Никанорова О.
    Світле ім*я поета [Текст] : 19 березня виповнюється 110 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського / Никанорова О. // Вісник Книжкової палати. - № 3. - С. 45-46
Рубрики: Історія української літератури


Дод.точки доступу:
Рильський, М. Т. \про нього\




    Кириченко, С.
    1973-й [Текст] : спогади / С. Кириченко // Дніпро. - 2000. - N: 7/8. - С. 108-130.
ДРНТІ

Рубрики: Історія української літератури
Кл.слова (ненормовані):
СПОГАДИ





    Юкало, В.
    Полемічна література ХУІ-ХУІІ ст. як зародження української публіцистики [Текст] / В. Юкало // Дивослово. - 2005. - № 6. - С. 11-19
Рубрики: Методика викладання української літератури
   Історія української літератури

Анотація: Літературна полеміка - тема досить складна і суперечлива, багато її аспектівлишилось недослідженими.


Дод.точки доступу:
Потій, Іпатій (12.04.1541 р. - 18.07.1613 р.); Острозький, К.
Є примірники у відділах:
(.2005р. - Б.ц.) (вільний)




    Крушинський, А.
    Друг муз, друг Вітчизни : (До 250-річчя від дня народження Василя Капніста) / А. Крушинський // Вісник Книжкової палати. - 2008. - N5. - С. 45 - 46. - Бібліогр. с. 46 (3 назви)
Рубрики: Історія української літератури
Анотація: Стаття присвячена життю і творчості українського громадсько-політичного діяча - письменнику Капністу Василю Васильовичу(1758 - 1823 рр.)


Дод.точки доступу:
Капніст, В. В. \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Регідайло, Н.
    Людина без меж і берегів: Сергію Плачинді - 80 років / Н. Регідайло // Вісник Книжкової палати. - 2008. - N7. - С. 42 - 44
Рубрики: Історія української літератури
Анотація: У статті розповідається про життя і творчість українського письменника Сергія Плачинди, якому в цьому році виповнилося 80 років.


Дод.точки доступу:
Плачинда, С. \про нього\




    Крижанівська, Т.
    Незнищена пам"ять: до 140-річчя від дня народження Людмили Старицької-Черняхівської / Т. Крижанівська // Вісник Книжкової палати. - 2008. - N8. - С. 37 - 38
Рубрики: Історія української літератури
Анотація: Стаття присвячена українському драматургу, поетесі, перекладачці Людмилі Старицькій-Черняхівській.


Дод.точки доступу:
Старицька-Черняхівська, Л. \про неї\




    Сташків, М.
    Життя і слово письменника / М. Сташків // Вісник Книжкової палати. - 2009. - № 1. - С. 49 - 50
Рубрики: Історія української літератури
Анотація: Стаття розповідає про життя і творчість українського письменника Григорія Михайловича Тютюнника.


Дод.точки доступу:
Тютюнник, Г. \про нього\




    Крижанівська, Т.
    Пантелеймон Куліш - першорядна зірка української культури: письменник, видавець, редактор / Т. Крижанівська // Вісник Книжкової палати. - 2009. - № 8. - С. 37 - 40. - Бібліогр. с. 40 (7 назв)
Рубрики: Історія української літератури
Анотація: Стаття розповідає про талановитого поета, прозаїка, фольклориста, історика, редактора і видавця - Пантелеймона Куліша.


Дод.точки доступу:
Куліш, П. \про нього\




   
    Калиновий міст Богдана-Ігоря Антонича // Вісник Книжкової палати. - 2009. - № 9. - С. 52
Рубрики: Історія української літератури
Анотація: Стаття розповідає про організацію виставки співробітниками Слов'янської бібліотеки при Національній бібліотеці Чеської Республіки присвячену українському поету Богдану-Ігорю Антоничу.


Дод.точки доступу:
Антонич, Б.-І. \про нього\




    Хархун, Валентина.
    Соцреалізм як канонічне мистецтво [Текст] / Валентина Хархун // Слово і час. - 2010. - № 9. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія української літератури
   Канонічне мистецтво--Соцреалізм

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Канон -- Канонічне мистецтво -- Автоканонізаційність
Анотація: У статті відображено історіографію форм канонічності, проаналізовано типологію канонічних мистецтв. Стверджується, що соцреалізм як канонічне мистецтво абсорбував усі канонізацйні практики, вироблені в історії світового мистецтва й теоретичної думки. У статті констатовано, що соцреалізму властива автоканізаційність як спосіб структурування канону в колонізаційних умовах, коли російська література постулюється каноном для інших національних літератур.





