Матвіїшин, В.
    Світова література у перекладацькій та творчій діяльності Івана Франка [Текст] : до 150-річчя від дня народження Івана Франка / В. Матвіїшин // Зарубіжна література в школах України. - 2006. - № 5. - С. 2-9. - Бібліогр.: С. 9
Рубрики: Українські письменники, 19 ст.
   Перекладачі художні--Українські



Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович-письменник український \про нього\




    Матвіїшин, В.
    Французька література у суспільно-політичному житті України кінця ХІХ - початку ХХ століття [Текст] : за архівними джерелами / В. Матвіїшин // Зарубіжна література в школах України. - 2007. - № 4. - С. 15-20. - Бібліогр.: 49 назв.
Рубрики: Французька література, 19-20 ст.
   Література і політика, 19-20 ст.

Анотація: Дана стаття про сприйняття демократичних мотивів кращих творів французьких письменників-гуманістів, а також ту роль, яку їхня творчість відіграла у суспільно-політичному житті в Україні кінця 19 - початку 20 ст.





    Матвіїшин, В.
    Зарубіжна література й естетика у творчості рецепції Тараса Шевченка / В. Матвіїшин // Зарубіжна література в школах України. - 2007. - № 12. - С. 2-9
Рубрики: Письменники українські, 19 ст.
   Шевченко і світова література

Анотація: У цій публікації зосередино увагу на аспекті, тобто на рецепції Шевченком творчості письменників різних країн, обізнаності поета зі світовою літературоб, його ставлення до окремих творів інонаціональних культур, використанні ним у поетичній, прозовій, мемуарній, епістолярній спадщині імен авторів, героїв, персонажів, починаючи від античності й до тогочасності, що засвідчує глибоку обізнаність поета з багатством світової культури.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1


CUKK-VDPU
М33


    Матвіїшин, В. Г.
    Зарубіжна література й естетика у творчій рецепції Тараса Шевченка [Текст] / В.Г. Матвіїшин // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2008. - № 5. - С. 2-9.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Нова--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
Шевченко і світова культура
Анотація: У цій публікації зосереджується увага на рецепції Шевченком творчості письменників різних країн, обізнаності поета зі світовою літературою, його ставленні до окремих творів різних культур, використанні ним у своїй творчості імен авторів, героїв, персонажів, починаючи від античності до тогочасності.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Т.Г.


CUKK-VDPU
М33


    Матвіїшин, В. Г.
    Світова література у перекладацькій та творчій діяльності Івана Франка [Текст] / В.Г. Матвіїшин // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2008. - № 5. - С. 16-23. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Нова--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
Франко-перекладач
Анотація: Стаття розповідає про великий перекладацький доробок Франка, який охоплює літератури багатьох народів світу і складає у своїх перекладах грандіозну антологію поезій різних епох і народів.


Дод.точки доступу:
Франко, І.




    Матвіїшин, В.
    "...Найбільший поет польської нації..." Іван Франко про Адама Міцкевича : [До 210-річчя від дня народження Адама Міцкевича] / В. Матвіїшин // Зарубіжна література в школах України. - 2008. - № 11. - С. 2-8. - Бібліогр. в кінці ст. (21 назв.)
Рубрики: Письменники польські, 19 ст.--Поети
   Письменники про письменників



Дод.точки доступу:
Міцкевич, Адам-поет польський 19 ст. \про нього\




    Матвіїшин, В.
    Оноре де Бальзак і Україна : [До 120-річчя від дня народження Оноре де Бальзака] / В. Матвіїшин // Зарубіжна література в школах України. - 2009. - № 2. - С. 2-6
Рубрики: Письменники французькі, 19 ст.
Анотація: Стаття присвячена видатному французькому письменниу-реалісту Оноре де Бальзаку творчість якого пов‘язана з Україною, в якій він прожив понад два роки.


