Ленченко, В.
    Полкове місто гетьманщини Стародуб та його пам'ятки [Текст] / В. Ленченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 1. - С. 84-94 : карти. - Бібліогр.: с. 94
Рубрики: Історія--Міста
   Пам'ятники

   Україна--м. Стародуб
Анотація: Славетна в історії Старої України Сіверщина нині розділена. Значну частину її теренів було, вже за новітніх часів, внаслідок політично-адміністративних маніпуляцій більшовиків, включено до складу Росії. Тоді, в травні 1919 року, Україна втратила разом з іншими й одне з найбільших і найвідоміших міст краю Стародуб





    Ленченко, В.
    Традиції Запорозької Січі у забудові Катеринодара й Тамані [Текст] / В. Ленченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2005. - № 3-4. - С. 164 - 177. : плани. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Архітектура Запорізької Січі--Забудова Катеринодара і Тамані
   Україна- Росія- Кубань
Кл.слова (ненормовані):
Плани забудови
Анотація: Про історію пееселення українців на Кубань і початок ствлрення генерального плану забудови Катеринодара житловими спорудами, фортецями.





    Ленченко, В.
    Полкове місто Слобідської України Острозьк [Текст] / В. Ленченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2006. - № 1-2. - С. 116 - 125. : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українство--Діаспора--Поселення українців--Історія
   Україна - Росія - Воронежчина, Острозьк
Кл.слова (ненормовані):
Слобідська Україна
Анотація: Заселення українцями порубіжних земель України і Московської держави, які в давнину називалися Диким полем, а в ХУІІ-ХУІІІ ст. Слобідською Україною, або Слобоженщиною, поч в середині ХУІ ст. Про історія краю, видатних уроженців краю, побут, звичаї. Про заснування м. Острозька





    Ленченко, В.
    Запорозький Гард - національна памятка чи новітня українська Атлантида? [Текст] / В. Ленченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2006. - № 3. - 2с. обкл., 106. : карты. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національні цінності--Збереження--Запорозький Гард--Опис
Кл.слова (ненормовані):
Бугогардівська паланка
Анотація: Міністерство культури і туризму України у квітні 2006 року взяло під державну охорону памятку "Історичний ландшафт центру Бугогардівської паланки Війська Запорізького". Це комплексний обєкт, у якому органічно поєдналися визначне місце, унікальний ланшафт, рідкісна флора і фауна, численні памятки археології історії та культури.





    Ленченко, В.
    Замок Дмитра Вишневецького [Текст] : історія і проект реконструкції / В. Ленченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2007. - № 2. - С. 46 - 51. - Бібліогр.: в кінці ст.
Рубрики: Фортеці і замки України--Замок Дмитра Вишневецького--Реконструкція
Кл.слова (ненормовані):
Реконструкція
Анотація: Історичні джерела другої половини ХYI століття згадують Хортицю у звязку із замком, що його збудував український князь, староста канівський і черкаський, Дмитро Вишневецький, який очолював оборону південних кордонів Литовської держави.





    Ленченко, В.
    Бутичі [Текст] : іван Бутич у спогадах / В. Ленченко // Пам'ятки України: історія та культура. - 2008. - № 3. - С. 130 - 132.
Рубрики: Архівістика--Археографія
Кл.слова (ненормовані):
СПОГАДИ
Анотація: Спогад колеги відомого українського архівіста І. Бутича про спільну роботу, зустрічі з його родиною.


Дод.точки доступу:
Бутич, І.




    Ленченко, В.
    Скарби січової церкви [Текст] / В. Ленченко // Народне мистецтво. - 2010. - № 1-2. - С. 23-25 : фото.цв.
Рубрики: Реліквії--національні
   Козацька доба

   Покровська церква