Бобрицька, В. І.
    Як зберегти психічне здоров'я [Текст] / В.І. Бобрицька // Безпека життєдіяльності. - 2005. - № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Здоров'я--Психічне здоров'я
Кл.слова (ненормовані):
ЗДОРОВ'Я -- ситуація -- стрес -- дистрес -- дослідження -- тести -- методи психічної саморегуляції -- релаксація -- аутогенне тренування -- висновки
Анотація: У статті розглядаються питання формування, збереження і зміцнення психічного здоров'я майбутніх учителів. Аналіз особливостей їхньої діяльності дозволяє дійти висновку про те, що праця педагога середньої школи належить до групи професій ризику виникнення нервово-психічних розладів. Центральним завданням дослідження є пошук шляхів перебудови змісту і логіки процесу підготовки вчителя у вищому навчальному закладі з тим, щоб ознайомити майбутніх педагогів з питанням збереження і зміцнення психічного здоров'я, сформувати навички володіння методикою підвищення стійкості до стрес-факторів у педагогічній діяльності.





    Москалець, В. П.
    Психічне вигорання - реальність чи вигадка ? [Текст] / В. П. Москалець, Т. Колтунович // Практична психологія та соціальна робота. - 2012. - № 1. - С. 58-65. - Бібліогр. : 27 назв.
Рубрики: Психологічне вигорання
Кл.слова (ненормовані):
Перевантаження -- Перевтома -- Дистрес -- Виснаження -- Саморегуляція
Анотація: На основі аналізу відповідного біблійного, біографічного, художньо - літературного емпіричного матеріалу та наукових розробок висвітлено історичний, відрізняльний зміст вигорання в ряду інших невротично - психічних зрушень. Охарактеризовано об'єктивні, зокрема "культурні", та суб'єктивні чинники, симптоми, синдроми психічного вигорання та засоби протидії цій руйнації особистості. Представлений матеріал є достатньою теоретико - методологічною та методичною базою для розробки інструментарію теоретичного й емпіричного досліджень психічного та формальних експериментів з розвитку здатності протидіяти вигоранню, а також іншим невротично-психічним та психосоматичним розладам.


Дод.точки доступу:
Колтунович, Т.




    Дембіцький, Сергій.
    Експрес-тест SCL-9-NR: методика оцінювання виразності психологічного дистресу для масових опитувань [Текст] / Сергій Дембіцький // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 1. - С. 52-64 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологічні дослідження--Тестові методики
Кл.слова (ненормовані):
валідизація -- шкалювання -- SCL-9-NR -- SCL-90-R -- психологічний дистрес -- масові опитування
Анотація: Подано результати конструювання і валідизації експрес-тесту SCL-9-NR, призначеного для оцінювання вираженості психологічного дистресу. Основна ідея статті полягає у припущенні, що оригінальні формування методик (SCL-90-R) підштовхують респондента до соціально бажаних відповідей і, таким чином, зсувають підсумкові показники методики до нижчих знань. Виходячи з цього, у дослідженні здійснено спробу усунути цю ваду.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Методики дослідження адаптації, інклюзії та зміни ідентичностей за умов масових міґрацій: розроблення та апробація [Текст] / Євген Головаха [и др.] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 2. - С. 24-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міграція населення--Соціологічні дослідження--Методологія
Кл.слова (ненормовані):
адаптація -- інклюзія -- дистрес -- ідентичність -- опитування -- соціальне самопочуття -- вимірювання -- валідність -- шкала
Анотація: Метою дослідження, результати якого віддзеркалено у статті, є розроблення та апробація інструментарію соціологічного дослідження процесів адаптації, інклюзії та зміни ідентичностей за умов масових міграцій, а також з’ясування в пілотному дослідженні можливості застосування розроблених методик. Для пілотажу методик цільову групу було визначено як сукупність внутрішньо переміщених осіб (ВПО), утворену у зв’язку з військовими подіями, які відбулися на Донбасі. Онлайн-анкета у програмному забезпеченні Lime Survey включала блоки запитань про ідентичність, інклюзію, адаптацію, соціальне самопочуття, психологічний дистрес, а також низку фактологічних і соціально-демографічних запитань. Факторну валідність перевірено за допомоги конфірматорного факторного аналізу з використанням методу діагонально зважених найменших квадратів (DWLS). Стосовно конструктної валідизації використано індекс психологічного дистресу SCL-9-NR та Інтеґральний індекс соціального самопочуття (ІІСС-20). У результаті апробації з’ясовано, що методики вимірювання соціальної адаптації та зміни ідентичностей відповідають вимогам факторної та конструктної валідності й можуть бути застосовані для визначення особливостей адаптації та ідентифікації міґрантів. Такий самий висновок зроблено щодо методики визначення рівня пасивної інклюзії. Шкала вимірювання активної інклюзії не виявила ознак конструктної валідності, що означає необхідність її принципового доопрацювання за результатами апробації.


Дод.точки доступу:
Головаха, Євген; Дембіцький, Сергій; Жуленьова, Оксана; Любива, Тетяна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)