Дод.точки доступу:
Бальзак Оноре-письменник французький, 19 ст. \про нього\




    Матвіїшин, В.
    Слов‘янські та козакофільські мотиви у творчій спадщині Проспера Меріме / В. Матвіїшин // Зарубіжна література в школах України. - 2009. - № 3. - С. 2-7. - Бібліогр. в кінці ст. (14 назв.)
Рубрики: Письменники французькі, 19 ст.
   Теми і образи в зарубіжній літературі--Історія України

Кл.слова (ненормовані):
письменник-новеліст
Анотація: В статті розглядаєтся творчість французьського письменника Проспера Меріме, його захоплення української історією. Сприяння ознайомленню Західної Європи з козацьким краєм, його трагічною історією, терністим шляхом до волі й державної незалежності.


Дод.точки доступу:
Меріме, Проспер \про нього\




    Кузьмін, О. Є.
    Метод кількісного оцінювання ризиків енергоресурсів машинобудівного підприємства [Текст] / О. Є. Кузьмін, Н. Ю. Подольчак, В. Є. Матвіїшин // Економіка та держава. - 2010. - № 3. - С. 37-43. - Бібліогр. с. 43 (8 назв)
Рубрики: Машинобудівні підприємства--Енергетичні ресурси
Анотація: Запропонований метод кількісного оцінювання ризиків енергоресурсів у діяльності машинобудівного підприємства. Розроблений метод поєднав використання експертного та статистичного підходів у оцінюванні ризиків. Сформований метод перевірений на адекватність шляхом оцінювння ризиків енергоресурсів діючих машинобудівних підприємств.


Дод.точки доступу:
Подольчак, Н.Ю.; Матвіїшин, В.Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жежуха, В. Й.
    Сутність технології оцінювання інноваційності технологічних процесів промислових підприємств [] / В. Й. Жежуха, Н. Я. Петришин, В. Є. Матвіїшин // Економіка та держава. - 2012. - № 5. - С. 21-23. - Бібліогр. с.23 (22 назви)
Рубрики: Промислові підприємства--ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ--Україна
Анотація: У статті запропоновано та обгрунтовано трактування поняття "технології оцінювання інноваційності технологічних процесів".


Дод.точки доступу:
Петришин, Н.Я.; Матвіїшин, В.Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Матвіїшин, В.
    Родина Косачів-Драгоманових та європейське красне письменство [Текст] / В. Матвіїшин // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 5. - С. 2-8. - Бібліогр. наприкінці ст.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Переклад
   Українська література--Леся Українка (Косач Лариса Петрівна) (1871-1913 рр.)

   Українська література--Пчілка Олена (Косач Ольга Петрівна)(1849-1930 рр.)

   Літературознавство--Драгоманов Михайло (1841-1895 рр.)--Україна

Кл.слова (ненормовані):
просвітницька діяльність Косачів-Драгоманових -- переклади творів зарубіжних письменників -- перекладацький доробок О. Пчілки -- публіцист і критик М. Драгоманов -- громадсько-політична діяльність М. Драгоманова -- перекладацький доробок Л. Українки
Анотація: У статті докладно висвітлено широку і різноманітну творчу діяльність, яку проводили на освітянській ниві Олена Пчілка, її брат Михайло Драгоманов та дочка Леся Українка. На обширному фактичному матеріалі показано, як у найскрутніший для української духовності час сім'я Косачів-Драгоманових своєю оригінальною, публіцистичною та перекладацькою діяльністю чинила опір ганебній царській національній політиці щодо всього українського. Зосереджено особливу увагу на перекладацькому доробку митців слова, зокрема на художніх перекладах творів відомих англійських, німецьких та французьких письменників.


Дод.точки доступу:
Пчілка, Олена (Косач Ольга Петрівна ; українська письменниця, перекладач, етнограф, публіцист, громадський діяч, член-кореспондент Всеукраїнської академії наук (1925) ; 1849-1930) \о ней\; Драгоманов, Михайло Петрович (український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч ; 1841-1895) \о нем\; Українка, Леся (Лариса Петрівна ; українська письменниця, перекладач, культурний діяч ; 1871-1913) \о ней\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД