Білий, Д.
    Кубань і Україна [Текст] / Д. Білий // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 2 - 47. : цв.іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія--Запорозькі козаки--Українці на Кубані
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Переселення. Українська еміграція
Анотація: Про історію зародження української еміграції на Кубані, про прихід запорожців, голодомор 33 року, про традиції козацтва, розвиток культури, звичаїв, про сьогоднішнє життя кубанських українців.





    Садиленко, М.
    Стійкість кубанської мови [Текст] / М. Садиленко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 48 - 55. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Українська діалектологія
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Кубанський говір. Фонетичні, словникові особливості
Анотація: Стаття українського мовознавця присвячена найменш розробленій дисципліні - українській діалектології, зокрема мові кубанців, як частині української мови з своїми особливостями.





    Шаля, І.
    Українська літературна мова та мова Кубанщини [Текст] / І. Шаля // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 56 - 59. - Бібліогр.: 4 назви.
Рубрики: Мовознавство--Українська літературна мова
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Мова Кубанщини
Анотація: Про спільність і відмінності української літературної мови та мови Кубанщини, про проблеми її використання в Росії в ст. відомого українського мовознавця, який загинув в сталінських таборах.





    Супрун - Яремко, Н.
    Народна пісня українців історичної Чорноморії в контексті історії і сучасності [Текст] / Н. Супрун - Яремко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 60 - 73. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народна творчість--Кубанська музична фольклористика
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Дослідження народнопісенної культури
Анотація: Про історичі українські корені Кубанщини. Висвітлено комплексно - системне дослідження культури Кубанщини, зокрема української народної пісні.





   
    Кубанці й Наддніпрянці в українській громадські праці [Текст] : (За листуванням початку ХХ ст.) / Вступ. сл., публікація докум. І.Старовойтенко. І. Гирича, В. Карпенко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 74 - 90. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українознавство--Українські громадські діячі Кубані
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Листи
Анотація: Про українських громадських діячів Кубані поч. ХХ століття М. Богуславського та С. Ерастова та завдання національного відродження краю. Дано також листи кубанських українців до М. Грушевського.





    Теліга, М.
    Як я став свідомим українцем [Текст] / М. Теліга ; Вступ. сл. Н. Миронець // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 91 - 99. : фото
Рубрики: Спогади--Історія Кубанщини--Українці на Кубанщині
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Національна свідомість
Анотація: Михайло Теліга - чоловік відомої української письменниці Олени Теліги, який розділив участь своєї дружини в Бабиному яру, уроженець Кубанщини, ділиться спогадами про українців. які там проживали. про 20 роки минулого століття, про розвиток національної свідомості, культури українців.





    Турченко, Ф.
    Микола Міхновський на Кубані [Текст] / Ф. Турченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 100 - 105. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Визвольний рух--Національна ідея--Українізація шкіл
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
1 Кубансько - Чорноморський український педагогічний технікум
Анотація: Про перебування на Кубанщині в 1920 - 1924рр. відомого українського політика, автора ідеї самостійної України М. Міхновського. Про працю його в педагогічному технікумі, про ідею українізації шкіл Кубані.


Дод.точки доступу:
Міхновський, Микола




   
    "Час вже дорогій Кубані відгукнутись..." [Текст] : документи про звязки Української Автокефальної Православної Церкви з кубанськими українцями в середині 1920-х рр. / Вступ. слово, публ. докум. І. Преловської // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 106 - 111. : фото
Рубрики: Українська Автокефальна Православна Церква--Створення українських парафій
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Послання ВПЦР
Анотація: Про намагання створити в 1920-х р. на Кубані Українську Автокефальну Православну Церкву.


Дод.точки доступу:
Орлик, Степан (о.)




    Волиняк, П.
    Кубань - земля українська, козача [Текст] : репортаж / П. Волиняк // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 112 - 129. : портр
Рубрики: Спогади--Станиця Новомалоросійська--Постанова ЦК ВКП(б) про позачергову, надзвичайну чмстку партіїї і комсомолу в районах Кубані і її виконання
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
"Зернові ями". Продуктові загони
Анотація: Автор в 1932 році виїхав на Кубань, викладати українську мову і став свідком як більшовики грабували селян, забираючи останнє зерно, останню хлібину з хати, як робили так звані "зачистки" комуністів, комсомольців. Так починався голодомор 33 р.





