Будний , Василь
    Розгадка чарів цірцеї: національні образи та стереотипи в освітленні літературної етноімагології. [Текст] / Василь Будний // Слово і час. - 2007. - № 3. - С. 52-63
Рубрики: Літературознавство--імагологія
Анотація: Імагологія - це розгалужена система споріднених дисциплін, що вивчають історичні, культурологічні, соціологічні, психологічні політологічні аспекти тих образів, за посередництвом яких учасники спілкування уявляють самі себе й партнера.





    Свербілова, Тетяна.
    Проект національної самоідентифікації вітчизняного соцреалізму та драма 30-х років ХХ ст. [Текст] / Т. Свербілова // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Українська література--Течії і напрямки--Соцреалізм
   Літературознавство--Драматургія

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Масова культура -- Культурна антропологія -- Тоталітарна культура -- Оксиденталізм -- Імперський дискурс -- Компаративістика -- Імагологія
Анотація: Соціалістичний реалізм не був монокультурним явищем, як не був він специфічно російським "стилем". Розгляд його в контексті масової культури Європи й Америки вимагає національної диференціації й ідентифікації культур, що входили до складу радянської імперії. Культурна антропологія, що реконструює образ тоталітарної культури, враховує аспект читача, але не ідентифікує самого читача. Повернення до історії літератури одіозних імен, що були викреслені в попереднє десятиліття, має супроводжуватися увагою до оксиденталізму як культурного явища, що неминуче мусить змінити ідеологічний антиімперський дискурс. Це можливо тільки в межах компаративного дослідження, зокрема імагології.



809
Л 642


    Наливайко, Д. С.
    Літературознавча імагологія: предмет і стратегії [] / Д. С. Наливайко // Літературна компаративістика. - К. : ПЦ "Фоліант", 2005. - Вип. І. - С. 27-44. - Бібліогр. : с. 44.
УДК
Рубрики: Літературознавство--імагологія--Літературні образи, ХХ ст.

Є примірники у відділах:
1 Інв.А 412728 - Б.ц. (вільний)




    Наливайко, Дмитро.
    Сучасна літературна компаративістика у Франції [Текст] / Дмитро Наливайко // Слово і час. - 2009. - № 11. - С. 4-20. - Бібліогр.: с. 10-20.
Рубрики: Література і мистецтво--Взаємодія
   Компаративістика--Літературна

Кл.слова (ненормовані):
Імагологія -- Постструктуралізм
Анотація: У статті розглядаються найновіші методології сучасної компаративістики - герменевтика, рецептивна естетика, інтертекстуальність, неоміфологічна школа, порівняльна наратологія. Наголошено на трансформації й переосмисленні засад традиційних шкіл, розгалуженні напрямів дослідженнь.





    Свербілова, Тетяна.
    Російська культура як "Інший" у спадщині Миколи Хвильового та модель подолання окциденталізму у проекті Миколи Куліша [Текст] / Тетяна Свербілова // Слово і час. - 2010. - № 1. - С. 3-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Хвильовий Микола Григорович (1893-1933 рр.)--Куліш Микола Гурович (1892-1942 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
Культурна ідентичність -- Окциденталізм -- Імагологія
Анотація: Висловлюється припущення про наявність принаймні двох позицій у творчому пошуку культурної ідентичності діячів пізнього модерну, умовно "проект Хвильового" та "проект Куліша". перший - "євразійський" - значною мірою міфологізований погляд до абстрактної Європи й лівокомуністичне зречення найблищого культурного оточення набридлого колонізатора - метрополії Москви - може бути визначений як окцидентальний. Образ російської літератури в ньому будується за моделями російської соціологічної критики. Другий, значно поміркованіший, умовно визначений як східнослов'янський. Він орієнтований на коло історичного діалогу з найближчими культурами, передусім російською, справді євразійською, на відміну від межового типу української літератури. Пропонується розглядати рецепцію російського культурного тексту українською культурою як частину власного культурного досвіду. Це погляд "Іншого" на сусіда. Цей погляд унікальний, він не присутній у базовій культурі метрополії. І тим він цікавий.


