Голобородько, Ярослав.
    Універсум та універсалії "Таємної ложі" [Текст] : постмодерна харизма Тараса Федюка / Я. Голобородько // Сучасність. - 2005. - № 1. - С. 135-146. - Зміст: "Таємна ложа"
Рубрики: Літературознавство--Творчі методи
   Українська література--Поезія, ХХ ст.

Анотація: Відзначається метафоричність , поліфонічність та пародоксальність нової збірки поета Т. Федюка. Звертається увага на приналежність поета до постмодерністського напряму в літературознавстві.


Дод.точки доступу:
Федюк, Т. \про нього\




    Смолянський, Юрій..
    Симоненкова любов [Текст] : до 70 -річчя від дня народження видатного поета / Ю. Смолянський // Дзвін. - 2005. - № 1. - С. 105-125.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Симоненко В.--Життя і творчість--Листування

Анотація: Публікація і коментарі до листів В. Симоненка , які свідчать про велике кохання поета до своєї дружини. Автор публікації підкреслює гумор і ліризм, притаманні поету.


Дод.точки доступу:
Симоненко, Василь. \про нього\




    Кривенко , Марія.
    "...І все ж - неопалима" Ірини Вовк [Текст] : поетеса одержимої тональності / М. Кривенко // Дзвін. - 2005. - №2. - С. 146-147. - Зміст: "...І все ж - неопалима "
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
Анотація: Відгук на книгу поетеси середньго покоління Ірини Вовк "... І все ж - неопалима". Настрій книги - високі, піднесенні почуття і переживання любові, зради, патріотичних почуттів.


Дод.точки доступу:
Вовк, І. \про неї\




    Кошелівець, І.
    "Наново відкрила чисту лірику" [Текст] / І. Кошелівець // Дзвін. - 2005. - №3. - С. 148-150.
Рец. на кн.: Кошелівець І. Сучасна література в УРСР. / І Кошелівець. - - Пролог, 1964.

Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Шістдесятництво--Літературне

   Діаспора--Українська--Німеччина

Анотація: Друкується уривок із розділу "Шестидесятники" з книги Івана Кошелівця. Говориться про факти біографії та естетику творчої манери найстаршої із шестидесятників - Ліни Костенко.


Дод.точки доступу:
Костенко, Л. \про неї\




    Гончар, Інна.
    Поетична трикстеріада Михайля Семенка [Текст] / І. Гончар // Слово і час. - 2005. - № 8. - С. 47-50. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Літературознавство--Поетика--Трикстер

Анотація: З ім'ям Михайля Семенка пов'язано багато містифікацій, часто спровокованих ним самим, шаржованих портретів і пародій, створених тими, хто його оточував. Особливий стиль поведінки, який базувався на провокативності слів і дій, епатажності й маскуванні, схильності до розіграшу, прихованої чи відкритої іронії, нерідко відволікав від справжнього поетичного обличчя М.Семенка, не менш цікавого, ніж його персона.


Дод.точки доступу:
Семенко, Михайль \про нього\




    Іванишин, Мирослава.
    Василь Стус у вимірах онтології та екзистенції нації [Текст] / М. Іванишин // Слово і час. - 2006. - № 4. - С. 87.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Конференції--Міжнар. наук. конф. "Категорії буття у поетичній творчості Василя Стуса"--м. Дрогобич, 8-9 грудня 2005 р.

Анотація: 8-9 грудня 2005 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І.Франка відбулася міжнародна наукова конференція "Категорії буття у поетичній творчості Василя Стуса", присвячена двадцятиріччю від дня загибелі видатного українського письменника.


Дод.точки доступу:
Стус, Василь \про нього\




    Воловець, Левко.
    Два крила щастя [Текст] / Л. Воловець // Дзвін. - 2006. - № 5-6. - С. 162-163.
Рец. на кн.: Павлів Л. Під крилом долі / Л Павлів. - .- Стрий: Щедрик, 2005.- 92 с.

Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
Анотація: Основу книжки Лесі Павлів "Під крилом долі" складає інтимна лірика. Заключний розділ збірки - "Поклик пам'яті", у якому авторка подає вірші громадянського звучання. Поетеса не оминає найболючішої проблеми нашого буття - заробітчанства по закордонах, його причин і наслідків.


Дод.точки доступу:
Павлів, Леся




    Мориквас, Надія.
    Поетичний дебют Степана Чарнецького "В годині сумерку" [Текст] / Н. Мориквас // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 55-61. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники--Україна, 20 ст.
   Українська література--Поезія, ХХ ст.

Анотація: С. Чарнецький - український поет 20 століття, творчість якого нерозривно пов'язана з львівським видавництвом "Молода Муза". В статті розглядаються його основні збірки поезій.





    Демидюк, Лілія.
    Інтерпретація вірша "Сон" М. Воробйова в контексті "Київської школи" [Текст] / Л. Демидюк // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 66-77. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники--Україна, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія, ХХ ст.

Анотація: М. Воробйов український поет, вірші якого цікаві для дослідження тим, що не лише містять у собі багатозначність смислів, а й передбачають можливість багатопланового розуміння, наповнюються щоразу іншим змістом залежно від певного культурного контексту. В статті аналізується вірш "Сон"- визначається його основний зміст, тема, розглядаються слова-символи.





    Залізняк, Богдан.
    Замість рецензії на "Замість роману" Юрія Андруховича "Таємниця" [Текст] / Б. Залізняк // Дзвін. - 2007. - № 7. - С. 141-142.
Рубрики: Рецензії на книги
   Українська література--Поезія, ХХ ст.

Анотація: Богдан Залізняк подав в журналі рецензію на твір Юрія Андруховича "Таємниця".