    Грицик, Людмила.
    Перехідний етап української компаративістики: Сергій та Василь Маслови [Текст] / Людмила Грицик // Слово і час. - 2010. - № 9. - С. 52-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія української літератури
   Українська література--Традиційні сюжети та образи

Кл.слова (ненормовані):
Переклад -- Впливи -- Переробки
Анотація: У статті розглядається наукова спадщина Сергія та Василя Маслових на початку XX ст., пов'язана з розвитком порівняльного літературознавства в Україні, виробленням компаративних підходів в історико-літературних студіях періоду роботи вчених у Семінарії проф. Перетца та Психологічному семінарії проф. Челпанова, утвердженням контрактно-генетичних і типологічних підходів у подальших студіях.


Дод.точки доступу:
Маслов, Сергій Іванович (український літературознавець, книгознавець, історик літератури і педагог ; 1880-1957); Маслов, Василь Пилипович




    Паращук, Оксана.
    Клим Смолятич і П'єр Абеляр: заявлення авторської позиції чи протест проти авторитету Святого Письма [Текст] / Оксана Паращук // Слово і час. - 2010. - № 9. - С. 67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Релігієзнавство--Святе Письмо
   Історія української літератури

Анотація: У статті зроблено спробу порівняльного аналізу позицій щодо розуміння християнства і тлумачення священних текстів середньовічними мислителями Климентом Смолятичем і П'єром Абеляром у контексті авторитету Святого Письма. На прикладі життя та творчості досліджено подібність їхніх поглядів та ставлення до авторитету отців церкви, а також їхнє власне розуміння осмисленої віри.


Дод.точки доступу:
Смолятич, Клим (Митрополит Київський та всієї Руси, автор Послання й інших, що не дійшли до нас творів); Абеляр, П'єр (французький богослов, філософ-схоласт і поет; займався логікою і теологією ; 1079-1149)




    Реєнт , О. П.
    Сім Шевченкових ювілеїв [Текст] : до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка / О.П. Реєнт // Український історичний журнал. - 2014. - № 2. - С. 22-30
Рубрики: Історія української літератури
Анотація: Аналізується широкий спектр оцінок та інтерпретацій життя, творчого доробку, світогляду українського генію його сучасниками й наступними поколіннями під час відзначення ювілеїв Кобзаря за різних політичних умов.


Дод.точки доступу:
ШевченкоТ.Г., Тарас Григорович \о нем\




    Кошелівець, Іван.
    Про Подзуолі, перегук Сени з Дніпром і ще дещо [Текст] / Іван Кошелівець // Сучасність. - 1971. - Ч. 7/8. - С. 85-94
Рубрики: Українська література--Критика
   Історія української літератури






    Хороб, Степан.
    Леонід Білецький – історик української літератури [Текст] / Степан Хороб // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 19-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Історія української літератури

Кл.слова (ненормовані):
Літературознавство еміграції -- Жанр -- Стиль
Анотація: У статті досліджено історико-літературні концепції літературознавчих праць відомого українського вченого з діаспори Леоніда Білецького. На обширному матеріалі його студій з українського письменства, написаних здебільшого в еміграції, їх проаналізовано крізь авторську методологію вивчення ідейно-естетичних явищ національної літератури; виявлено її прикметні риси, специфічні принципи та погляди на існування й розвиток історико-літературного процесу – через факти, зміни, художні персоналії тощо. Для дослідження поставленої мети й завдань використано філологічний, порівняльно-історичний та генетичний методи. Це дало змогу проаналізувати специфіку поглядів Леоніда Білецького як історика національного письменства, починаючи від його навчального підручника “Історія української літератури”, що є своєрідною енциклопедією національної культурно-історичної духовності нашого народу, і завершуючи цілою низкою “портретових історій” багатьох письменників давнього, нового і новітнього українського письменства.


Дод.точки доступу:
Білецький, Леонід \про нього\