-економічному розвитку, етнопрофесійній характеристиці занять домінуючої української людності містечка та на етнодемографічній ситуації в Чечельнику. Така ситуація є віддзеркаленням сучасного стану розвитку й інших населених пунктів як Поділля, так і України в цілому.


Дод.точки доступу:
вінницький автор, про Вінниччину