Поліщук, Вікторія
    Герой, персонаж, актант, актор - розмежування термінів [Текст] : (на матеріалі малої прози В.Назаренка) / Вікторія Поліщук // Слово і час. - 2001. - № 12. - С. 48-56
Рубрики: Українські письменники, 20 ст.--Творчість


Дод.точки доступу:
Назаренко, В. \про нього\




    Рогозинський, В.
    Мистецтво оформлення шкільної театральної вистави: Сценографічний персонаж (образ) [Текст] / В. Рогозинський // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2006. - № 4. - С. 37-39.
Рубрики: Педагогіка--Загальноосвітня школа--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
шкільний театр -- декорації
Дескриптори: ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО -- ВИДИ МИСТЕЦТВА -- ФІЛОЛОГІЧНІ НАУКИ. ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА -- СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА. ЛІТЕРАТУРА НАРОДІВ ОКРЕМИХ КРАЇН
Анотація: Аналізуються прийоми художнього оформлення шкільної вистави: сценографічний персонаж, ігрова сценографія, жива <сценографія>.

Є примірники у відділах:
(22.05.2006р. (1 прим.) - Б.ц.) - вільні 1




    Куликова, Нана.
    Український персонаж та автор в американській мультикультурній традиції. Пошуки ідентичності [Текст] / Н. Куликова // Слово і час. - 2006. - № 5. - С. 22-29. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Американська література, 21 ст.
Анотація: Аскольд Мельничук - американський письменник українського походження. Великого розголосу його твори набувають у газетах і журналах Америки. В жураналі розглядаються два романи А. Мельничука - "Що сказано" і "Посол мертвих". Центральна проблема романів - самоідентифікація людини в чужому просторі, презентована у філософському та культурологічному вимірах.



061
Л 890


    Горбань, Анфіса.
    Відношення "письменник - персонаж" у сучасному літературознавчому вжитку: повернення блудного автора [] : научное издание / А. Горбань // Вісник Львівського університету. Серія філологічна. - 2004. - Вип. 33: Теорія літератури та порівняльне літературознавство, Ч. 1. - С. . - Бібліогр.: 14 назв.
УДК
Рубрики: Літературознавство--Проблема автора

Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)




    Десятов Д.
    Микита Хрущов як головний персонаж політичних анекдотів свого часу [Текст] / Десятов Д. // Історія в школі . - 2007. - №4. - С. 12- 16.
Рубрики: Усна народна творчість--Історичі анекдоти .Політичний анекдот.--Хрущов М.
Анотація: Про виникнення історичних анекдотів в радянські часи І про популярного персонажа М. Хрущова , керівника Радянського СОюзу.


Дод.точки доступу:
Хрущов, М. \про нього\




    Крутікова, Ніна.
    Україна в поезії і прозі Івана Буніна [Текст] / Н. Крутікова // Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 4-9. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Російська література--Художня--Поезія--Проза, ХХ ст.
   Взаємозв'язки літератур

Кл.слова (ненормовані):
Зворотний вплив -- Фольклор -- Українська традиція -- Імпресіонізм -- Персонаж
Анотація: Стаття становить спробу, звертаючись до поезії та прози І.Буніна, дати відповідь на питання про сутність, форми та силу "зворотного впливу" української літератури на літературу російську, зокрема у ХХ ст. Авторка звертає увагу на бунінські пейзажі, аналізує образи сконструйованих ним героїв - українських селян.


Дод.точки доступу:
Бунін, І. \про нього\




    Яцканин, Іван.
    Дивний персонаж [Текст] : [новела] / І. Яцканин // Дзвін. - 2008. - № 3. - С. 79-82 : портр.
Рубрики: Художня література--Проза--Україна, ХХІ ст.
   Українська література--Діаспора--Словаччина, ХХ-ХХІ ст.






    Рудяков, Павло.
    Феномен мовчання героя у творчості Іво Андрича [Текст] / П. Рудяков // Слово і час. - 2008. - № 5. - С. 11-19. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Література Сербії, 20 ст.
   Літературознавство--Образи і теми

Кл.слова (ненормовані):
Персонаж -- Оповідач -- Переказувач -- Слухач -- Стан свіломості
Анотація: У статті досліджується феномен мовчання героя у творчості Іво Андрича. На матеріалі кількох оповідань і роману "Проклятий двір" розглянуто специфіку мовчання як особливого стану свідомості персонажа, окреслено місце героя, який мовчить, у структурі оповіді, його взаємозв'язок із героєм-оповідачем, героєм-переповідачем та героєм-слухачем.


