Сало, І. А
    Цінова ситуація на ринку ягід України [Текст] / І.А Сало // Економіка АПК. - 2005. - № 9. - С. 82-86. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Ягідні культури
   Ціноутворення в Україні--С/г продукція

Кл.слова (ненормовані):
Закупівельна ціна -- Оптові ціни -- Купівельна спроможність
Анотація: Досліджується проблема ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, а саме ягід, в Україні.





    Пасхавер, Б.
    Сучасний стан продовольчої безпеки [Текст] / Б. Пасхавер // Економіка України. - 2006. - № 4. - С. 43-50
Рубрики: Продовольча безпека України
Кл.слова (ненормовані):
ОБСЯГ СПОЖИВАННЯ -- ДЕФІЦИТ -- КУПІВЕЛЬНА СПРОМОЖНІСТЬ -- ПРОДОВОЛЬЧА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ
Анотація: Стаття присвячена дослідженню стану й динаміки продовольчої ситуації в країні.

Є примірники у відділах:
(20.04.2006р. - Б.ц.) (вільний)




    Кухарська, Н. О.
    Економічне зростання як основа економічного розвитку України [Текст] / Н.О. Кухарська // Регіональна економіка. - 2007. - № 2. - С. 22-32. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Економіка України--Розвиток
   Соціально-економічний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Валовий внутрішній продукт -- Купівельна спроможність -- Паритет -- Ризики дестабілізації -- Індекс людського розвитку
Анотація: Розглянуто основні показники, що характеризують економічний розвиток України за роки незалежності. Визначено поняття економічного росту і названі причини його зниження.Запропоновані заходи як на макро-, так і на мікрорівнях для подолання кризових явищ в економіці країни.





    Синяєва, Л. В.
    Проблеми регулювання оплати прації та шляхи їх вирішення в Україні [Текст] / Л. В. Синяєва // Регіональна економіка. - 2009. - № 1. - С. 171-177. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Трудові ресурси--Україна
   Економіка праці --Соціально-трудові відносини

Кл.слова (ненормовані):
Купівельна спроможність -- Контроль -- ВВП
Анотація: Розглянуто проблематику регулювання оплати праці в Україні з точки зору купівельної спроможності заробітної плати. Обгрунтовано необхідність посилення державного втручання у сферу регулювання оплати праці з метою підвищення рівня життя працюючих громадян.





    Столяров, Г.
    Геомаркетинг [Текст] / Г. Столяров // Географія та основи економіки в школі. - 2009. - №7/8. - С. 54.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Методика - урок
Кл.слова (ненормовані):
геоінформаційні технології -- геодані -- територіальна структура -- купівельна спроможність
Анотація: Стаття орієнтує на пріорітет геоінформаційних технологій, що дають змогу переробляти велику кількість інформації.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бражевська, Г. М.
    Техніко-технологічне забезпечення виробництва продукції рослинництва [Текст] / Г. М. Бражевська // Економіка АПК. - 2009. - № 12. - С. 49-52. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Аграрне виробництво--Матеріально-технічні ресурси--Україна
   Землеробство--Агротехніка--Україна

   Аграрний сектор--Економічна політика--Україна-СОТ

Кл.слова (ненормовані):
Система землеробства No-till -- Купівельна спроможність
Анотація: Розглянуто стан технічного забезпечення аграрного сектору України, основні напрями розвитку технологій виробництва продукції рослинництва та перспективи їх застосування в умовах глобалізації економіки та вступу України до Світової організації торгівлі.





    Шпичак, О. М.
    Економіко-організаційні проблеми якості сільськогосподарської продукції та продовольства [Текст] / О. М. Шпичак // Економіка АПК. - 2010. - № 11. - С. 51-59 : фото.цв. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: М'ясна промисловість України--Споживання
   Харчові продукти--М'ясна сировина--Безпечність

Кл.слова (ненормовані):
Харчові продукти -- Купівельна спроможність
Анотація: Проведено дослідження щодо об'єктивності оцінки якості сільськогосподарської продукції та продовольства, запропоновано методичні підходи до порівняння витрат на поліпшення якості продукції з ефектом, одержаним від неї, й комплекс економіко-організаційних заходів щодо поліпшення якості в процесі руху продукції від виробництва до безпосереднього споживача.





