Приліпко, Ірина.
    Ремінісценції та алюзії у творах Валерія Шевчука [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 33-37. - Бібліогр.: с. 37
Рубрики: Українська література--Проза, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Сюжет -- Образ
Анотація: У статті розглянуто особливості функціонування у творах Валерія Шевчука таких форм інтертекстуальності, як ремінісценції та алюзії. На матеріалі конкретних текстів розкривається специфіка біблійних та міфологічних ремінісценцій і алюзій, аналізується зв'язок образів героїв творів Валерія Шевчука з образами світової літератури, Біблії.


Дод.точки доступу:
Шевчук, Валерій \о произв.\




    Приліпко, Ірина.
    Автобіографічний характер образів священиків у творах Тимофія Бордуляка [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2012. - № 4. - С. 79-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Проза--Оповідання

Кл.слова (ненормовані):
автобіографічний образ -- герой-оповідач -- наратор
Анотація: У статті розглянуто оповідання Т. Бордуляка. Розкрито значення автобіографічних чинників у моделюванні образів священиків, з'ясовано особливості наративної організації творів, окреслено роль героя-оповідача в репрезентації авторської позиції.


Дод.точки доступу:
Бордуляк, Тимофій (український письменник, священик ; 1863-1936) \про твір\




    Приліпко, Ірина.
    Перший навчальний посібник з української текстології / Ірина Приліпко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2014. - № 1. - С. 63-64
Рец. на Гнатюк, М. Текстологічні студії : навчальний посібник / М. Гнатюк. - К. : Експрес-Поліграф, 2011

Рубрики: Текстологія--Українська
Кл.слова (ненормовані):
навчальні посібники -- рецензії -- текст -- літературний задум -- текстологічні школи -- текстологічні завдання

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Приліпко, Ірина.
    Художня інтерпретація постаті Мельхіседека Значко-Яворського в українській літературі [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2016. - № 6. - С. 42-55 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Церковні діячі України, 18-19 ст.
   Українська література--Образи, персонажі творів

Кл.слова (ненормовані):
гайдамаччина -- ігумен -- історія -- монастир -- образ -- православна церква -- роман
Анотація: У статті простежено традиції відтворення в художній літературі, зокрема в українській історичній прозі, постаті церковного діяча другої половини XVIII - початку ХІХ ст. Мельхіседека Значко-Яворського. З’ясовано особливості художньої інтерпретації образу Мельхіседека в контексті історичних, суспільно-політичних, церковно-релігійних подій, у вимірах ідейно-тематичних, образних домінант конкретних текстів. Окреслено роль і місце постаті ігумена Мельхіседека в церковному та національному житті українців.


Дод.точки доступу:
Значко-Яворський, Мелхіседек \про нього\




    Приліпко, Ірина.
    Від імпресіонізму до постімпресіонізму: М. Коцюбинський та його літературна "школа" [Текст] : [рецензія] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2016. - № 12. - С. 114-116
Рец. на кн. : Меншій А. "Напоєні красою слів твоїх ...": "школа" М. Коцюбинського в українському постімпресіонізмі : монографія / А. Меншій. - Миколаїв: Іліон, 2016. - 580 с.

Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Напрями і течії--Імпресіонізм

Анотація: Рецензент відзначає актуальність і новаторський характер рецензованої монографії, яка зорієнтована на системне осмислення оригінального стильового явища, яким є постімпресіонізм, а також розкриття його генези та еволюції. Зауважує на свіжий та незаангажований погляд автора на творчу спадщину М. Коцюбинського, який розглядається у праці як основоположний літературної "школи".


Дод.точки доступу:
Коцюбинський, М. \про нього\




    Приліпко, Ірина.
    "...Я є великим чоловіком до малих інтересів": напівзабута постать письменика і священника Олекси Бобикевича [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2017. - № 9. - С. 20-29 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 cт.
Кл.слова (ненормовані):
інтелігенція -- свідомість -- національна -- поезія -- оповідання -- автобіографізм
Анотація: З'ясовано місце і роль О. Бобикевича в культурному та суспільному житті Галичини, розглянуто особливості його літературної та публіцистичної творчості.