Дод.точки доступу:
Андрич, Іво




    Шаповал, Мар'яна.
    Інтертекст як конструктивний чинник множинного втілення суб'єкта монодрами Ю. Щербака "Стіна" [Текст] / М. Шаповал // Слово і час. - 2009. - № 6. - С. 39-44. - Бібліогр.: с. 44
Рубрики: Літературознавство--Жанри--Монодрама
   Театральне мистецтво України--Історія

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Персонаж -- Оповідач -- Монодрама -- Інтертекст
Анотація: У статті окреслюється концепція монодрами відомого режисера, драматурга й теоретика театру М. Євреїнова, що побудована на принципах емпатії та ідентифікації глядача, внутрішньої централізації дії і виокремлення єдиного суб'єкта дії як жанротворчого чинника. На тлі цієї концепції за допомогою інтертекстуальних методик розглянуто п'єсу Ю. Щербака "Стіна", яку проінтерпретовано як монодраму з єдиним персонажем, що інкорпорує кілька інтертекстуально мотивованих суб'єктних інстанцій.


Дод.точки доступу:
Щербак, Ю. \про нього\; Євреїнов, М. \про нього\


   42/49
   І-672


    Жаданов, Юрій.
    Світ героїв Дж. Орвелла (Специфіка образної системи роману Дж. Орвелла"1984") [Текст] / Ю. Жаданов // Іноземна філологія : укр. наук. зб. - Львiв : Львів. нац. ун-т ім. І. Франка, 2007. - Вип. 118. - С. 62-70.
Рубрики: Англійська література--Епоха Відродження, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Утопія -- Тоталітаризм -- Новомова -- Антиутопія -- Образ -- Персонаж


Дод.точки доступу:
Орвелла, Джордж (Англійський письменник ; 1903-1950) \о произв.\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 512248 - Б.ц. (вільний)




    Брайко, Олександр.
    Літературна рецепція культурної моди: "Оповідання про Сергія Петровича" Леоніда Андреєва і "Дрібниця" Володимира Винниченка [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2009. - № 10. - С. 50-65. - Бібліогр.: с. 65.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Російська література--Проза, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Наратив -- Натуралізм -- Персонаж
Анотація: У статті в компаративному аспекті аналізується художня рецепція ідей Ф. Ніцше та соціалістичного дискурсу у зразках малої прози російського й українського письменників. Розглядається наративна структура творів та особливості їх сюжету у зв'язку зі стильовими тенденціями в літературі кінця XIX - початку XX ст.


Дод.точки доступу:
Андреєв, Леонід (російський письменник ; 1871-1919) \о произв.\; Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, державний діяч і письменник ; 1880-1951)


061
Л 890


    Кушнір, Оксана.
    Тварина і людина як символічні персонажі іспанських прислів'їв і приказок [] / Оксана Кушнір // Вісник Львівського університету. Серія іноземні мови. - Львів : Вид. центр ЛНУ ім. І. Франка, 2006. - Вип. 13. - С. 140-144. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Романські мови--Іспанська мова--Символічний персонаж

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518478 - Б.ц. (вільний)


   8(с)укр
   У 453


    Ціхоцький, Іван.
    Мовні профілі "Бориславських студій" (Виробнича лексика у Франковому ідіолекті) [Текст] / Іван Ціхоцький // Українське літературознавство : зб. наук. пр. - Львiв, 2006. - Вип. 68: Іван Франко. Статті і матеріали. - С. 237-246. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Персонаж -- Виробнича лексика -- Професіоналізм


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (український письменник, поет, вчений, публіцист, перекладач, громадський і політичний діяч ; 1856-1916)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518523 - Б.ц. (вільний)




    Лімборський, Ігор.
    Персонаж епічний у творчості Шевченка [Текст] / Ігор Лімборський // Слово і час. - 2010. - № 5. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Творчість Т.Г. Шевченко
Кл.слова (ненормовані):
Персонаж -- Система персонажів -- Індивідуалізація -- Портрет -- Монолог -- Діалог
Анотація: У статті розглядається епічний літературний персонаж у творчості Т. Шевченка, аналізуються такі його характеристики, як внутрішній світ, портрет, монолог, взаємодія з іншими дійовими особами, участь у розгорненні сюжету й кмпозиції твору. Акценовано на відмінності літературного персонажа в ліриці і прозі, розглянуто основні засоби поетики, за допомогою яких письменник створює образи персонажів.