    Вертій, Олексій.
    "Образ душі народу...": національна картина світу Василя Голобородька [Текст] / О. Вертій // Слово і час. - 2007. - № 7. - С. 42-50. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Літературознавство--Національна специфіка літератури

   Літературознавство--Образи в літературі

Анотація: Щоб зрозуміти поезію Василя Голобородька, автор статті пропонує вдатися не до намисленого псевдоміфологізму чи критики народництва, а зосередитись на першовитоках, розкритті багатства та національної самобутності поетичного змісту душі народу, аби збагнути закономірності та з'ясувати своєрідність діалектики її становлення як основи художньо-естетичних пошуків автора і твореної ним національної картини світу.


Дод.точки доступу:
Голобородько, Василь \про нього\




    Яремчук, Ірина.
    На шляху до Мирослава Кушніра [Текст] / І. Яремчук // Дзвін. - 2007. - № 10. - С. 143-145. - Бібліогр. в прим.
Рец. на кн.: Кушнір М. Невкоєне серце : Поезії. Проза. Матеріали до життєпису / М Кушнір; Упоряд. М. Дубаса, І. Калинця; Передм. М. Дубаса. - Львів: Галицька видавнича спілка, 2005. - 560 с.

Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
Анотація: Рецензоване видання є ще одним кроком до Мирослава, яке не тільки актуалізує відкритий 1994 року його поетичний доробок (поетичні зошити "Невкоєне серце", "Стрічі", "Синє місто", "Ясенові брості"), а й розширює координати цього поетичного простору.


Дод.точки доступу:
Кушнір, Мирослав




    Свербілова, Тетяна.
    П'єси Олександра Корнійчука 30-х рр. з погляду масової культури ("Загибель ескадри", "Платон Кречет", "В степах України") [Текст] / Т. Свербілова // Слово і час. - 2007. - № 12. - С. 34-48. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
Анотація: Автор розповідає про українського драматурга О. Корнійчука, розглядаються його основні драматургічні твори "Загибель ескадри", "Платон Кречет", "Богдан Хмельницький", "В степах України".





    Голобородько, Ярослав.
    Між українністю та українськістю: ніша Ігоря Павлюка [Текст] / Я. Голобородько // Слово і час. - 2007. - № 12. - С. 60-65.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
Анотація: Ігор Павлюк - український поет, в його працях дух національної аури, геокультури, геотрадиції українського світовідчуття. Його праці увійшли до збірок - "Бунт свяченої води" та "Магма".


Дод.точки доступу:
Павлюк, Ігор (Український поет, лауреат літературних премій ім.Василя Симоненка та ім. Бориса Нечерди)


   4(с)укр
   Д 703


    Слобода, Н. В.
    Структура генітивної метафори у поезії Ліни Костенко [Текст] / Н.В. Слобода // Дослідження з лексикології і граматики української мови: Зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 5. - С. 108-115. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Українська мова--Стилістика--Метафора

Кл.слова (ненормовані):
поетичний синтаксис -- опорний іменник -- атрибут


Дод.точки доступу:
Костенко, Ліна \про неї\
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Топачевський, Андрій.
    Парадокси Уоллеса: українські проекції [Текст] / А. Топачевський // Дзвін. - 2008. - № 1. - С. 104-107.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Літературні гуртки--"Клуб наукової фантастики"

Анотація: Автор розповідає про "Клуб фантастики", прихильником якого був М. Долгенко-Клоков, який казав, що краще не поспішати, а звернути увагу на прості, буденні речі, що існують поруч. Саме він нагадав про парадокс Уоллеса.


Дод.точки доступу:
Доленго-Клоков, Михайло \про нього\; Уоллес, Альфред \про нього\; Дарвін, Чарльз \про нього\




    Новик, Ольга.
    Традиція використання барокового мотиву гріха й покари у творчості українських поетів-романтиків [Текст] / О. Новик // Слово і час. - 2008. - № 2. - С. 69-74. - Бібліогр.: 23 назв.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Літературознавство--Традиції і новаторство

   Літературознавство--Образи і теми

Анотація: У статті розглядається, як у творах поетів-романтиків переосмислюється бароковий мотив гріха та покари. Простежується закоріненість творчості романтиків у барокову культуру.





    Москалець, Костянтин.
    Прихід до себе : [про українського поета Григорія Чубая] [Текст] / К. Москалець // Сучасність. - 2008. - № 9. - С. 88-99 : портр.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Поети--Україна, 20 ст.

Анотація: Стаття присвячена улюбленому автору багатьох сучасних українських поетів Григорію Чубаю, який за силою обдарування стоїть у ряду представників високого модернізму, як Езра Павнд чи Томас Стернз Еліот.


Дод.точки доступу:
Чубай, Григорій \о нем\




    Юсип, Дмитро.
    "У пісні перейду. Переплавлюсь у звуки..." : до 70-річчя від дня народження Тараса Мельничука [Текст] / Д. Юсип // Дзвін. - 2008. - № 8. - С. 118-123 : портр.
Рубрики: Поети--Україна, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія, ХХ ст.

Анотація: Стаття присвячена сторінкам життя і творчої діяльності лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, поета Тараса Мельничука.


Дод.точки доступу:
Мельничук, Тарас \о нем\




    Денисюк, Іван.
    Волинський бард: лісовик, водяник і той, що греблі рве : Віктору Лазаруку - 75 [Текст] / І. Денисюк // Дзвін. - 2008. - № 11-12. - С. 123-128 : портр.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ ст.
   Поети--Україна, 20 ст.

Анотація: Стаття присвячена відомому українському поету з Волині Віктору Антоновичу Лазаруку. Автор подає свої спогади про В. Лазарука, аналізує його поезію, вміщено автопортрет поета.


Дод.точки доступу:
Лазарук, Віктор \о нем\