    Барка, В.
    Кубанський голокост [Текст] / В. Барка; Публ. В. Чумаченка // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 130 - 135. : фото
Рубрики: Голокост--Українське козацтво--Ліквідація української культури
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Голодомор. Народовбивство.
Анотація: Свідчення визначного українського письменника Василя Барки, який був очевидцем голодомору на Кубані.





   
    Щоденники Івана Полєжаєва [Текст] : (1930 - ті роки, станція Уманська) // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 136 - 141. : фото
Рубрики: Спогади--Колективізація--Уманський агротехнікум
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
НКВС. Голод
Анотація: Спогади І.Л. Полєжаєва, який в 30-х роках був директором агропедтехнікуму в ст. Уманській (тепер Ленінградська), про знищення української культури, про голодомор.





   
    Голос кубанця на захист української культури та мови [Текст] / Вступ. сл., публ. і переклад докум. О. Рибалка // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 142 - 155.
Рубрики: Захист української культури та мови--Послання Голові Ради Міністрів УРСР
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Звернення
Анотація: У березні 1962 року до Голови Ради Міністрів УРСР В. Щербицького надійшов лист за підписом мешканця станиці Отрадної Краснодарського краю П. горбанча, про те, що українська культури, мова, книгодрукування, преса і освіта занепадає, як в Україні, так і на Кубані, висловлювалося обурення з цього приводу і надавалися конкретні пропозиції.





    Битинський, М.
    Кубанський герб [Текст] / М. Битинський // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 156 - 163. : герби
Рубрики: Геральдика--Герби Кубані--Клейноди
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Історія герба
Анотація: Історичне дослідження про походженн, про створенняя гербів, печаток, клейнодів Кубанщини.





    Ленченко, В.
    Традиції Запорозької Січі у забудові Катеринодара й Тамані [Текст] / В. Ленченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 164 - 177. : плани. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Архітектура Запорізької Січі--Забудова Катеринодара і Тамані
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Плани забудови
Анотація: Про історію пееселення українців на Кубань і початок ствлрення генерального плану забудови Катеринодара житловими спорудами, фортецями.





    Слободян, В.
    Дещо про памятки української сакральної архітектури Кубані [Текст] / В. Слободян // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 178 - 183. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Архітектура--Сакральна архітектура--Церкви
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Памятки архітектури Кубані
Анотація: Про зразки української сакральної архітектури (церкви) , які загинули і які збереглися на території Кубані





    Александрович, В.
    Маловідома сторінка історії козацького портрету [Текст] / В. Александрович // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 184 - 189. : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мистецтво--Портрети
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Збірка донських портретів
Анотація: Портретна іконографія козацької старійшини Дону поч. ХУІІІ ст, яка збереглася в музеяхКиєва, Новочеркаська, Москви.





    Федорук, О.
    Сучасна україніка на Кубані [Текст] : анотований огляд публікацій / О. Федорук // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 202 - 221. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українознавство--Сучасні кубанські україномовні видання--Творчість українських кубанців
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Публікації. Оглядові статті.
Анотація: Про сучасну українську культуру на Кубані. Огляд статй з періодичних видань про українських, письменників, поетів, мистецьких діячів які зробили великий внесок в культуру українців Кубані.





   
    Покажчик публікацій Віктора Чумаченка з українознавства [Текст] : до 50 річчя від дня народження // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. ІІ - ХІІ. : фото
Рубрики: Бібліографія--Українознавство
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Статті. Публікації
Анотація: Бібліографічний покажчик публікацій Віктора Чумаченка, відомого на Кубані українознавця і літературознавця, з 1988 по2005 рік з питань українознавства.





    Супрун - Яремко, Н.
    Пісенна спадщина українців Кубані в друкованих джерелах [Текст] / Н. Супрун - Яремко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 222 - 229. : цв.іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пісенна спадщина--Збір і запис пісень--Музична фольклористика
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Стилістика і типологія пісень
Анотація: Про дослідження і записи українських пісень на Кубані відомими українськими фольклористами О. Кошицем, Г. Концевичем та ін. і сучасні дослідження даного питання, про видання збірників українських пісень на території Кубані сьогодні.





    Старовойтенко, І.
    Гідне ім'я, що повертається з непам'яті [Текст] : до видруку спогадів Степана Ерастова / І. Старовойтенко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. ХІУ - ХУІІ. : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спогади--Історія Кубанщини--Український національний рух
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Мемуари
Анотація: Степан Ерастов - визначний організатор українського національного руху на Кубані поч. ХХ ст. залишив після себе ряд спогадів і рукописів, які обробили, зберегли і видали науковці.


Дод.точки доступу:
Ерастов, Степан