Павлишин, М.
    Авторство і авторитет: Ольга Кобилянська й канон [Текст] / М. Павлишин // Дивослово. - 2003. - № 4. - С. 14-16
Рубрики: Українські письменники, 19 століття--Кобилянська О.--Творчість





    Ярема, Степан.
    Про авторство останніх двох праць Петра Карманського [Текст] / С. Ярема // Слово і час. - 2005. - № 10. - С. 67-71
Рубрики: Українська література--Історія, ХХ ст.
Анотація: Про факти біографії українського письменника П. Карманського, який зазнав переслідувань і звинувачень у націоналізмі. Автор статті показав, як перероблялися тексти і подавалися фальшиві відомості, що ставили за мету компроментацію письменників.


Дод.точки доступу:
Григорович, М. \про нього\; Карманський, П. \про нього\




    Федорак, Назар.
    Михайло Возняк - дослідник української літописної традиції [Текст] / Н. Федорак // Слово і час. - 2008. - № 10. - С. 31-36. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Літературознавці України
   Українська література --Дослідження з історії літератури, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Еволюція жанру -- Національна традиція -- Форма -- Зміст -- Компіляція -- Авторство
Анотація: Пам'ятки українського літописання завжди перебували у сфері професійних літературознавчих зацікавлень Михайла Возняка. Саме він чи не перший з учених наполягав на "українській літописній традиції" як на важливому понятті в термінологічній системі нашого літературознавства. Також виступав він проти надмірних пошуків впливів на виникнення та розвиток літописного жанру в Україні, раз у раз наголошуючи на органічності, питомій українськості й форми, і змісту наших літописів, починаючи від ХІ століття.


Дод.точки доступу:
Возняк, Михайло \о произв.\




    Циганок, Ольга.
    Епітафії Середньовіччя в українських поетиках XVII - XVIII ст. [Текст] / Ольга Циганок // Слово і час. - 2012. - № 9. - С. 63-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українське літературознавство--Барокові поетики--Латиномовна поезія, 17-18 ст.
Кл.слова (ненормовані):
анонімність -- авторство -- латинська література -- пародія -- датування тексту
Анотація: У статті розглянуто рецепцію епітафій латинського Середньовіччя в українських барокових трактатах словесності. Писані в річищі вченої поезії епітафії відомим історичним особам цитуються в поетиках зрідка. Значно популярнішими, ніж "серйозні" епітафії, були жартівливі вірші.





    Боронь, Олександр.
    Альбом офортів Т. Шевченка "Мальовнича Україна" у відгуках російської преси 1844 року [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2013. - № 6. - С. 19-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художники України, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
рецензії -- російська преса -- публікації -- авторство
Анотація: У статті розглянуті нечисленні відгуки про "Мальовничу Україну" в загальноімперській пресі.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український письменник, художник, громадський діяч ; 1814-1861) \про нього\




    Бурлака, Галина.
    "Подорож на Ай-Петрі": у пошуках автора [Текст] / Галина Бурлака // Слово і час. - 2014. - № 1. - С. 80-89 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історики України, 19-20 ст.
   Текстологія--Художній текст

   Українська література--Проза--Оповідання

Кл.слова (ненормовані):
історія публікації -- авторство -- аналіз мови
Анотація: Низка публікацій 1990-х рр. утвердила традицію приписувати авторство оповідання "Подорож на Ай-Петрі" М. Грушевському. У статті викладено аргументи, які заперечують таку версію. Проте пошук реального автора триває.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (український iсторик, полiтичний i державний дiяч ; 1866-1934) \про нього\




    Боронь, Олександр.
    Чи належить Тарасові Шевченку малюнок "Мойсей добуває воду"? [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2018. - № 3. - С. 13-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
малюнок -- сепія -- атрибуція -- авторство
Анотація: У статті автор категорично відкидає Шевченкове авторство малюнка, уміщеного в додатку до восьмого тому Повного зібрання творів Шевченка у 12 томах, нагадуючи про замовчану в науковому коментарі до твору розлогу статтю Василя Афанасьєва "Не спокушаймося сенсацією... Спроба рецензії на одну публікацію". Мистецтвознавець іще 1993 р. виступив проти атрибуції малюнка Шевченкові й указав на ймовірного справжнього автора - Олександра Агіна


Дод.точки доступу:
Шевченко Тарас Григорович - поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури, 19 ст. \про твір\