Дод.точки доступу:
Бобикевич, Олекса (український публіцист, священник, педагог, письменник ; 1865-1902) \про нього\




    Приліпко, Ірина.
    На межі можливого й неможливого: художній експеримент як спосіб подолання канону [Текст] / Ірина Приліпко // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 11. - С. 60-62.
Рец. на: Українська експериментальна проза ХХ - початку ХХІ століть: "неможлива" література / Світлана Підопригора. - Миколаїв : Іліон, 2018. - 392 с.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури--Прозові жанри
   Українська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
рецензія -- дослідження прози -- художній експеримент -- експериментальна проза -- сприймання тексту

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Приліпко, Ірина.
    Репрезентація образу Іншого в художньомуй публіцистичному дискурсі Олеся Гончара [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 38-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
   Публіцистика--Україна, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Етнообраз -- Етноментальні особливості -- Імагологія -- Нарис
Анотація: У статті розкрито особливості зображення в художніх та публіцистичних творах О. Гончара представників інших народів. З'ясовано специфіку рецепції й репрезентації етнообразів та інокультурних реалій у контексті парадигми "Я - Інший", "Свій - Чужий".


Дод.точки доступу:
Гончар, Олесь \про нього\




    Приліпко, Ірина.
    Інокультурні реалії та етнообрази в “Щоденниках” Олеся Гончара [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2019. - № 9. - С. 69-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Епістолярна спадщина

Кл.слова (ненормовані):
Щоденникові записи -- Рецепція -- Етнообраз -- Культура -- Народ -- Менталітет
Анотація: У статті з’ясовано специфіку зображення у “Щоденниках” О. Гончара інших країн та народів. Розкрито особливості авторського сприйняття інокультурних реалій, визначено чинники формування етнообразів та своєрідність їх репрезентації на сторінках “Щоденників”. У контексті співвідношення Свого і Чужого просторів простежено позицію письменника щодо інших народів та культур, формування нестереотипних уявлень про Іншого/Чужого.





    Приліпко, Ірина.
    «Текст як конденсатор культурної пам’яті»: інтертекстуальний простір прози Валерія Шевчука [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 33-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза, 20-21 ст.

Анотація: У статті розглянуто показові аспекти інтертексту прози В. Шевчука. Простежено особливості міжтекстової взаємодії доробку письменника на рівні різних форм і типів інтертексту. Особливу увагу приділено розкриттю специфіки діалогу творів В. Шевчука з претекстами - агіографією, автобіографічною та щоденниковою літературою бароко.


Дод.точки доступу:
Шевчук, Валерій \про нього\




    Приліпко, Ірина.
    Конфлікт «Свій-Чужий» у драматургії Лесі Українки: етнонаціональний та світоглядний аспекти [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 22-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
драматургія -- конфлікт -- ідея -- образ -- контекст -- інокультурні реалії -- світогляд
Анотація: У статті висвітлено особливості розкриття конфлікту «Свій-Чужий» у драматичних творах Лесі Українки. Текстовий аналіз дає змогу простежити специфіку розгортання означеного конфлікту на етноментальному рівні (репрезентований у формі колізії «поневолений-поневолювач») та на світоглядно-релігійному рівні (переважно реалізований у колізії «античність-християнство»).


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (Косач-Квітка Лариса Петрівна) \про неї\




    Приліпко, Ірина.
    Однойменні Шевченкові вірші «Думи мої, думи мої...»: історія тексту та особливості поетики [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 30-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
чорновий автограф -- основний текст -- образ -- мотив
Анотація: У статті висвітлено процес становлення основного тексту віршів Т. Шевченка «Думи мої, думи мої...» 1840-го та 1848-го років написання. Розкрито художні особливості творів, з’ясовано їх ідейно-естетичну суголосність та значення в доробку поета. Простежені зміни на шляху до остаточного тексту обох віршів увиразнюють специфіку творчої лабораторії автора, засвідчують його прагнення вдосконалити граматику і стилістику тексту, виявляють ретельне ставлення поета до форми і змісту своїх творів, до належної їх підготовки до друку.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (український письменник ; 1814-1861) \про твір\