Дод.точки доступу:
Хвильовий, Микола (укр. письменник, громадсько-культурний діяч ; 1893-1933 рр.); Куліш, Микола (український письменник, режисер, драматург, громадський діяч, газетяр і редактор, діяч української освіти, педагог ; 1892-1937)




    Дячок, Світлана.
    Імагологічні аспекти проектної технології на уроках світової літератури [Текст] / Світлана Дячок // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2011. - № 11-12. - С. 14-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова література--Методика викладання
   Компаративістика--Літературна--Імагологія

   Проектна діяльність--Шкільна --Світова література






    Константиненко, Ксенія.
    Уявлення італійців про Русь і руські землі: від витоків до кінця ХV століття [Текст] / Ксенія Константиненко // Слово і час. - 2012. - № 8. - С. 28-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська література--Теми і образи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Імагологія -- Гетерообраз -- Стереотип -- Інтертекст -- Топос
Анотація: У статті аналізується походження деяких типових складових гетерообразу України та її мешканців у європейській, зокрема італійській, літературі.





    Баценко, Тетяна.
    Текстово-образні універсалії з часовою семантикою в українських народних думах [Текст] / Тетяна Баценко // Мандрівець. - 2012. - № 2. - С. 57-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Український фольклор--Думи
   Літературознавство--Імагологія






    Дубініна, Олена.
    Вільям Шекспір: Made in Japan (Твори В. Шекспіра в екранізаціях Акіри Куросави) [Текст] / Олена Дубініна // Слово і час. - 2012. - № 10. - С. 24-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Компаративістика
   Письменники Англії, 16-17 ст.

   Кінорежисери Японії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
екзистенціалізм -- імагологія -- інтерпретація -- семіотика -- перекодування
Анотація: У статті здійснено порівняльний аналіз фільмів "Трон у крові" та "Ран" режисера Акіри Куросави та їх літературних першоджерел - творів "Макбе" і "Король Лір" В. Шекспіра. Екранізація Куросави - це не лише довершена кінематографічна адаптація трагедій Шекспіра, а й цікаве індивідуальне, національне, культурно-історичне "прочитання" цих творів видатним японським митцем ХХ ст.


Дод.точки доступу:
Шекспір, Вільям (англійський письменник, драматург ; 1564-1616) \про нього\; Куросава, Акіра (японський кінорежисер, сценарист, продюсер ; 1910-1998) \про нього\




    Белехова, Л. И.
    Когнитивные подходы в теории образности [Текст] / Л. И. Белехова // Функциональная лингвистика. - 2012. - № 3. - С. 52-55. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Літературознавство--Імагологія





    Силантьева, Валентина.
    Обрії та шляхи сучасної української компаративістики [Текст] : рецензія / Валентина Силантьева // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 99-106
Рец. на : Літературна компаративістика. - Вип. 3. - Ч. 1, 2. - К. : Стилос, 2008.;
Літературна компаративістика. - Вип. 4 : Імагологічний аспект сучасної компаративістики: стратегії та парадигми. - Ч. 1, 2. - К. : Стилос, 2011.

Рубрики: Літературознавство--Компаративістика, 21 ст.
   Видавнича справа--Збірники статей--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
наукова школа -- літературні зв'язки -- рецепція -- імагологія
Анотація: Стаття присвячена аналізові збірників статей "Літературна компаративістика", які, крім теоретико-методологічних розробок, що формують основу видань і їх найбільш значущу частину, містять також значну кількість художніх текстів, запропонованих для осмислення у просторі сучасної компаративістики.





    Пастух, Богдан.
    У просторі відкритих фіналів [Текст] : рецензія / Богдан Пастух // Слово і час. - 2013. - № 4. - С. 114-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Хархун Валентина. Роман Володимира Винниченка "Записки Кирпатого Мефістофеля": генерика, семіосфера, імагологія : монографія / Валентина Хархун. - Ніжин, 2011. - 197 с.

Рубрики: Письменники України--Діаспора--Франція, 19-20 ст.
   Українська література--Проза--Роман, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
феноменологія -- інтертекстуальність -- етимологія -- сюжет
Анотація: Стаття є рецензією на монографію В. Харкун, присвячену другому етапу творчості В. Винниченка, зокрема його роману "Записки Кирпатого Мефістофеля".


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (український письменник, художник, політичний і державний діяч ; 1880-1951) \про нього\; Хархун, Валентина \про твір\




    Дубініна, Олена.
    Осмислювати себе, пізнавати іншого [Текст] : рецензия / Олена Дубініна // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 109-110
Рец. на Имагологические аспекты русской и зарубежных литератур : межвузовский сборник научних трудов / отв. ред. О. Ю. Поляков. - Киров, 2012. - 270 с.