    Погребняк, Галина.
    Моделі авторства в кіно: можливості взаємовпливу [Текст] / Галина Погребняк // Студії мистецтвознавчі: Театр. Музика. Кіно. - 2016. - Чис. 3. - С. 51-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кіномистецтво--Авторство





    Хамітов, Назіп.
    Воля до наукової новизни як умова неможливості плагіату [Текст] / Назіп Хамітов // Вища освіта України. - 2018. - № 2. - С. 13-18. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Вища освіта--Якість освіти
Кл.слова (ненормовані):
наукова новизна -- якість освіти -- автор -- авторство -- науковий стиль -- академічна доброчесність -- філософія освіти -- плагіат -- академічний плагіат -- креативність -- метаантропологія -- буденне буття людини -- граничне буття людини
Анотація: У статті аналізується зв'язок проблеми подолання плагіату й актуалізації наукової новизни. Плагіат у науці є безумовно ганебним - як будь-яка крадіжка. При цьому автор ставить більш широку й значущу проблему - головного критерію - академічної доброчесності, а одночасно академічної якості та гідності. І таким критерієм не може бути відсутність плагіату, цей критерій - присутність наукової новизни, заради якої й існує наука.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Радченко, Анна Ігорівна.
    Видавничі проєкти НАН України: гендерний аспект авторства [Текст] / Анна Ігорівна Радченко, Тетяна Юріївна Сівова // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 2. - С. 76-88 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--Національна академія наук України
Кл.слова (ненормовані):
видавнича діяльність -- Національна академія наук України -- гендерні дослідження -- авторство
Анотація: Постійний моніторинг і вивчення видавничої діяльності та видавничої продукції Національної академії наук України у світлі загальносвітових тенденцій повсякчас спонукає до розгляду їх у зв’язку з актуальними питаннями розвитку суспільства. І хоча гендерні дослідження у найширшому розумінні не є новими у світі і тривають не одне десятиліття, в Україні вони мають поки що фрагментарний характер. Попри значні здобутки та глибоке опрацювання деяких найважливіших аспектів становлення гендерної рівності, питання залучення жінок до публікаційної діяльності досі не розглядалося. У пропонованій статті висвітлено склад і гендерний розподіл авторів книг, виданих у межах загальноакадемічних проєктів, як загалом, так і по секціях НАН України, які відповідають загальним науковим напрямам (фізико-технічні і математичні; хімічні і біологічні; суспільні і гуманітарні науки), та по відділеннях, що належать до цих секцій.


Дод.точки доступу:
Сівова, Тетяна Юріївна




    Мриглод, Олеся Ігорівна.
    Колективне авторство в українській науці: маргінальний ефект чи нове явище? [Текст] / Олеся Ігорівна Мриглод, Ігор Миронович Мриглод // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 7. - С. 34-48 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Колективний автор--Україна
   Співпраця--Групова наука

Кл.слова (ненормовані):
колективний автор -- наукометрія -- групова наука
Анотація: Однією з ознак сучасної науки є формування великих стійких колаборацій науковців, які працюють у рамках проєктів, виконання яких потребує концентрації значних матеріальних і людських ресурсів. Результати їхніх досліджень публікуються за авторства колективів, що іноді налічують до кількох тисяч учасників. Метою нашої роботи є дослідити вплив таких статей на наукометричні індикатори публікаційної діяльності окремих учених, дослідницьких центрів та всього сегменту української науки. Проведено аналіз бібліометричних даних, отриманих з наукометричної бази Scopus. Показано, що, попри незначну частку публікацій за авторством великих колективів, їхній вплив на наукометричні показники може бути статистично значущим. Отримані результати свідчать про необхідність внесення змін в усталені наукометричні методики та підходи для адекватного врахування цього явища.


Дод.точки доступу:
Мриглод, Ігор Миронович




    Гребнєва, Ганна.
    Авторство і псевдонім: у пошуках правди (евристичний метод дослідження) [Текст] / Г. Гребнєва // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2020. - N 3. - С. 23-28. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Авторське право--Інтелектуальна власність
Кл.слова (ненормовані):
західноєвропейські видання -- видання у фонді ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна -- авторство -- анонім -- псевдонім -- френонім -- андронім -- дослідження
Анотація: Йдеться про встановлення авторства документів, що писалися й друкувалися у Західній Європі ХІХ ст., які зберігаються у фонді Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Досліджуються походження псевдонімів західноєвропейських літераторів та причини їх звернення до вигаланого імені.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)