Романич, Н.
    Українське весілля від давнини до сьогодення. Весілля - один з провідних жанрів родинно-обрядової творчості [Текст] : українська література : 9 клас / Наталія Романич // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 6. - С. 44-48.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Етнологія--Звичаї та традиції--Весілля--Україна
   Українознавство--Звичаї та обряди

   Фольклор--Обрядовий--Весілля--Україна

   Фольклор--Жанри--Обрядові пісні--Україна

Кл.слова (ненормовані):
родино-обрядова творчість -- весільні пісні -- народнопісенний супровід весілля -- етапи весілля -- зв'язок весільного обряду з іншими жанрами -- весільна обрядовість у мистецтві -- ідейно-художній аналіз весільних пісень
Анотація: Мета запропонованого уроку - поглибити вивчене про жанри фольклору, дати уявлення про народну драму та її прояви; ознайомити учнів з українським обрядом весілля та етапами його проведення; проаналізувати весільні програмові пісні; формувати естетичні смаки учнів; сприяти вихованню почуття любові та пошани до обрядів українців, прищеплювати відповідальність за збереження звичаїв і традицій свого народу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Меленчук, Ольга.
    Кирило Студинський - дослідник і популяризатор творчості Тараса Шевченка [Текст] / Ольга Меленчук // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 16-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України , 19-20 ст.
   Шевченкознавство--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
спогади -- взаємовпливи -- культ Шевченка -- народнопісенний -- громади
Анотація: Уперше комплексно розглянуто здобутки К. Студинського в галузі українського шевченкознавства. З’ясовано, що вчений виступав не тільки як популяризатор творчості Т. Шевченка та його ідей, а і як вдумливий дослідник. У своїх публіцистичних статтях і виступах у дні шевченківських ювілеїв К. Студинський підносив роль і значення Т. Шевченка в національно-культурному відродженні Галичини.


Дод.точки доступу:
Студинський, К. \про нього\; Шевченко, Т. \про нього\