Рубрики: Літературознавство--Імагологія
Кл.слова (ненормовані):
національні образи -- компаративістика -- парадигма
Анотація: Стаття є рецензією на збірник наукових праць, в якому зібрані розмаїті за тематикою статті, присвячені імагології як дисципліні.





    Котова, С.
    "Образ чужого" і "образ ворога": "імагологія" в сучасних міждисциплінарних гуманітарних дослідженнях [Текст] / С. Котова // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Історія. - 2015. - № 4. - С. 20-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історіографія--Літературознавство--Образ





    Дедуш, О.
    Національна ідентичність крізь призму імагології [Текст] / О. Дедуш // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 1(січень-березень). - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Імагологія--Національна ідентичність
Кл.слова (ненормовані):
Національна ідентичність -- Теорія нації
Анотація: У статті зроблено спробу дослідити та проаналізувати зв'язки національної ідентичності з імагологією як наукою про образи. Розглянуто вплив імагології на дослідження етносу та нації в етнологічній науці.





    Дзюба, Тетяна.
    Мухтар Ауезов про духовний і художній світ Тараса Шевченка (на матеріалі літературної критики й публіцстики) [Текст] / Тетяна Дзюба // Слово і час. - 2018. - № 3. - С. 23-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Казахстану, 19-20 ст.
   Шевченкознавство

Кл.слова (ненормовані):
рецепція -- взаємозв'язки -- шевченкознавство -- життєпис -- проблематика -- імагологія
Анотація: У статті розглядаються нові інтерпретаційні підходи до творчого доробку відомого казахського письменника Мухтара Ауезова. Визначено місце шевченківської проблематики в загальному масиві його текстів. Здійснено спробу окреслити в публіцистичній і літературно-критичній спадщині вченого коло літературознавчих аспектів, які стосуються духовної іпостасі та мистецько- творчої діяльності Тараса Шевченка.


Дод.точки доступу:
Ауезов, Мухтар (шевченкознавець ; 1897-1961)




    Приліпко, Ірина.
    Репрезентація образу Іншого в художньомуй публіцистичному дискурсі Олеся Гончара [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 38-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
   Публіцистика--Україна, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Етнообраз -- Етноментальні особливості -- Імагологія -- Нарис
Анотація: У статті розкрито особливості зображення в художніх та публіцистичних творах О. Гончара представників інших народів. З'ясовано специфіку рецепції й репрезентації етнообразів та інокультурних реалій у контексті парадигми "Я - Інший", "Свій - Чужий".


Дод.точки доступу:
Гончар, Олесь \про нього\




    Купідура, Ришард.
    Заанґажоване ґонзо, насильство репрезентації та мозаїка національних фантазмів (про «українську трилогію» Зємовіта Щерека) [Текст] / Ришард Купідура // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 62-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Польська література, 21 ст.
   Письменники Польщі, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
постколоніалізм -- імагологія
Анотація: У статті проаналізовано три книжки Зємовіта Щерека: «Прийде Мордор і нас з’їсть» (2013), «Татуювання з тризубом» (2015) та «Міжмор’я» (2017). Ці праці, з огляду на присутність у них тем, пов’язаних зі східним сусідом Польщі, дослідник умовно поєднує в «українську трилогію». Висвітлено жанрові особливості доробку З. Щерека, наслідки писання репортажів про країну з багатолітнім досвідом колоніальних стосунків із Польщею, погляд на українську ситуацію з понадрегіональної перспективи.


Дод.точки доступу:
Щерек, Зємовіт \про нього\




    Никольский, Евгений.
    Изображение представителей польского народа у Всеволода Соловьева и Федора Достоевского [Текст] / Евгений Никольский // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Філологічні науки. Літературознавство. - 2013. - № 3. - С. 99-105. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Російська література, 19-20 ст.
   Письменники Росії, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
класика -- балетристика -- польський народ -- католицтво -- імагологія -- імперські міфологеми -- механізм проекції


Дод.точки доступу:
Достоєвський, Федір Михайлович \про нього\; Соловйов, Всеволод \про нього\




    Сахарчук, Наталія.
    Роман "Таємниця" Юрія Андруховича як діалог із собою [Текст] / Наталія Сахарчук // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Філологічні науки. Літературознавство. - 2013. - № 3. - С. 121-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
образ автора -- діалог -- автобіографічність -- Інший -- імагологія


Дод.точки доступу:
Андрухович, Юрій \про нього\