    Шпичак, О. М.
    Економічні механізми державного регулювання ринків сільськогосподарської продукції та їх проблеми [Текст] / О. М. Шпичак // Економіка АПК. - 2011. - № 2. - С. 150-155 : табл.
Рубрики: Сільськогосподарське виробництво--Державне управління
   Скотарство м'ясне--Виробництво

   Економіка зарубіжних країн--Аграрний сектор

Кл.слова (ненормовані):
Купівельна спроможність -- Ринок зерна -- Продукти харчування
Анотація: В даній статті розглядаються ринки сільськогосподарської продукції України й зарубіжних країн, та економічні механізми державного регулювання ринків.





    Зарапіна, Юлія.
    Аналіз глобального розподілу доходів та місце країн ОЕСР у ньому [Текст] / Юлія Зарапіна // Вісник Тернопільського національного економічного університету. - 2012. - Вип. 5-2. - С. 16-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Добробут населення--Світовий вимір, 1820-2002
Кл.слова (ненормовані):
коефіцієнт Джині -- купівельна спроможність -- приріст населення





    Куценко, В. І.
    Соціальний вектор розвитку українського села: стан, проблеми та шляхи їх подолання [Текст] / В. І. Куценко // Економіка України. - 2014. - № 3. - С. 83-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Соціальний розвиток--Стан та проблеми--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна сфера -- соціальний вектор -- купівельна спроможність -- комунальні послуги -- медицина -- державно-приватне соціальне партнерство
Анотація: Розкрито стан соціального розвитку сільських поселень, виявлено його основні проблеми, у тому числі пов’язані з наявністю робочих місць на селі, добробутом селян, рівнем споживання ними продуктів харчування; обгрунтовано шляхи розв’язання наявних проблем.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пасхавер, Б. Й.
    Платоспроможний продовольчий попит [Текст] / Б. Й. Пасхавер // Економіка АПК. - 2016. - № 9. - С. 51-61 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Платоспроможність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
агропромисловий комплекс -- купівельна спроможність -- антикризова політика
Анотація: В статті розкривається питання кризи 2014 - 2015 рр., яка суттєво зменшила доходи населення України, що негативно відбилося на стані продовольчої безпеки: фізичний обсяг продовольчого споживання у розрахунку на одну особу скоротився на 7% , в тому числі на продукти тваринництва - на 11%. Зменшення платоспроможного попиту на продовольчому ринку призвело до скорочення виробництва в агропродовольчому комплексі.





    Попадинець, Н. М.
    Регіональний ринок споживчих товарів: сутність і засадничі положення функціонування [Текст] / Н. М. Попадинець // Регіональна економіка. - 2017. - № 1. - С. 17-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Споживчі товари--Ринок--Україна
   Рівень життя населення--Україна

   Регіональний розвиток--Населення--Якість життя

Кл.слова (ненормовані):
Споживання -- ЦІна -- Рівень життя -- Купівельна спроможність
Анотація: Досліджено відмінності між потяттями "споживчий ринок" і "ринок споживчих товарів". Установлено суть поняття "регіональний ринок споживчих товарів", та з'ясовано мету функціонування цього ринку.





    Шпичак, О. М.
    Рівень цін земель сільськогосподарського призначення - запорука ефективного функціонування їх ринку [Текст] / О. М. Шпичак // Економіка АПК. - 2018. - № 3. - С. 38-48 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок землі--Агропромисловий комплекс--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ціна земель сільськогосподарського призначення -- ринок земель сільськогосподарського призначення -- мораторій на купівлю-продаж землі -- орендна плата -- купівельна спроможність -- застава земель
Анотація: Мета статті - запропонувати методичні підходи та здійснити прогнозний розрахунок рівня цін земель сільськогосподарського призначення в Україні, обгрунтувати необхідність визначення цього рівня як запоруки ефективного функціонування їх ринку до зняття мораторію на купівлю-продаж землі, висвітлити вже існувавший вітчизняний досвід функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення та особливо рівня цін на них на початку ХХ ст. Визначено прогнозний рівень цін землі сільськогосподарського призначення в Україні до зняття мораторію, обгрунтовано застереження: за сучасних економічних умов не варто очікувати в Україні високий рівень цін на землі сільськогосподарського призначення одразу після зняття мораторію, що за цих умов потрібно вводити мінімальний рівень цін, що рівень цін на землю буде залежати від того, кого з покупців буде допущено на ринок землі та концепції подальшого розвитку сільських територій, запропоновано заходи, які необхідно вжити на державному рівні з метою забезпечення ефективного функціонування ринку землі.





