Горболіс, Лариса.
    Проза Євгена Гуцала 90-х років як застереження від розпусти й духовного виродження [Текст] / Лариса Горболіс // Слово і час. - 2011. - № 11. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Проза--Повісті

Кл.слова (ненормовані):
жанрова своєрідність -- постмодернізм -- статеві стосунки -- тоталітарна система
Анотація: У статті малодосліджені повісті Є. Гуцала 90-х рр. "Блуд: Україна: розпуста і виродження", "Українці в гречці", "Імпровізації плоті", "Шал", "Кліщ" потрактовано як органічну складову літературного процесу і творчості письменника, як художні зразки з рисами постмодерного письма, що мають підтекст і виразну авторську оцінку зображеного. Обрані для аналізу повісті осмислюються як застереження Є. Гуцала проти духовного руйнування українця, родини, роду, нації.


Дод.точки доступу:
Гуцало, Євген Пилипович (український письменник, журналіст ; 1937-1995) \о произв.\




    Горболіс, Лариса.
    Григорій Костюк і його доба / Лариса Горболіс // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2018. - № 6. - С. 50-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці українські--Костюк Г. О.--Біографія--Творчість
Кл.слова (ненормовані):
україноцентризм -- національна ідентичність -- тоталітарна система
Анотація: На матеріалі спогадів, літературознавчих та історико-критичних праць Г. Костюка авторка статті висвітлює факти його життя, україноцентричну діяльність, погляди на літературний процес; акцентує на ключових позиціях літературознавця в осмисленні самобутності творчого доробку українських письменників.


Дод.точки доступу:
Костюк, Григорій Олександрович (літературознавець, письменник, критик, журналіст, громадський діяч ; 1902-2002) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Михайлова, Тетяна.
    Проблема національної ідентичності та творчої індивідуальності у прозових текстах Василя Стуса і Чеслава Мілоша [Текст] / Тетяна Михайлова // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 69-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Шістдесятники, 20 ст.
   Українська література--Проза

   Письменники Польщі, 20-21 ст.

   Польська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
індивідуальність митця -- національне питання -- тоталітарна система -- література самвидаву
Анотація: У статті на прикладі самвидавних текстів української і польської літератур, зокрема есею Чеслава Мілоша «Альфа, або Мораліст» із книжки «Поневолений розум» і літературно-критичної розвідки Василя Стуса «Феномен доби (Сходження на Голгофу слави)», у типологічному аспекті розглянуто проблему збереження / втрати письменником власної індивідуальності, важливим складником якої є національна ідентичність. У контексті тоталітарної системи, котра вбачала в мистецтві спосіб утвердження ідеології, проаналізовано особливості зображення Ч. Мілошем і В. Стусом своїх відомих сучасників - прозаїка Єжи Анджеєвського і поета Павла Тичини відповідно.


Дод.точки доступу:
Стус, Василь Семенович (український письменник ; 1938-1985) \про твір\; Мілош, Чеслав (польський письменник ; 1911-2004) \про твір\