Варчук, Валентина.
    Творча історія поезії у прозі Василя Стефаника "Самому собі" [Текст] / Валентина Варчук // Слово і час. - 2010. - № 4. - С. 103-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Історія--Поезія у прозі, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Творча історія -- Поезія у прозі -- Варіант -- Автограф -- Основний текст -- Наукове видання
Анотація: Стаття присвячена текстологічним проблемам поезії у прозі Василя Стефаника "Самому собі". На основі вивчення епістолярію письменника та рукописних джерел тексту висвітлено її творчу історію. Подано практичні рекомендації щодо публікації поезії у прозі "Самому собі" в майбуктньому науковому виданні.


Дод.точки доступу:
Стефаник, Василь Семенович (український письменник ; 1871-1936)




    Неживий, Олексій.
    Григір Тютюнник: роздуми перед ювілеєм про творчість і пам'ять [Текст] / Олексій Неживий // Слово і час. - 2011. - № 12. - С. 16-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Шістдесятники, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
основний текст -- літературний твір -- варіант -- автограф -- музейний архів
Анотація: У статті розглядаються найбільш значимі текстологічні проблеми у творчості Григора Тютюнника, що зумовлюють вибір основного тексту для підготовки повного (академічного) видання творів митця. Актуалізується необхідність співмірного до таланту митця увічнення його пам'яті на Полтавщині та Луганщині.


Дод.точки доступу:
Тютюнник, Григір Михайлович (український письменник, шістдесятник ; 1931-1980) \про нього\




    Приліпко, Ірина.
    Однойменні Шевченкові вірші «Думи мої, думи мої...»: історія тексту та особливості поетики [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 30-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
чорновий автограф -- основний текст -- образ -- мотив
Анотація: У статті висвітлено процес становлення основного тексту віршів Т. Шевченка «Думи мої, думи мої...» 1840-го та 1848-го років написання. Розкрито художні особливості творів, з’ясовано їх ідейно-естетичну суголосність та значення в доробку поета. Простежені зміни на шляху до остаточного тексту обох віршів увиразнюють специфіку творчої лабораторії автора, засвідчують його прагнення вдосконалити граматику і стилістику тексту, виявляють ретельне ставлення поета до форми і змісту своїх творів, до належної їх підготовки до друку.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український письменник ; 1814-1861) \про твір\