    Чижевський, Дмитро.
    Достоєвський [Текст] / Д. Чижевський // Слово і час. - 2010. - № 6. - С. 122-125.
Рубрики: Російська література--Достоєвський Ф.
   Літературознавство--Проза--Росія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Романи -- Персонаж -- Романтики
Анотація: Досліджується творчість видатного російського письменника Ф. Достоєвського. Розкрито композиційні і стильові особливості його романів.


Дод.точки доступу:
Достоєвський, Ф. \о нем\




    Аліфіренко, Н.
    Зимівля звірів : заняття за мотивами казки для старших дошкільнят [Текст] / Наталя Аліфіренко // Дошкільне виховання. - 2011. - № 2. - С. 35-36.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне навчання--Організація занять
   Педагогіка--Дошкільне виховання--Естетичне

Кл.слова (ненормовані):
інтегроване заняття -- театр -- тетралізована казка -- Мельпомена -- персонаж -- міміка
Анотація: Розробка інтегрованого заняття, мета якого - продовжувати ознайомлювати дітей з театральними символами (подвійною маскою, музою театру Мельпоменою) та термінами (фойє, режисер); спонукати до творчої роботи за змістом казки; розвивати виразність мовлення; виховувати взаємоповагу, ввічливість та ін.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Гаврилюк, Надія.
    Перебори "Дзвону" Ігоря Нижника [Текст] / Надія Гаврилюк // Слово і час. - 2011. - № 6. - С. 86-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 століття
Кл.слова (ненормовані):
Ліричний персонаж -- Духовний вимір
Анотація: У статті проаналізовано окремі твори, що входять до завершальної книжки чотирикнижжя вибраних поезій Ігоря Нижника "Дзвін".


Дод.точки доступу:
Нижник, Ігор (український поет ; 1935) \о произв.\




    Голобородько, Я.
    Менестрелі. Літературознавчий тетраптих : Мар'яна Савка - гербарій відчуттєвих рефлексій ; Анатолій Марущак. Мелос арт-форми [Текст] / Ярослав Голобородько // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 7/8. - С. 116-125.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Савка Мар'яна, ХХ-ХХІ ст.
   Українська література--Марущак Анатолій Петрович (р.н. 1953)

Кл.слова (ненормовані):
ідейно-художній аналіз поезії М. Савки -- збірка "Квіти цмину" -- мелодика самоти і смерті -- метафорика -- колір -- ліричний персонаж -- аналіз поезії А. Марущака -- концептуальне мислення -- образ-символ -- "я"-персонаж -- експресивність -- мелос медитативності -- семантичний мелос
Анотація: Публікація серії літературознавчих статей, присвячених сучасній українській поезії. У статті подано літературно-критичний аналіз поетичних збірок Мар'яни Савки і Анатолія Марущака, акцентовано увагу на особливостях їх художнього стилю та образності.


Дод.точки доступу:
Савка, М. \про неї\; Марущак, А. П. \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Токмань , Ганна.
    Іван Світличний і Герта Мюллер: протистояння тоталітаризму [Текст] / Ганна Токмань // Слово і час. - 2011. - № 11. - С. 14-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Письменники Німеччини, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
персонаж -- історичний контекст -- протистояння -- мова -- стиль
Анотація: Статтю присвячено вивченню доробків українського поета І. Світличного і німецької письменниці Г. Мюллер. Твори розглядаються в контексті проблеми тоталітарної держави та існування людини в ній. Художнє звернення до категорій екзистенціалізму увиразнює психологічний дискомфорт персонажів, відчуження, самотність, рішучість. Надано увагу мовним і стильовим аспектам текстів.


Дод.точки доступу:
Світличний, Іван (український письменник, літературний критик, мовознавець, представник шістдесятництва ; 1929-1992) \о произв.\; Мюллер, Герта (німецька письменниця ; 1953 - ) \о произв.\




    Михайлюк, Т.
    Кожен крок гріховний штовхає до безодні : урок української літератури у 10 класі : на матеріалі повісті О. Кобилянської "Земля" [Текст] / Тамара Михайлюк // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 10. - С. 34-38.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Кобилянська Ольга Юліанівна (1863-1942 рр.)
   Українська література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
інсценізація -- клоуз-тест -- дослідження учнів -- земля як головний персонаж повісті
Анотація: Подано розробку уроку за темою: "Земля і гріх на основі повісті Ольги Кобилянської "Земля". Мета заняття - ознайомити учнів із проблематикою твору та його художніми особливостями, виховувати в школярів духовність, високі моральні якості.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, Ольга Юліанівна (1863-1942) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД