Стріха , Максим
    Українська націонал-демократія чи євразійський націонал-патріотизм? [Текст] / Максим Стріха // Політична думка. - 2002. - № 2-3. - С. 40-53
Рубрики: Націонал-демократія в Україні





    Стріха , Максим.
    Портрет дідуся в інтер'єрі сторіччя [Текст] / М. Стріха // Сучасність. - 2005. - № 12. - С. 146-152
Рубрики: Біохімія--Історія науки, ХІХ-ХХ ст.
Анотація: Спогади про визначного українського біохіміка, доктора біологічних наук, професора М. Ф. Гулого. Автор статті приходиться М. Гулому онуком.


Дод.точки доступу:
Гулий, Максим (Акад. НАН України) \про нього\




    Стріха , Максим.
    Культурні пригоди українця в Америці [Текст] : (З подорожнього нотатника) / М. Стріха // Сучасність. - 2007. - № 3. - С. 156-160.
Рубрики: Культура--Література--Опера--Класична музика
   Америка
Анотація: Автор статті Максим Стріха пише про те, що український народ не вміє шанувати своєї ісорії, наприклад наші фортеці, які б у Америці ретельно охороняли, не дозволяли приватним власникам змінювати, або перебудовувати. Що наша молодь взагалі не слухає класичної музики, яка навіть не звучить на хвилях радіо, на відміну від американців. Та ще багато інших прикладів наводить.





    Стріха , Максим.
    Університетська наука в Україні: спроба діагнозу [Текст] / М. Стріха // Сучасність. - 2007. - № 7. - С. 133-137.
Рубрики: Вища школа--Наукова діяльність--Україна
   Освіта і суспільство

Кл.слова (ненормовані):
Ендокалабіноїди -- Кардіопротектори -- Антропогенний вплив -- Бактерії
Анотація: Автор розповідає про свого батька - Віталія Іларіоновича Стріху - визначного українського вченого-фізика й педагога, доктора фізико-математичних наук, та діяльність заснованої ним Академії наук вищої школи України. Подано також короткий виклад доповіді науковців, дійсних членів Академії, які дали у своїй сукупності уявлення про загальний стан нашої університетської науки.


Дод.точки доступу:
Стріха, Віталій Іларіонович (1931-1999) \про нього\




    Стріха , Максим.
    Нащадки Великої Орди. Книга про історію з проекцією на сучасність [Текст] : рецензия / М. Стріха // Сучасність. - 2008. - № 1-2. - С. 120-122.
Рец. на кн. : Олекса Гайворонский. Повелители двух материков. Том 1. Крымские ханы ХV-ХVІ столетий и борьба за наследство Великой Орды / Гайворонский Олекса. - Киев-Бахчисарай, 2007. - 368 с.

Рубрики: Кримські татари--Історія, XV-XVI ст.
   Історія України--Кримські татари--Культурні традиції

Кл.слова (ненормовані):
Кримський ханат -- Велика Орда
Анотація: Рецензована книга - важливий крок до повернення кримсько-татарському народові в очах українського загалу статусу давнього народу з великою культурною традицією.





    Стріха , Максим.
    Non progredi est regredi. Вітчизняна наука: на повороті до...майбутнього : Публіцистика / Максим Стріха // Березіль. - 2008. - № 9-10. - С. 139-147
Рубрики: Наука в Україні--Проблеми розвитку
   Публіцистика України, 21 ст.

Анотація: Йдеться про найгостріші проблеми української науки-це хронічний брак коштів, застаріле лабораторне обладнання, старіння кадрів, проблема житла для молоді, недостатня інтегрованість у світову систему наукового пошуку, відсутність неперервного ланцюга від лабораторії дослідника до інноваційного виробництва.





    Стріха , Максим.
    Українська: відтепер "мова гетто"? [Текст] / Максим Стріха // Березіль. - 2012. - № 7-8. - С. 2-9
Рубрики: Публіцистика України, 21 ст.
   Мовна політика в Україні--Русифікація






    Стріха , Максим.
    Поет і його перекладач : ( "Сто поезій" Райнера Марії Рільке в перекладах Мойсея Фішбейна) [Текст] / М. Стріха // Всесвіт. - 2013. - № 3-4. - С. 226-231
Рубрики: Перекладачі
   Переклади

Анотація: В статті йде мова про переклади та українських перекладачів, які завжди були співавторами. Автор розповідає про нещодавно випущену в світ книгу "Райнер Марія Рільке. Сто поезій у перекладі Мойсея Фішбейна".


Дод.точки доступу:
Рільке, Райнер Марія (австрійський поет, представник символістичної та містично-релігійної лірики ; 4.12.1875 - 29.12.1926) \про нього\; Фішбейн, Мойсей (Український поет, громадянин Ізраїля) \про нього\




    Стріха , Максим.
    Українська наука: перед точкою біфуркації [Текст] / Максим Стріха // Віче. - 2014. - № 5. - С. 46-49 : фото
Рубрики: Академії наук України--Діяльність
   Наука в Україні--Академічна

Анотація: В статті йдеться про різні сторінки в історії Української академії наук, проблеми сьогодення, державну політику та гострі потреби української науки.


Дод.точки доступу:
Національна академія наук України \про неї\




    Стріха , Максим.
    "Наклепникам Росії" Пушкіна : вірш і навколо нього [Текст] / М. Стріха // Всесвіт. - 2015. - № 3-4. - С. 4-8. - Зміст: Наклепникам Росії [Вірш] / Олександр Пушкін.
Рубрики: Поезія Росії 19 століття
   Літературознавство і критика

Анотація: У статті розповідається про переклади вірша - апології російському імперіалізму. Мова йде про вірш Олександра Пушкіна "Наклепникам Росії". Вірш написаний у 1831 році коли польські повстанці затято боронили від наступу російських військ під проводом фельдмаршала Паскевича східне передмістя Варшави - Прагу. Поет відчуває, що Європа ненавидить Росію, але він є бездоганним офіційним патріотом.


Дод.точки доступу:
Пушкін, Олександр Сергійович (російський поет; основоположник нової російської літератури та творець сучасної російської мови, найвидатніший представник російського романтизму ; 1799-1837) \про нього\




    Стріха , Максим.
    Про що розповідають книжкові дарчі написи? [Текст] / М. Стріха // Всесвіт. - 2017. - № 3-4. - С. 217-225 : фото. - Бібліогр. : 12 назв.
Рубрики: Перекладачі України, 20 ст.
Анотація: Розповідь про родину Григорія Кочура та дарчі написи на книжках автору статті Максимові Стрісі від Григорія Порфировича.


Дод.точки доступу:
Кочур, Григорій Порфирович (український поет-перекладач, історик, лауреат літ. премії ім. М.Рильського, Державної премії ім.Т.Г.Шевченка ; 17.11.1908 - 15.12.1994) \про нього\; Кочур, Андрій Григорович (син Григогія Кочура, засновник і директор Меморіального музею Григогія Кочура в Ірпені ; 1933-2016) \про нього\