Брайко, Олександр.
    Літературна рецепція культурної моди: "Оповідання про Сергія Петровича" Леоніда Андреєва і "Дрібниця" Володимира Винниченка [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2009. - № 10. - С. 50-65. - Бібліогр.: с. 65.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Російська література--Проза, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Наратив -- Натуралізм -- Персонаж
Анотація: У статті в компаративному аспекті аналізується художня рецепція ідей Ф. Ніцше та соціалістичного дискурсу у зразках малої прози російського й українського письменників. Розглядається наративна структура творів та особливості їх сюжету у зв'язку зі стильовими тенденціями в літературі кінця XIX - початку XX ст.


Дод.точки доступу:
Андреєв, Леонід (російський письменник ; 1871-1919) \о произв.\; Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, державний діяч і письменник ; 1880-1951)




    Боронь, Олександр.
    Ремінісценція з нарису Льва Толстого в повісті Тараса Шевченка [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2019. - № 3. - С. 27-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19 ст.
   Російська література--Проза, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Ремінісценція -- Доведення
Анотація: У статті доведено, що Шевченкова згадка у повісті "Прогулка с удовольствием и не без морали" про четвертий бастіон під час оборони Севастополя у Кримській війні походить із нарису Льва Толстого "Севастополь в декабре месяце", про що висловлювалися припущення і раніше. Автор статті розглядає обізнаність Шевченка із творчістю Толстого, аналізуючи наявність у лектурі українського письменника тих чи тих номерів журналів, у яких друкувалися твори російського прозаїка. Завдяки ремінісценції з нарису Толстого Шевченко збагатив власний виклад додадковими асоціаціями, звільнивши себе від необхідності вдаватися до розлогих описів і пояснень.


Дод.точки доступу:
Толстой, Лев \про нього\; Шевченко, Тарас \про нього\




    Брайко, Олександр.
    Повість В. Винниченка «Краса і Сила» і проза М. Горького: поетика й типологія індивідуальних стилів [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2020. - № 5. - С. 3-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Повість, 19-20 ст.
   Російська література--Проза, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
горизонт очікування -- стиль -- реалізм -- імпресіонізм -- пейзаж
Анотація: У статті в компаративному аспекті з’ясовано стильову природу й функціональну вагу авторських зображально-виражальних засобів. Проаналізовано відмінності в художньому опрацюванні спорідненої тематики на рівні форм і функцій пластичної зображальності, розповідної презентації дії, сюжетно-композиційної цілісності творів. Аналіз доводить стильову оригінальність українського письменника-початківця.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир \про нього\; Горький, Максим \про нього\