CUKK-VDPU
К55


    Кобцев, Дмитро.
    Принцип україноцентризму в контексті міжпредметної соціокультурної інтеграції на уроках української мови, 5 клас [Текст] / Д. Кобцев // Українська мова і література в школі. - 2007. - № 7-8. - С. 5-13. - Бібліогр.: 50 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Міжпредматні зв"язки
Кл.слова (ненормовані):
україноцентризм -- фразеологізми -- етноетикет
Анотація: Ідея україноцентризму через міжпредметні зв'язки предметів гуманітарного циклу



Шифр: Н312113/2008/6
2008р.6 (листопад-грудень)
Зміст:
Іваницький, Анатолій. Римоструктурна типологія : генетичні підстави / А. Іваницький. - С.4. - Бібліогр. в кінці ст.
Глушко, Михайло. Фольклор: початок вживання терміна в українській науці та його значення / М. Глушко. - С.12. - Бібліогр. в кінці ст.
Сегеда, Сергій. Походження та рання етнічна історія слов'ян / С. Сегеда. - С.24. - Бібліогр. в кінці ст. : іл.
Курочкін, Олександр. Образ єврея в драматично-ігровому фольклорі українців : до проблеми етнічної ідентифікації / О. Курочкін. - С.31. - Бібліогр. в кінці ст.
Чебанюк, Олена. Народний календар у традиційній картині світу українців / О. Чебанюк. - С.41. - Бібліогр. в кінці ст.
Кирчів, Роман. Маніфест української фольклористики / Р. Кирчів. - С.46. - Бібліогр. в кінці ст.
Гринів, Олег. Історичний україноцентризм у теософічній концепції Лева Силенка / О. Гринів. - С.59. - Бібліогр. в кінці ст.
Матяш, Ірина. Студії з думознавства (1818-1931) : історіографічний нарис / І. Матяш. - С.64. - Бібліогр. в кінці ст.
Калачова, Ірина. Сім'я та шлюб у містах Білорусі : динаміка сучасних етнокультурних процесів / І. Калачова. - С.89. - Бібліогр. в кінці ст.
Розен, Ілана. Солдати чи раби? : спогади та оповіді чоловіків, що вижили у загонах примусової праці угорської армії під час Другої світової війни та Голокосту / І. Розен. - С.95. - Бібліогр. в кінці ст.
Лєснікова, Ганна. Регіональні особливості балад українців румунської Добруджі / Г. Лєснікова. - С.111. - Бібліогр. в кінці ст.
Бондаренко, Галина. Відновлення історичної пам'яті / Г. Бондаренко. - С.115
Аксьонова, Наталя. Петро Васильович Іванов - корифей українського народознавства : конференція до 170-річчя від дня народження, Харків, 1-2 грудня 2007 р. / Н. Аксьонова. - С.118
Бібліографія основних наукових праць В. І. Наулка : до 75-річчя від дня народження. - С.120
Є примірники у відділах:
(05.03.2009р. Прим. 1 - ) (вільний)


86.31(4Укр)
Г 85


    Гринів, Олег.
    Історичний україноцентризм у теософічній концепції Лева Силенка [Текст] / О. Гринів // Народна творчість та етнографія. - 2008. - N 6(листопад-грудень). - С. 59. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0130-6936
ББК 86.31(4Укр) + 63.52(4Укр)-7
Рубрики: Язичництво--Силенко Лев
   Політеїзм--Силенко Лев

   Філософи українські--Силенко Лев

Анотація: В українській націологічній думці Лев Силенко посідає особливе місце. По-перше, його погляди злютовані з теологічною концепцією, яку він обгрунтовує. По-друге, мислитель не задовольняється нинішнім станом національно-релігійного розвитку, а пропонує парадоксальний вихід: повернутися до віри наших предків, яку він реформує. По-третє, використовуючи певні досягнення сучасної науки, Л. Силенко намагається "осучаснити" дохристиянські вірування українського народу й водночас вдається до доволі романтизованого трактування історії України. Лише так можна вкласти минулі події в прокрустову схему його теософічної концепції. По-четверте, мислитель має на меті поширити серед українців національну релігію, що значною мірою нагадує японський синтоїзм, протиставивши її світовій християнській релігії


Є примірники у відділах:
(05.03.2009р. Прим. 1 - ) (вільний)




    Лизанчук, Василь.
    Україноцентризм в інформаційному просторі : поміж реальним і віртуальним [Текст] / Василь Лизанчук // Журналіст України. - 2013. - № 8. - С. 44-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медіа і суспільство





    Пиріг, Любомир.
    Демографія України та україноцентризм у державній політиці [Текст] / Любомир Пиріг // Слово Просвіти. - 2016. - 7-13 лип. (№ 27) . - С. 6
Рубрики: Демографічна та соціальна статистика--Україна
   Демографія--Демографічний стан--Україна






    Горболіс, Лариса.
    Григорій Костюк і його доба / Лариса Горболіс // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2018. - № 6. - С. 50-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці українські--Костюк Г. О.--Біографія--Творчість
Кл.слова (ненормовані):
україноцентризм -- національна ідентичність -- тоталітарна система
Анотація: На матеріалі спогадів, літературознавчих та історико-критичних праць Г. Костюка авторка статті висвітлює факти його життя, україноцентричну діяльність, погляди на літературний процес; акцентує на ключових позиціях літературознавця в осмисленні самобутності творчого доробку українських письменників.


Дод.точки доступу:
Костюк, Григорій Олександрович (літературознавець, письменник, критик, журналіст, громадський діяч ; 1902-2002) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Космеда, Тетяна.
    Головна ідея підручника з української мови - україноцентризм і лінгвопатріотизм: запрошення до обговорення : [рецензія] [Текст] / Тетяна Космеда // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 6. - С. 57-60.
Рец. на: Українська мова : підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів / С. О. Караман, О. М. Горошкіна, О. В. Караман, Л. О. Попова. - . - Київ : Література ЛТД, 2016. - 294 с.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Підручники і посібники
Кл.слова (ненормовані):
підручник з української мови -- 8 клас

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Гарасим, Ярослав.
    "Щоб Господом дароване віддати...": духовна аксіологія Тараса Салиги [Текст] / Ярослав Гарасим // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 114-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
національний імунітет -- гуманітаристика -- україноцентризм
Анотація: Стаття присвячена славному ювілею доктора філологічних наук, довголітнього декана і завідувача кафедри української літератури у Львівському національному університеті професору Тарасові Сализі. З нагоди славного ювілею цього вченого можна чимало сказати про його плідну громадську та культурницьку роботу, про унікальні видавничі проєкти та організацію наукового процесу, про успішний досвід літературного критика і публіциста, про подиву гідні науково-академічні засяги та обрії.


Дод.точки доступу:
Салига, Тарас (український письменник, журналіст, літературний критик, науковець, громадський діяч, доктор філологічних наук, професор ; 1942-) \про нього\