   
    Тенденції та перспективи розвитку хлібопекарського виробництва в європейських країнах [Текст] / М. П. Сичевський [та ін.] // Економіка АПК. - 2020. - № 7. - С. 54-67 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хлібопекарне виробництво--Розвиток виробництва
Кл.слова (ненормовані):
хліб -- розвиток -- хлібобулочні вироби -- європейські країни -- виробництво -- експорт -- купівельна спроможність
Анотація: Мета статті - оцінити тенденції розвитку виробництва хлібопекарської продукції в країнах європейського простору та можливості національної промисловості щодо зміцнення позицій на внутрішньому і зовнішньому ринку. Розраховано на фахівців у сфері економіка харчової промисловості та хлібопекарської галузі, працівників наукової сфери, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів. Результати дослідження можуть застосовуватися фахівцями для оцінки рівня розвитку хлібопекарського виробництва в окремих країнах європейського простору, працівниками органів державного управління при виборі напрямів продовольчої політики, науковими співробітниками для розширення сфери дослідження.


Дод.точки доступу:
Сичевський, М. П.; Шпичак, О. М.; Коваленко, О. В.; Куць, О. І.; Бокій, О. В.




    Копитець, Н. Г.
    Аналіз цінової ситуації на ринку м'яса великої рогатої худоби [Текст] / Н. Г. Копитець // Економіка АПК. - 2020. - № 11. - С. 52-59 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарська продукція--Ринок
   Ринок--Сільськогосподарська продукція--Яловичина--Україна

Кл.слова (ненормовані):
ринок м'яса великої рогатої худоби -- цінова ситуація -- ціна реалізації -- оптово-відпускна ціна -- роздрібна ціна -- купівельна спроможність
Анотація: Мета статті - дослідити сучасну цінову ситуацію на ринку м'яса великої рогатої худоби з урахуванням особливостей формування цінового ланцюга "виробництво-переробка-торгівля-споживач" яловичини. Результати дослідження можуть становити інтерес для використання учасниками продовольчого ланцюга "виробництво-переробка-реалізація-споживання" яловичини.





    Шпичак, О. М.
    Організаційно-економічні проблеми виробництва молока в Україні та їх вирішення [Текст] / О. М. Шпичак // Економіка АПК. - 2021. - № 4. - С. 24-40 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молочна промисловість--Розвиток
   Аграрний ринок--Молочні продукти--Україна

Кл.слова (ненормовані):
молоко -- натуральне виробництво -- переробка -- якість -- організаційно-економічні проблеми -- причинно-наслідкові зв’язки -- трансформаційні зміни -- господарства населення -- мініферми -- фальсифікат -- купівельна спроможність
Анотація: Мета статті - оцінити в часі організаційно-економічний стан виробництва у молочній галузі України та виявити причинно-наслідкові зв’язки трансформаційних змін, що відбулися й відбуваються у країні та призвели до небажаних наслідків. Визначитися, чому в Україні навіть у ХХІ ст. існує натуральне виробництво молока. Запропонувати, з урахуванням сучасних українських реалій та досвіду провідних країн світу, поетапне вирішення організаційно-економічних проблем розвитку молочної галузі з метою забезпечення внутрішнього ринку необхідною кількістю та якістю молокопродукції і нарощування експортного потенціалу. Запропоновано необхідні шляхи ліквідації знеособленого передавання молока від домогосподарства до потрапляння його в приймальну ємність заготівельника. Цього в наших умовах слід досягати за рахунок нарощування поголів’я, що утримується в домогосподарстві, від 1-2-х корів до, як мінімум, 15-20 тварин, тобто створення молочних сімейних мініферм, як це здійснено в Польщі, Франції тощо. У такому випадку виробник молока повністю відповідає за його якість.